Προβλημα μητρικης?

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
sadromanticghost

Προβλημα μητρικης?

Δημοσίευση από sadromanticghost » 01 Ιαν 2003 15:11

Για σε ολους.Εχω μια motherboard Gigabyte Tecnology TDL 8IDML και προσφατα αγορασα για καρτα γραφικων μια GeForce 4 Ti 4600..Αλλα οσους ρωτησαν σε διαφορα forum μου λενε πως δεν ειναι συμβατη με τη motherboard μου...Ξερετε αν υσχιει???

Άβαταρ μέλους
Enigma
Honorary Member

Προβλημα μητρικης?

Δημοσίευση από Enigma » 01 Ιαν 2003 20:49

Ειναι παλιο μοντέλο αυτή η M/B ?
Κοιταξες στο site της Gigabyte εαν λέει κάτι γι'αυτό η εαν εχουν βγάλει κανενα νέο firmware για την M/B σου ?

Άβαταρ μέλους
Nkapa
Honorary Member
Επικοινωνία:

Προβλημα μητρικης?

Δημοσίευση από Nkapa » 02 Ιαν 2003 21:08

Αν και μου φαίνεται λίγο περίεργο γιατί το Board σου είναι καινούριο ρίξε μια ματιά εδώ http://tw.giga-byte.com/products/8IDML.htm

sadromanticghost

Προβλημα μητρικης?

Δημοσίευση από sadromanticghost » 03 Ιαν 2003 01:05

Ευχαριστω για τη βοηθεια αλλα μηπως ειναι ευκολο να το κοιταξετε εσεις για μενα γιατι ειμαι λιγο ασχετος...?Παρεπιπτοντος τον υπολογιστη τον αγορασα 1 χρονο και κατι πως γινεται να εναι καινουργια η ΜΒ μου???Κανω λαθος σε κατι?Το μοντελο της ΜΒ μου το τσεκαρα με το SISOFT SANDRA οποτε δεν κανω λαθος για το μοντελο..Μηπως πρεπει να παρω αλλη MB???Βοηθηστε με σας παρακαλω!!!

Άβαταρ μέλους
Nkapa
Honorary Member
Επικοινωνία:

Προβλημα μητρικης?

Δημοσίευση από Nkapa » 03 Ιαν 2003 15:48

Για να καταλλάβω την κάρτα την έβαλες πάνω στο Board αν ναι τί ακριβώς σου έκανε? Αν όχι βάλτην και πες μου τι ακριβς κάνει?

madrugada

Προβλημα μητρικης?

Δημοσίευση από madrugada » 03 Ιαν 2003 23:39

bre c..dev rixveis eva kalo 3eskonisma sthn mb sou!!??

sadromanticghost

Προβλημα μητρικης?

Δημοσίευση από sadromanticghost » 04 Ιαν 2003 01:11

...Λοιπον πρωτα απο ολα ευχαριστω που ασχολιστε μαζι μου...Η κατασταση εχει ως εξης:πριν λιγες μερες πηρα τη καρτα που προειπα και προς εκπληξη μου δεν ειδα και καμια διαφορα σε σχεση με τη προηγουνεη καρτα μου(GeGforce 2 Gts/Pro 64mb)..Συγκεκριμενα εβαλα 2 παιχνιδια το Comanche 4 και το Medieval:Total war...Η καρτα σε συγκεκριμαενα σημεια του παχνιδιου πηγαινε απελπιστικα αργα..Αρχισα να μπαινω σε διαφορα forum (καλη ωρα) και καπιος Μ*****Σ μου ειπε πως οι συγκεκριμενες Motherboard εχουν προβληματα με τις GeForce 4..Αυτο ηταν μου κοπηκαν τα ποδια!Πηγα σε ενα φιλο λοιπον που εχει το ιδιο συστημα με εμενα αλλα αλλη Motherboard και τα παιχνιδια προς εκπληξη μου κολαγαν στα ιδια σημεια..Επειτα δοκιμασα στον υπολογιστη μου το ΝΕΕD FOR SPEED H.P 2 και ετρεχε γαματα - δεν κολαγε πουθενα επισης το UΝREAL TΟURNAMENT 2003 και επισης ετρεχε φοβερα σε τερμα αναλυσεις..Παραυτα το MOROWIND ασπουμε κολαει ενω το καινουργιο JAMES BOND καθως και το RALLY SPORT CHALLENGE τρεχουν απιστευτα χωρις κανενα κολλημα..Και ερχομαι να ρωτησω φταινε τα παιχνιδια που ειναι αντιγραφα???Φταιει η Motherboard μου και πρεπει να την αλλαξω?Τι φταιει??

Το συστημα μου εχει ως εξης:

Pentium 4 1.8.Gz
Windows XP
Η Motherboard που σας ειπα..
Η καρτα που σας ειπα
Τελευταια drivers της καρτας
512SDRAM
30GB σκληρος δισκος
Τροφοδοτικο 350w
Ξεχναω κατι???

Βοηθηστε με please!!!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Προβλημα μητρικης?

Δημοσίευση από cordis » 04 Ιαν 2003 01:26

και μπαίνει εδώ ο softwaras και αναρωτιέται... μήπως είναι software το πρόβλημα;
Έχεις την τελευταία έκδοση του DirectX;

http://www.microsoft.com/windows/directx/default.asp
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

sadromanticghost

Προβλημα μητρικης?

Δημοσίευση από sadromanticghost » 04 Ιαν 2003 01:43

Οκ το κατεβασα...και ξαναρωταω..να αλλαξω ΜB η οχι????

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Προβλημα μητρικης?

Δημοσίευση από cordis » 04 Ιαν 2003 02:00

Για δοκίμασε να παίξεις και με το νέο DirectX...
Πάντως, απ' ότι λες, κι ο φίλος σου με άλλη MB έχει το ίδιο πρόβλημα με αυτά τα παιχνίδια...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

sadromanticghost

Προβλημα μητρικης?

Δημοσίευση από sadromanticghost » 04 Ιαν 2003 02:06

Οκ...αλλα τι μπορει να φταιει,ειμαι ετοιμος να παω να παρω καινουργιο συστημα...Τη καρτα τη πληρωσα 350 ευρω αλιμονο μου αν δε παιζει οπως πρεπει...Ειναι δυνατον να φταινε τα αντιγραφα??Αν η ΜB μου ηταν ασυμβατη δεν θα ειχε προβλημα με ολα τα παιχνιδια??Και απ την αλλη πως ειναι δυνατον να ειναι ασημβατη αφου εχει επανω το chip intel 845????

sadromanticghost

Προβλημα μητρικης?

Δημοσίευση από sadromanticghost » 05 Ιαν 2003 01:04

Ειναι ευκολο να μου απαντησετε στα τελευταια μου ερωτηματα???

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Προβλημα μητρικης?

Δημοσίευση από cordis » 05 Ιαν 2003 14:17

να υποθέσω ότι έκανες εγκατάσταση του DirectX 9.0 και δεν είδες κάποια διαφορά;
- follow me @twitter

THUKIS

Προβλημα μητρικης?

Δημοσίευση από THUKIS » 05 Ιαν 2003 17:24

LOGIKO EINAI NA MHN DEIS KAI POLLES DIAFORES AFOU H MB EXEI AGP 4X OPOS KAI H PALIA SOU KARTYA GRAFIKWN . H KAINOYRGIA KARTA GRAFIKWN YPOSTIRIZEI KAI AGP 8X ALLA DEN TO YPOSTHRIZE H MOB SOU . EPISHS H MNHMH SOU EINAI AKOMA STA 133 MHZ . KAI OLA TA KAINOURGIA OPOS AKI H GF4 THELOUN MEGALYTERO DIAYLO . GI'AYTO AN EXEIS LEFTOUDAKIA PARE ENA WRAI KAINOURGIA SYSTHMA KIA EISAI WRAIOS .

sadromanticghost

Προβλημα μητρικης?

Δημοσίευση από sadromanticghost » 05 Ιαν 2003 17:47

ΦΙΛΕ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΞΗΝΕΣΑΙ...ΠΟΣΕΣ ΜΒ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ AGP8???ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ - ΑΛΛΩΣΤΕ Η ΚΑΡΤΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΜΟΝΟ AGP4 ΚΑΙ ΕΨΑΞΑ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΒΡΩ...ΕΙΠΑΜΕ ΔΕΝ ΗΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ Ο ΚΑΘΕ Μ*****Σ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΞΥΠΝΙΟΣ...

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες