Η Hellas On Line προσφέρει ADSL 4Mbps στην τιμή του 512

Ανταλλαγή εμπειριών και νέα για τις τιμές των συνδέσεων ADSL, VDSL στο internet.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 20 Ιούλ 2006 18:55

Η Hellas On Line προσφέρει πρόσβαση ADSL 4Mbps στην τιμή του 512!
Αποκτήστε γρήγορη σύνδεση στο Internet και δυνατότητα οικονομικής τηλεφωνίας μόνο
17,7 €/μήνα για τους πρώτους οκτω μήνες. Μετά τους 8 πρώτους μήνες η χρέωση είναι 26 €/μήνα.

Δυνατότητες ADSL 4Mbps :

Πλοηγηθείτε δέκα φορές ταχύτερα απο την 512 και εκατό φορές απο την Dialup
Κατεβάστε αρχεία σε ελάχιστο χρόνο
Παίξτε online τα αγαπημένα σας παιχνίδια
Ακούστε ραδιόφωνο μέσω Internet
Αξιοποιήστε την HOL eVoice, οικονομική τηλεφωνία μεσω Internet

Επωφεληθείτε σήμερα και ανεβάστε ταχύτητα!

Το πακέτο σύνδεσης ADSL 4Mbps περιλαμβάνει:

Εξοπλισμό FritzBox Fon (modem/router), τον μόνο με υποδοχή που μετατρέπει ένα απλό τηλέφωνο σε VoIP τηλέφωνο.

Φίλτρο (για PSTN γραμμές) ή Splitter (για ISDN γραμμές)

Πρόσβαση στο Internet με ADSL 4Mbps

CD ROM με οδηγίες χρήσης και εγκατάστασης

3€ Δώρο για τηλεφωνία μέσω Internet

H υπηρεσία είναι διαθέσιμη μόνο σε συγκεριμένους τηλεφωνικούς αριθμούς.

http://home.hol.gr/online/holofyou/index.aspx?mid=4648
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
kostas101
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas101 » 20 Ιούλ 2006 19:01

Πολυ καλο αλλα στη περιοχη μου δεν γινεται ακομα................

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manolism » 20 Ιούλ 2006 21:23

Ρε παιδιά έψαξα όλη την Αθήνα και πουθενά δεν έχει.

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 21 Ιούλ 2006 02:26

λάθος, σε εμένα (Πεύκη) έχει :wink: αλλά εγκώ έκει 6 μήνες δεσμό με 4net :-?

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

Δημοσίευση από supernet » 21 Ιούλ 2006 09:10

lunarmedia έγραψε:Ρε παιδιά έψαξα όλη την Αθήνα και πουθενά δεν έχει.
Έλα μωρέ, παρέχουν την υπηρεσία σε 4-5 τετράγωνα σε κάποιες γειτονιές και το διατυμπανίζουν. Όταν θα καλύψουν πάνω από το 50% (τουλάχιστον) της Αττικής το συζητάμε. Τι να πει και η περιφέρεια??

Άβαταρ μέλους
kostas101
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas101 » 21 Ιούλ 2006 10:05

Aσε εχω εγω φιλους που μενουν περιφερεια και εχουν ακομα isdn.Θα μου πειτε γιατι και στην Αθηνα υπαρχουν παρα πολλοι,ομως οταν μπαινει πανω απο δυο ωρες την ημερα συμφερει adsl!
Εγω πιστευω το εκαναν για διαφημιστικους σκοπους,η καλυψη θα ειναι παρα πολυ μικρη και ηθελαν να απλα να κανουν θορυβο.Και ολοι ξερουμε τον ανταγωνισμο σε ενα τομεα που σιγα σιγα ανθιζει.

Άβαταρ μέλους
aktivesystems
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aktivesystems » 21 Ιούλ 2006 11:53

Γενικα στην Ελλαδα ειμαστε 3κοσμικοι αλλα εμεις στην περιφερεια ειμαστε 4κοσμικοι οσον αφορα την παροχη.

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Specom » 03 Σεπ 2006 00:09

Mhn leme mono gia Ellada, thn proigoumenh Vdomada eimouna sto Luton mia perioxh 25 lepta apo to Londino me Aerodromio, Panepistimia, Nosokomia genika mia polh megalh polh opou akoma kai ekei uparxoun perioxes pou den exoune paei grammes anw tou 1mbps otan sthn idia perioxh aloi dromoi exoun grammes 16mbps (sigekrimena se ena spiti pou emeina enos filou :P mono me 10 lires ton mhna).

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 10 Σεπ 2006 15:54

supernet έγραψε:
lunarmedia έγραψε:Ρε παιδιά έψαξα όλη την Αθήνα και πουθενά δεν έχει.
Έλα μωρέ, παρέχουν την υπηρεσία σε 4-5 τετράγωνα σε κάποιες γειτονιές και το διατυμπανίζουν. Όταν θα καλύψουν πάνω από το 50% (τουλάχιστον) της Αττικής το συζητάμε. Τι να πει και η περιφέρεια??
Το πρόβλημα δεν είναι μόνο η κάλυψη.

Το πρόβλημα είναι πως δεν νομίζω η HOL και γενικότερα όλοι οι Ελληνικοί ISPs να έχουν τόσο δυνατό backbone για να προσφέρουν τέτοιες υπηρεσίες.

Θεωρητικά 100 άτομα να πάρουν αυτό το πακέτο, μάνι μάνι θέλει 400mbit backbone και τα έσοδα από το πακέτο αυτό είναι ελάχιστα για να αναβαθμιστεί αξιοπρεπώς.
Το Datacenter της Forthnet (που στεγάζεται και το freestuff και είναι από τα μεγαλύτερα της Ελλάδας) μέσο όρο έχει 80-100mbit traffic τις ώρες αιχμής!Νομίζω αυτό δίνει μία εικόνα σε τι νούμερα παίζουν οι ISPs.

Με εξωτερικό όλοι οι ISPs έχουν ακόμα χρόνους πάνω από 100-200ms
Αντί να πληρώσουν για να αναβαθμίσουν τις γραμμές με έξω και να βλέπουμε τον υπόλοιπο κόσμο αξιοπρεπώς όπως βλέπουμε μεταξύ μας από τον AIX, (με μονοψήφια pings) βγάζουν κράχτες για να πουλήσουν και να κάνουν ακόμα χειρότερο το ήδη μικρό backbone.

Προσωπικά πιστεύω οι Ελληνικοί ISPs δεν έχουν την υποδομή ακόμα για τις γραμμές που δίνουν.
Βέβαια βασίζονται στο ότι δεν θα υπάρχει ποτέ full ταυτόχρονο traffic και στο ότι στα συμβόλαια δεν γράφουν ότι είναι εγγυημένο το bandwidth, οπότε δεν μπορείς να τους πεις και τίποτα.

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 10 Σεπ 2006 18:57

Αλήθεια, σε γραμμή ΟΤΕ (και provider Vivodi) είσαι νόμιμος αν σηκώσεις FTP και HTTP (στην 80) ? :think:

Ή να αρχίσω να κρύβομαι? :lol:
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 11 Σεπ 2006 21:50

να κοιτάξεις τι λέει το συμβόλαιό σου :wink: αν δεν το αναφέρει ρητά, και η χρήση του server είναι για προσωπική χρήση, νομίζω ότι είσαι νόμιμος

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 11 Σεπ 2006 23:07

Εγώ που είμαι στο Περιστέρι γιατί ακόμα δεν έχει αναβαθμίσει ο ΟΤΕ τα dslams ενώ η TELLAS είναι έτοιμη να μου παρέχει 2πλασιασμό ταχύτητας; Σε πηγάδι κατουρήσαμε;
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 12 Σεπ 2006 16:56

deninho έγραψε:να κοιτάξεις τι λέει το συμβόλαιό σου :wink: αν δεν το αναφέρει ρητά, και η χρήση του server είναι για προσωπική χρήση, νομίζω ότι είσαι νόμιμος
Με Forthnet πάντως δεν παίζουν τέτοια καραγκιοζιλίκια.

Πληρώνεις την γραμμή και κάνεις ότι θες.

Btw, όταν παραγγέλνεις γραμμή μέσω internet και σου στέλνουν την απόδειξη σπίτι, τι συμβόλαιο ισχύει αφού δεν έχεις υπογράψει τίποτα; :P

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 12 Σεπ 2006 17:04

Οι όροι χρήσης που ''οφείλεις" να έχεις διαβάσει, κτλπ.......................

:wink:
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 12 Σεπ 2006 18:15

Δεν οφείλω τίποτα εγώ.

Μόλις τώρα δοκίμασα να παραγγείλω νέα σύνδεση DSL από την Forthnet και δεν υπάρχει κάπου η σύμβαση ή οι όροι χρήσης...

Η Forthnet οφείλει να με υποχρεώσει να δω το λινκ που έχει με ψιλά γράμματα κάτω κάτω https://eshop.forthnet.gr/forthnetshop/ ... S7UD500439

Όπου εκεί αναφέρει τι παίζει με την σύμβαση...

Πιο συγκεκριμένα:
Με την πίεση του εικονιδίου "ΟΚ" ή "Εισαγωγή" ή "αποδοχή" ή με κάθε συναφή λέξη που η εταιρία έχει ενσωματώσει σε σύνολο από ηλεκτρονικές φόρμες (καλούμενες εφεξής "ηλεκτρονική φόρμα") και ολοκληρώνοντας την εισαγωγή των στοιχείων της ηλεκτρονικής φόρμας, αποδέχεστε ηλεκτρονικά να συναφθεί η "σύμβαση" και δηλώνετε ότι έχετε λάβει γνώση του συνόλου των όρων της σύμβασης.

Συμφωνείτε και αναγνωρίζετε αυτή την υποχρέωσή σας να συμπληρώνετε ηλεκτρονικά την ηλεκτρονική φόρμα εισαγωγής στοιχείων με τα τρέχοντα, πλήρη και ακριβή στοιχεία σας που ζητούνται, και να καταχωρείτε αμέσως με τους τεχνικούς τρόπους που σας υποδεικνύονται, κάθε αλλαγή αυτών των στοιχείων. Η εταιρία στην αντίθετη περίπτωση έχει το δικαίωμα να διακόψει την παροχή των υπηρεσιών της. Η ηλεκτρονική φόρμα περιλαμβάνει εικονίδια, όπως "καθαρισμός" ή "διαγραφή στοιχείων" ή άλλες συναφείς λέξεις, τα οποία σας επιτρέπουν τη διόρθωση λαθών ηλεκτρονικού χειρισμού πριν ή και μετά τη συμπλήρωση κάθε τμήματος φόρμας προτού από την τελική "αποδοχή" της. Έχετε ακόμη τη δυνατότητα να μεταβάλλετε την απόφασή σας έως και δέκα [10] ημέρες μετά από την αποδοχή της σύμβασης, όπως ορίζεται στη συνέχεια.

Μετά από την παραπάνω ρητή ή σιωπηρή επιβεβαίωσή σας, η σύμβαση θεωρείται, ότι έχει συναφθεί και διέπεται από τους όρους της σύμβασης και από το νομικό καθεστώς, Εθνικό, Ευρωπαϊκό και των διεθνών συμβάσεων, που εφαρμόζονται.

Μετά από την ηλεκτρονική αποδοχή της σύμβασης από σας, η εταιρία θα σας αποστείλει το ταχύτερο δυνατόν με κάθε πρόσφορο μέσο το αποδεικτικό παραλαβής της αποδοχής, τη λήψη του οποίου οφείλετε να επιβεβαιώσετε εντός πέντε [5] ημερών με κάθε πρόσφορο γραπτό μέσο. Θεωρείται ότι έχετε επιβεβαιώσει πλήρως και σιωπηρά την παραλαβή του αποδεικτικού παραλαβής, εφόσον παρέλθει η χρονική περίοδος των πέντε [5] ημερών χωρίς να λάβουμε οποιαδήποτε ειδοποίησή σας.

Μετά από την παραπάνω ρητή ή σιωπηρή επιβεβαίωσή σας η σύμβαση θεωρείται ότι έχει συναφθεί και διέπεται από τους όρους της σύμβασης, το ελληνικό δίκαιο, εξαιρουμένων των κανόνων του Ιδιωτικού Διεθνούς και από το νομικό καθεστώς, Εθνικό, Ευρωπαϊκό και των διεθνών συμβάσεων που ισχύουν στην Ελλάδα.
Και ρωτάω εγώ, γιατί να με χρεώσουν κανονικά, να χρησιμοποιώ το account μου κανονικά, να μου έρθει εκ των υστέρων η σύμβαση και αν είμαι τόσο ξυνός και δεν την δέχομαι να μπω στην διαδικασία επιστροφής των χρημάτων που χρεώθηκαν στην πιστωτική κλπ κλπ κλπ;

Απλά η Forthnet βασίζεται στο ότι ο Έλληνας βαριέται να ασχοληθεί και δεν διαβάζει...
Κανονικά η σύμβαση έπρεπε να υπάρχει να την δεις πριν την αποδεχτείς 'ηλεκτρονικά'...

Το βλέπω το λιγότερο γελοίο πως το κάθε κουμπάκι στο site τους (οκ, αποδοχή, εκτέλεση, αγορά, κλπ κλπ) είναι η 'ηλεκτρονική' αποδοχή της σύμβασης...

Κοροϊδία...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Συνδέσεις ADSL, VDSL”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες