ερώτηση για χρώμα

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
agnostos1

ερώτηση για χρώμα

Δημοσίευση από agnostos1 » 15 Ιούλ 2006 21:32

καλησπέρα παιδιά, φτιάχνω κάποιες προσωπικές ιστοσελίδες ( κυρίως για πειραματισμό ) και θέλω να κάνω κάποιες ερωτησούλες σχετικά με τα χρώματα του site μου...καταρχήν το όλο σκηνικό έχει να κάνει με μελαγχωλία και σκέφτηκα το φόντο να είναι μαύρο, απλά δεν ξέρω τι άλλα χρώματα να προσθέσω για να μην είναι μονότονο μαύρο σε όλο το site...

σκέφτηκα το Menu που θα είναι κάτω από την φωτογραφία του site να είναι σε πιο γκρι φόντο και ακριβώς από κάτω πάλι οι κύριες επιλογές της σελίδας να είναι σε μαύρο φόντο..καμιά ιδέα για κάποιο άλλο χρώμα όχι τόσο μονότονο όσο το μαύρο?

τα γράμματα μέσα στο κύριο μέρος της σελίδς σκέφτομαι να είναι άσπρα, ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
kostas101
Επικοινωνία:

ερώτηση για χρώμα

Δημοσίευση από kostas101 » 15 Ιούλ 2006 21:59

Το μοβ ειναι ενα μελαγχολικο χρωμα και δεν ειναι τοσο μονοτονο οσο το μαυρο και το γκρι!Θα μπορουσες να το χρησιμοποιησεις και αυτο!

agnostos1

ερώτηση για χρώμα

Δημοσίευση από agnostos1 » 15 Ιούλ 2006 23:57

kostas101 έγραψε:Το μοβ ειναι ενα μελαγχολικο χρωμα και δεν ειναι τοσο μονοτονο οσο το μαυρο και το γκρι!Θα μπορουσες να το χρησιμοποιησεις και αυτο!
εννοείς σαν φόντο στο Menu π.χ.?
σκέφτομαι όλο το φόντο γύρω από την σελίδα να είναι σε μαύρο

Άβαταρ μέλους
kostas101
Επικοινωνία:

ερώτηση για χρώμα

Δημοσίευση από kostas101 » 16 Ιούλ 2006 00:49

Δε μπορω να σου πω και που να το βαλεις γιατι δεν εχω δει και πως ειναι αυτο που θες να φτιαξεις.Απλως σου προτεινω να χρησιμοποιησεις και το μοβ οπως εσυ νομιζεις γιατι εαν ειναι μια σελιδα να αποτελειται μονο απο ασπρο μαυρο και γκρι τοτε :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

ερώτηση για χρώμα

Δημοσίευση από deninho » 26 Ιούλ 2006 02:58

πράγματι, ένας συνδυασμός μωβ και μαύρου, κατ'εμέ, είναι αρκετά μελαγχολικό. Το πως θα τα συνδυάσεις δεν είναι δικό μου θέμα (και στη θέση σου δε θα με εμπιστευόμουν :P :P)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης