Ζητηται web designer!

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kostas101
Επικοινωνία:

Ζητηται web designer!

Δημοσίευση από kostas101 » 13 Ιούλ 2006 20:20

Γεια σας και παλι. :P Η σελιδα μου ειναι το www.goparapente.com .Θα ηθελα καποιον να γινει μελος και να με βοηθησει ωστε να γινει πιο ομορφο πιο λειτουργικο και γενικα πιο....
Δηλαδη ζηταω web designer.Το κλαμπ εχει παρα πολυ καλο υλικο και για κλαμπ ειναι παρα πολυ καλο ομως εγω παντα κοιτωντας πιο μπροστα θελω και κατι καλυτερο.Οποιος θελει θα το κανω διαχειριστη και ελπιζω να δωσει νεα πνοη στο design του.Αμοιβη δε δινεται.Επισης θα προτιμουσα αυτος που θα βοηθησει να βλεπει παρα 5 και να το αγαπαει,ευκολο αυτο μιας και ολη η Ελλαδα βλεπει παρα πεντε. :P :P :P :P :P :P

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

Ζητηται web designer!

Δημοσίευση από supernet » 13 Ιούλ 2006 23:41

Πιστεύω ότι θα είναι πολύ πιο εύκολο για σενα, να βρεις κάποιον μέσα από το club σου. Ανακοινώνοντας το και εκεί.

Άβαταρ μέλους
kostas101
Επικοινωνία:

Ζητηται web designer!

Δημοσίευση από kostas101 » 14 Ιούλ 2006 00:05

Το εκανα και αυτο αλλα δημοσιευοντας topic και εδω οχι μονο αυξανω τις πιθανοτητες αλλα μπορω να βρω και ενα καλυτερο web designer.Στα κλαμπς δεν συχναζουν τοσο οι web designers.Για αυτο.

Άβαταρ μέλους
Banavas
Script Master
Επικοινωνία:

Ζητηται web designer!

Δημοσίευση από Banavas » 14 Ιούλ 2006 10:47

Mήπως να πλήρωνες και κατι τις..... 8)

Στα χόμπυ συνήθως όσοι τα αγαπάνε τα χώνουν κιόλας...

Μια φιλοξενία σε pay server θα σου κοστίσει 50 ευρώ το χρόνο μαζί με το όνομα ή και λιγότερο με τις δωρεάν φιλοξενίες που κυκλοφορούν στο freestuff. Εκεί μπορείς να βάλεις κάποιο δωρεάν CMS, τόσα καλά έχει nuke mambo κλπ, με πληθώρα temlates εύκολη διαχείριση σύστημα διαχείρισης χρηστών κλπ.

Με λίγες διαφημίσεις banner που μπορεί να μαζέψεις τοβγαλες το κόστος και μπορεί να σου μείνει και τίποτε.....
Κι αν πάλι δεν μαζέψεις διαφημίσεις big deal μεράκι είναι αυτό ......
Happy coding....
Μάρκος
http://lasernet.gr

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ζητηται web designer!

Δημοσίευση από ArchangelX » 14 Ιούλ 2006 13:22

Στο freestuff έχουμε κάποια έτοιμα templates. Ρίξε μια ματιά.

http://www.freestuff.gr/forums/index.php?f=103
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
kostas101
Επικοινωνία:

Ζητηται web designer!

Δημοσίευση από kostas101 » 14 Ιούλ 2006 15:36

Αυτά είναι για sites.Το δικό μου είναι club.Επειδή είναι club δε θέλει παρα πολλά.Αυτά τα teamplates τα έχω δει και εγώ.Όμως είναι για sites.Δε μπαίνουν με τίποτα σε club.Εγώ θέλω κάποιον να βελτιώσει την εικόνα του όχι αυτό.

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Ζητηται web designer!

Δημοσίευση από EneMe » 14 Ιούλ 2006 16:45

kostas101, σε παρακολουθώ από την πρώτη στιγμή που μπήκες στην παρέα μας...
Πιστεύω ότι έχεις πάρει τελείως λάθος κάποια πράγματα...
Αυτά είναι για sites.Το δικό μου είναι club.
Τί πάει να πει είναι club; Δεν πάει να είναι και χασαποταβέρνα (πλακίτσα :P)!
Όλα είναι sites...

Και το pathfinder τί είναι αν το καλοσκεφτείς;
Ένα έτοιμο cms που το διαμορφώνεις εσύ με περιεχόμενο.
Υπεραπλουστευμένο βέβαια, και με ελάχιστες δυνατότητες που δεν καλύπτουν ούτε τις βασικές ανάγκες!
Αλλά πάντα ένα έτοιμο "σύστημα" cms που εσύ απλά βάζεις περιεχόμενο. Τίποτα παραπάνω , πολλά παρακάτω!

Πιστεύω ότι θα πρέπει να "ξεβολευτείς" λίγο από την ιδέα "έχω ένα club έτοιμο και θέλω βελτιώσεις" και να περάσεις στην ιδέα "έχω ένα club μειωμένων αποδόσεων και δυνατοτήτων και θα κάνω μετακόμιση/μεταστέγαση σε νέο χώρο με νέα οργάνωση"...

Σκέψου το, αν πραγματικά θέλεις να κάνεις κάτι καλό!
Κι 100 ευρώ ανά χρόνο είναι μια χαρά λεφτά που δεν είναι και τόσο δύσκολο να βρεθούν...
Στο κάτω κάτω, το "Παρα 5" πόσα χρόνια θα προβάλλεται ακόμα;
Μάλλον θα είναι το πρώτο και τελευταίο 100ευρω που θα δώσεις...

Φιλικές συμβουλές, χωρίς παρεξήγηση! :)

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

Ζητηται web designer!

Δημοσίευση από supernet » 14 Ιούλ 2006 17:05

kostas101 έγραψε:Αυτά είναι για sites.Το δικό μου είναι club.Επειδή είναι club δε θέλει παρα πολλά.Αυτά τα teamplates τα έχω δει και εγώ.Όμως είναι για sites.Δε μπαίνουν με τίποτα σε club.Εγώ θέλω κάποιον να βελτιώσει την εικόνα του όχι αυτό.
Φίλτατε, τα πράγματα έχουν όπως ακριβώς τα είπε και ο EneMe. Θα σου πω και γω κάτι, εντελώς φιλικά.

> To club σου (ή όπως αλλιώς το λέμε) θέλει πολλές βελτιώσεις. Πάρα πολλές βελτιώσεις. Εκεί που το φιλοξενείς τώρα, έχεις πολλούς περιορισμούς. Αλλά για να τους αντιληφθείς... θα πρέπει να γνωρίσεις και την ελευθερία/ευελιξία που θα σου δώσει ένα κανονικό hosting pack.

Π.χ. Τώρα, δεν σε αφήνει να κάνεις κάτι προφανές και πολύ εύκολο. Να ανεβάσεις και να εμφανίσεις ένα απλό favicon. Ε! Τι άλλο θέλεις :-)

>>>> Δεν ξέρω ποια ειναι η διαφορα ενός site και ενός club, αν μπορείς εξήγησε την.

:D

Άβαταρ μέλους
kostas101
Επικοινωνία:

Ζητηται web designer!

Δημοσίευση από kostas101 » 14 Ιούλ 2006 17:36

Ναι η αληθεια ειναι πως με περιοριζει παρα μα παρα πολυ ομως το club εχει αλλη νοοτροπια.Επισης μπορω να σας δειξω clubs που εχουν κανει τρομερη δουλεια.Και δεν ειναι το favicon που παιζει τοσο ρολο υπαρχουν και αλλα πραγματα.Η αληθεια ειναι πως εχω σκεφτει και εγω να κλεισω το club και να αναθεσω σε καποιον να το μετατρεψει σε site ομως εαν γινει αυτο συναντω τρομερα προβληματα.Πρωτα απο ολα η διαφημιση.Τωρα ειναι καταχωρημενο στη λιστα του παθ.εαν το παρω και το κανω site τοτε θα χαθει.Το ασανσερ ειναι εξαιρεση.Το ασανσερ ηταν το πρωτο και διαφημιστικε και απο τα ΜΜΕ.Επισης προκυπτουω και αλλα προβληματα.Μα και εαν το κανω αυτο δε θα το κανω τωρα αλλα οταν φτασουν τα μελη στον αριθμο που εχω βαλει σαν στοχο.Ωστε τοτε να εχω τη "πελατεια" μου και ουτε γατα ουτε ζημια.Επισης για να γινει site χρειαζομαι και πιο πολλα ατομα να βοηθουν κατι που τωρα το κανω.(ψαχνω καινουριους συνεργατες)Και αυτο μπορει να κρατησει ολοκληρο το καλοκαιρι γιατι πρεπει να βρουμε τους σωστους και δευτερον υπαρχουν παρα πολλοι εχθροι που μασ ζηλευουν και θελουν να μασ κανουν κακο.Ετσι πρεπει να ειμαι προσεχτικος.Τελος μεχρι να γινει αυτο και εαν γινει γιατι εγω δε θελω να πληρωσω καποιον για να φτιαξει το site αλλα θελω καποιον που αγαπαει πραγματικα τη σειρα και θελει να βοηθησει.Ομως μεχρι να γινει αυτο, η βελτιστοποιηση του γενικου design θα κανει παρα πολυ καλο σε ολους τους τομεις.(προωθηση κ.λ.π.)

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Ζητηται web designer!

Δημοσίευση από EneMe » 14 Ιούλ 2006 19:34

Kαι πάλι, νομίζω ότι η ενασχόληση με ένα έτοιμο cms θα είναι πιο εύκολη και αποδοτική, ειδικά λόγω ελεύθερου χρόνου τώρα το καλοκαίρι...

Αν δεν θέλεις να δώσεις χρήματα, δικαίωμά σου είναι, αλλά από την άλλη τα μεγαλύτερα sites που βρίσκονται ψηλά ξεκίνησαν σαν χόμπυ και παραμένουν αγαπημένα "παιδιά" των δημιουργών τους και ξοδεύουν και κάτι για αυτά...

Όσο για την διαφήμιση του pathfinder...
Μα ποιός διαβάζει αυτές τις λίστες; :P

Mε 2-3 links / αναφορές σε άλλα portals θα γεμίσεις κόσμο!
(Θα ξεχάσω τότε που αναφέραμε το site του Γιάγκου στο zortal και μέσα σε 2 ώρες το site "κρέμασε" λόγω κίνησης; :P)

Άβαταρ μέλους
kostas101
Επικοινωνία:

Ζητηται web designer!

Δημοσίευση από kostas101 » 14 Ιούλ 2006 20:10

Σου εξηγησα και οπως ειπα η διαφημιση δεν ειναι το μονο.Επισης ειπα πως εχω αφησει το ενδεχομενο ανοιχτο.Πρωτα ομως πρεπει να γινουν καποια πραγματα,εαν δε γινουν δε μπορουμε να προχωρησουμε ετσι.Προς το παρον πρεπει να βελτιωσω τη τωρινη version.Αυτη εχουμε και αυτη θα βελτιωσουμε.Το να το γυρισουμε σε site αυτη τη χονικη περιοδο ειναι σαν να ανοιγουμε μια τρυπα στη θαλασσα.

Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ζητηται web designer!

Δημοσίευση από Hermeia » 14 Ιούλ 2006 20:24

φίλε Κώστα,

μην ξεχνάς ότι το καλύτερο που μπορείς να πετύχεις είναι αυτό που θέλεις - που ονειρεύεσαι

Μην περιορίζεις τα ονειρά σου!

Τωρα αν σου αρέσει η αισθητική του παθ
(και των πιο .. "στολισμενων" κλαμπ που.. κανουν τοσες ώρες να ανοιξουνε που τελικα φευγεις πριν τα δεις.. )
(και τα ζητηματα που καθε φορα κατι πέφτει, καποτε δεν κανει sign-in, σου κανει το κλαμπ "πριβε" ξαφνικά μια μερα χωρις ουτε καν να σε ενημερώσει.. )
- περι ορέξεως, παγωτάκι με κερασάκια και σοροπάκι.

Αν πάλι θέλεις το κλαμπ μόνο για την ορατότητα και την επισκεψιμότητα.. (συν το γεγονός ότι ΔΕΝ το πιάνουν οι κατάλογοι και τα ψαχτήρια.. )
- μπορείς πάντα να διατηρήσεις το κλαμπ για "κραχτη" στους εκει χρήστες, κι απο εκει μεσα να τους πετάς και στη σελίδα..
κι ολα να προχωρουν με μικρά βήματα..

νασαι καλα και να ονειρεύεσαι πάντα κάτι καλύτερο !

καλη τυχη
Hermeia the InfoSharer
Η Γνώση είναι Δύναμη
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
kostas101
Επικοινωνία:

Ζητηται web designer!

Δημοσίευση από kostas101 » 14 Ιούλ 2006 20:58

Σε ευχαριστω.Ξερω πως το καλυτερο ειναι το site και αυτο θελω ομως εχουμε χρονο.θα πρεπει να υπαρχουν καποιες βασεις για να φτιαχτει.Προς το παρων ας καλυτερεψω το κλαμπ και οταν ειμαι ετοιμος τοτε ενταξει.Α! και κατι αλλο στις μηχανες αναζητησεις τα κλαμπς δεν εμφανιζονται..........οχι ολα ψαξε με τισ λεξεις para pente στο google και δες ποιοι βγαινουν πρωτοι! :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

Ζητηται web designer!

Δημοσίευση από supernet » 14 Ιούλ 2006 22:23

kostas101 έγραψε:Προς το παρον πρεπει να βελτιωσω τη τωρινη version.Αυτη εχουμε και αυτη θα βελτιωσουμε.Το να το γυρισουμε σε site αυτη τη χονικη περιοδο ειναι σαν να ανοιγουμε μια τρυπα στη θαλασσα.
Γνώμη σου...

Καλή τύχη λοιπόν.

Άβαταρ μέλους
kostas101
Επικοινωνία:

Ζητηται web designer!

Δημοσίευση από kostas101 » 15 Ιούλ 2006 05:03

> To club σου (ή όπως αλλιώς το λέμε) θέλει πολλές βελτιώσεις. Πάρα πολλές βελτιώσεις.
OK!Tο ξερω πως θελει για αυτο θελω και καποιον να το βελτιωσει αλλα αυτο και ποσα αλλα τι θελουν?????delete?????Συγνωμη αλλα ετσι οπως το λες ακουγεται πως το κλαμπ μου ειναι τραγικο.Για κλαμπ ειναι αρκετα καλο! :P Και μπορω να σου δειξω και παααααααααρα πολλα αλλα σαν και αυτο που εχουν κανει επιτυχια ενω εαν ηταν site δε θα πατουσε κανενας.Αυτη ειναι η διαφορα site και κλαμπ.Και οπως σου ειπα υπαρχουν αλλα τοσα που εχουν κανει επιτυχια. :P Κατα τη ταπεινη μου παντα αποψη χρειαζομαι καποιον τουλαχιστον τωρα να το βελτιωσει.Το λεω αυτο γιατι καποιος ειχε πει με το ονομα Pixelatorios πως
Η αρχική σελίδα όπως και η επόμενες σελίδες θέλουνε απλός delete!

Το περίεργο από όλα είναι, ότι είσαι ιδιοκτητης ενός Club και δεν κατέχεις το domain name από το Club σου? .... μεγάλο λάθος.
Το δεύτερο λάθος είναι ότι δεν ανάλαβε κάποιος επαγγελματίας (η έστω ερασιτέχνης) την σελίδα.

Mε όλο τον σεβασμό αλλα πιο χειρότερα σπανια βλέπω.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες