Βγαίνουν λεφτά από το adsense;

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 10 Αύγ 2006 10:52

Εγώ από Δεκέμβριο 2005 εώς σήμερα, μέσω του Sedo (που εμφανίζει διαφημίσεις adsense) εχω βγάλει 495 ευρώ (χθες εκανα εξαργύρωση του ποσού). Οντως το adsense προσφέρει καποιο ποσό για τα έξοδα της σελίδας και είναι καλή επιλογή.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
_fantom__

Δημοσίευση από _fantom__ » 10 Αύγ 2006 18:09

gvard έγραψε:Εγώ από Δεκέμβριο 2005 εώς σήμερα, μέσω του Sedo (που εμφανίζει διαφημίσεις adsense) εχω βγάλει 495 ευρώ (χθες εκανα εξαργύρωση του ποσού). Οντως το adsense προσφέρει καποιο ποσό για τα έξοδα της σελίδας και είναι καλή επιλογή.
για Tax Info, δηλώνεις απλά το όνομα (αν ναι, με λατινικούς χαρακτήρες;), ή θέλει και ΑΦΜ;
που εξαργυρώνεις την επιταγή;
I’ m the self-inflicted, mind-detonator :think:

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 10 Αύγ 2006 19:17

Καλησπέρα,

Δηλώνεις ονομα και ΑΦΜ (ELXXXXXXXXX) κανονικά. Η πληρωμή από το Sedo γίνεται είτε με απευθείας κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό είτε μέσω Paypal, δεν χρειάζεται να μπλέκεις με επιταγές.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
_fantom__

Δημοσίευση από _fantom__ » 10 Αύγ 2006 19:44

gvard έγραψε:Καλησπέρα,

Δηλώνεις ονομα και ΑΦΜ (ELXXXXXXXXX) κανονικά. Η πληρωμή από το Sedo γίνεται είτε με απευθείας κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό είτε μέσω Paypal, δεν χρειάζεται να μπλέκεις με επιταγές.
χμ... για το adsense έλεγα εγώ :oops: (σας ιδιώτης με NON-US activities). το ρωτάω κανά μήνα τώρα, αλλά... :hammer:
I’ m the self-inflicted, mind-detonator :think:

NwS

Δημοσίευση από NwS » 10 Αύγ 2006 21:30

gvard έγραψε:Εγώ από Δεκέμβριο 2005 εώς σήμερα, μέσω του Sedo (που εμφανίζει διαφημίσεις adsense) εχω βγάλει 495 ευρώ (χθες εκανα εξαργύρωση του ποσού). Οντως το adsense προσφέρει καποιο ποσό για τα έξοδα της σελίδας και είναι καλή επιλογή.
Speres,

Dokimases kanena allo parking site ektos apo to Sedo? Ama thes borw na sou dwsw merika sites/links ta opoia theorountai kalitera apo to Sedo.

Cya,
NwS

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 10 Αύγ 2006 21:31

den ta vazeis na ta doume kai emeis?

btw ama echeis kai empiria apo auta kalo tha itan na tin valeis dipla
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

NwS

Δημοσίευση από NwS » 10 Αύγ 2006 21:33

_fantom__ έγραψε:
για Tax Info, δηλώνεις απλά το όνομα (αν ναι, με λατινικούς χαρακτήρες;), ή θέλει και ΑΦΜ;
που εξαργυρώνεις την επιταγή;
Speres,

Gia check (cheque) sinithws onoma me latinikous xaraktires.. D tha exeis provlima. K tin exargirwneis stin trapeza. Pairnei kapoies meres fisika alla axizei pisteuw ton kopo :P

Cya,
NwS

NwS

Δημοσίευση από NwS » 10 Αύγ 2006 21:57

KGP έγραψε:den ta vazeis na ta doume kai emeis?

btw ama echeis kai empiria apo auta kalo tha itan na tin valeis dipla
Mia mikri lista:

NameDrive.com
Revenue for impressions: Yes
Average CTR: 15-35%
Average RPM $20-$100

Fabulous.com
Revenue for impressions: No
Average CTR: Varies
Average RPM $40-$120

DomainSpa.com
Revenue for impressions: Yes
Average CTR: 14.26%
Average RPM $22.54

Kai kapoia alla exisou kala..

parked.com
trafficz.com
domainsponsor.com
goldkey.com

Ta kalitera theorountai NameDrive k Fabulous twra apo ekei k pera k ta alla pou lew einai apo ta kaloutsika..

Prosopiki ebiria exw me Sedo 3 mines na ftasw 100 euro ta opoia d mou irthan k olas sto paypal enw autoi elegan oti ta esteilan.. Me ta idia domains meta ta metefera kapoia sto NameDrive k kapoia GoldKey. NameDrive eftasa 150 euro se 1 mina k GoldKey kati spixoula.. Sinolo kana 6mino ta eixa parked meta ta poulisa k d xanaasxolithika me parked domains..

Tespa checkarete ta monoi sas k tha deite :P

Cya,
NwS

georget777

Δημοσίευση από georget777 » 10 Φεβ 2010 09:51

Το adsense μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν συμπληρωματικό εισόδημα μιας ιστοσελίδας. Όσοι λένε ότι δεν μπορούν βγάλουν χρήματα από αυτό, είναι γιατί στήνουν ένα website, δεν το προωθούν καθόλου και περιμένουν αποτελέσματα. Δεν δουλεύει έτσι όμως....

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 10 Φεβ 2010 09:59

georget777 έγραψε:Το adsense μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν συμπληρωματικό εισόδημα μιας ιστοσελίδας. Όσοι λένε ότι δεν μπορούν βγάλουν χρήματα από αυτό, είναι γιατί στήνουν ένα website, δεν το προωθούν καθόλου και περιμένουν αποτελέσματα. Δεν δουλεύει έτσι όμως....
Και για να δούν αποτελέσματα να υποθέσω πως μπορούν να διαβάσουν κάποια από τα κείμενα του site στην υπογραφή σας.

Ιδιαίτερα το "Χτίζοντας μία ιστοσελίδα με μοναδικό σκοπό ένα εισόδημα από το Adsense" που γράφετε στις σελίδες σας, όταν δεν υπάρχει περιεχόμενο είναι αρνητικό για το web και χαίρομαι που το τονίζετε.

Ωραία πράγματα και μου θυμίζουν κάποιες παλιότερες συζητήσεις εδώ μέσα. Τουλάχιστον εσείς βλέπω γράφετε για περιεχόμενο "ποιότητα των πληροφοριών", "φροντίστε να ασχολείται με κάτι που αγαπάτε, ώστε να μπορέσετε να συγκεντρώσετε το υλικό για την δημιουργία ενός σεβαστού αριθμού σελίδων, οι οποίες θα περιέχουν πολύτιμες πληροφορίες για το αντικείμενο". Πάλι καλά.

Άβαταρ μέλους
getpaidgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από getpaidgr » 25 Μάιος 2010 23:14

και επίσης μετράει το site να έχει μια ταυτότητα.

Αλλιώς δεν είναι ελκυστικό και το adsense δεν μπορεί να προβάλει τις κατάλληλες διαφημίσεις.

Συγκεκριμένο περιεχόμενο οδηγεί σε πολύ υψηλα e-cpm
Getpaid.gr - Η ελληνική κοινότητα για την οικονομική αξιοποίηση του διαδικτύου
Investorblog - Χρηματιστηριακό blog
Silver-art.gr - Eshop με ασημένια αντικείμενα και κοσμήματα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης