Rodes The Band

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Rodes The Band

Δημοσίευση από xultimatex » 07 Ιούλ 2006 03:36

Ο κολλητός μου είναι σίγουρος ότι ο x-ray σκοτώθηκε σε ατύχημα και ο x-ray των Ρόδων έκανε καριέρα πάνω στο όνομά του. Το πολύ την άλλη βδομάδα θα έχω συνέντευξη του B.D. ο οποίος ούτε που γνωρίζει τον Νικίτα Κλιντ.
:arrow: Αν προσπαθείς πολύ για να πετύχεις κάτι, ίσως το κάνεις με λάθος τρόπο...

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Rodes The Band

Δημοσίευση από GeoStuff » 07 Ιούλ 2006 05:33

xultimatex έγραψε:Ο κολλητός μου είναι σίγουρος ότι ο x-ray σκοτώθηκε σε ατύχημα και ο x-ray των Ρόδων έκανε καριέρα πάνω στο όνομά του. Το πολύ την άλλη βδομάδα θα έχω συνέντευξη του B.D. ο οποίος ούτε που γνωρίζει τον Νικίτα Κλιντ.
Φίλε μου δεν ξέρω τι σου λέει ο κολλητός σου πάντως ο Νικίτας από τις Ρόδες είναι ο Νικίτας από τους Active Member εκτός και αν έχει κάποιο ξεχασμένο δίδυμο αδελφό, που μάλλον χλωμό... Και αυτό που σου λέω μπορείς να το εξακριβώσεις αν ψάξεις φώτο από τα δύο συγκροτήματα... Ο ίδιος μάλιστα έχει δώσει συνέντευξη στην οποία εξηγεί και τους λόγους που έφυγε από τους Active Member...
Chaos έγραψε:Δες και πιο μικρα συγκροτηματα, ειτε που εχουν φημη ειτε οχι......
Δν μπορεις να κατηγορεις την ελληνικη σκηνη πλεον για "κλεψιμο" απο ξενα κομματια...
Για το μονο που μπορεις να κατηγορεις ειναι οτι δν υπαρχει σεβασμος κ υποστηριξη...
Επειδη σαν Ελληνες ειμαστε λιγο μαλακακιδες ο ενας κραζει τον αλλο....Οτι δν αρεσει στον Ελληνα το κραζει....
Ετσι ριχνουμε την ιδια μας τη φαση.....
Φίλε Chaos, στο είπα και πριν. Για μένα δεν παίζει Ελληνική hip - hop σκηνή...

Ο λόγος είναι απλός... Η σκηνή εκφράζεται από τους ακροατές της. Τουλάχιστον αυτό πιστεύω εγώ. Τα άπειρα μικρά συγκροτήματα που λες μπορεί όντως να κάνουν παπάδες και να έχουν γράψει μουσικάρες και ατελείωτες ρίμες. Μαζί σου και δεν λέω όχι. Δυστυχώς όμως δεν καθορίζουν αυτά την σκηνή. Ένα ή δύο τραγούδια ΔΕΝ είναι σκηνή. Η ελληνική hip hop "σκηνή" είναι, δυστυχώς, αυτά που ακούει ο πολύς κόσμος.

Τα παιδάκια που ακούνε πλέον hip hop, γιατί καλώς κακώς οι περισσότεροι παιδάκια είναι, δεν πέρνουν καν γραμμή του τι παίζει... Άρα ΔΕΝ υπάρχει σκηνή, υπάρχουν οι Μάγοι με τους αυλούς και τα ποντίκια που ακολουθούν... Δεν σκέφτονται ρε... Τι να καταλάβουν?? Που ο θεός της hip hop στην Ελλάδα είναι οι Going Through???

Έλεος...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Rodes The Band

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 07 Ιούλ 2006 09:53

Eγω Metal Ακουω Δε ξερω απο Hip-Hop....

Ακουω μονο Hmiz....
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Rodes The Band

Δημοσίευση από GeoStuff » 07 Ιούλ 2006 14:42

Μωρέ και εγώ Metal ακούω αλλά πρέπει να έχεις κάποια σφαιρική άποψη και για τα άλλα είδη μουσικής για να μπορέσεις να εκτιμήσεις την δικιά σου...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Rodes The Band

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 07 Ιούλ 2006 14:56

σωστος ο GeoStuff
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Rodes The Band

Δημοσίευση από xultimatex » 07 Ιούλ 2006 15:27

Κι εγώ έχω παρατήσει το hiphop/lowbap. Ψάχνομαί λίγο προς πιο rock κατεύθυνση...
:arrow: Αν προσπαθείς πολύ για να πετύχεις κάτι, ίσως το κάνεις με λάθος τρόπο...

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Rodes The Band

Δημοσίευση από EneMe » 07 Ιούλ 2006 15:53

Ποτέ δεν δέχτηκα τον όρο "lowbap"... Mου κάνει κάτι σε προϊόν "low fat"...

Όσο για τις κλεψιές από ξένα κομμάτια... Σώωωπα! :P

Άβαταρ μέλους
NAT
Honorary Member

Rodes The Band

Δημοσίευση από NAT » 26 Σεπ 2006 19:38

Αν κ αρκετά καθυστερημένα, πιστεύω πως μπορώ να απαντήσω σε αυτό το θέμα' διότι οι Ρόδες είναι το αγαπημένο μου συγκρότημα. :)

Καταρχήν ακούγοντας 8 χρόνια περίπου low bap έχω να δηλώσω ότι το low bap ΕΙΝΑΙ το ελληνικο hip hop. Σαν άκουσμα δεν έχει κάποια διαφορά, απλά έχουν κάνει μία "κλίκα" -όπως προαναφέρθηκε- γύρω από τον Μυτακίδη κι έτσι ο ίδιος αποφάσισε να του δώσει το όνομα low bap. Άλλωστε κ ο ίδιος το λέει αυτό στο βιβλίο "Χρέωσέ τα στη φωτιά", αν δεν κάνω λάθος...

Τώρα για αυτά που ακούστηκαν για τον Νικήτα, σαφώς κι είναι ζωντάνος όμως δε θα συμφωνήσω πως είναι το κεντρικό μέλος από τις Ρόδες. Διότι οι Ρόδες είναι ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ κι είναι λάθος να πούμε ότι ο X-ray είναι καλύτερος από τον Ατόφιο ή τον Stab κ.ο.κ. Αυτό το λάθος εξάλλου έγινε κ με τους a.m. κ διαλύθηκαν. Θεωρείτο πως ο Μιχάλης ήταν το κεντρικό μέλος, πράγμα το οποίο δεν υφίστατια. Τεσπα. Μπαίνουμε σε άλλα χωράφια τώρα. :P

Πάντως οι Ρόδες, κατ' εμέ, είναι από τα πιο ποιοτικά ακούσματα που υπάρχουν στη ελληνική σκηνή. Απλά συγχαρητήρια στα παιδιά! :lol: :lol:

(Δεν μπορούσα να μην απαντήσω! Όπου δω "Ρόδες" δεν μπορώ να μη μιλήσω! :P )

(Άσχετο - Σχετικό: Γεια σου ρε "ZwOn" :P :lol: :lol: :lol: )
.

Άβαταρ μέλους
vortalifer
Επικοινωνία:

Rodes The Band

Δημοσίευση από vortalifer » 27 Σεπ 2006 04:44

NaT έγραψε: Πάντως οι Ρόδες, κατ' εμέ, είναι από τα πιο ποιοτικά ακούσματα που υπάρχουν στη ελληνική σκηνή. Απλά συγχαρητήρια στα παιδιά! :lol: :lol:
Συμφωνω μαζί σου :)

Οταν ανοιξα το topic ακουγα συνέχεια το "απομυθοποιηση" τωρα ακουω τη "στατιστικη" συνεχεια...
Ειναι πολυ καλοι

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης