"Αθλητικές" Ειδήσεις στην Ελλάδα

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 24 Ιούλ 2006 18:55

Οι τηλεοπτικοί σταθμοί,οι εφημερίδες και οι ιστοσελίδες αθλητικού περιεχομένου το έχουν παράκάνει...Εκτός απο ποδόσφαιρο και μπάσκετ δε δίχνουν τίποτε άλλο.Στην Ελλάδα απο την προηγούμενη τρίτη εως κι εχθές γινόταν πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα ποδηλασίας πίστας,και δεν αναφέρθηκαι κανείς απολύτως.Ένα μεγάλο γεγονός για την ποδηλασία.Στο ποδηλατοδρόμιο παρά το γεγονός ότι ήταν ελεύθερη η είσοδος το Σάββατο και την Κυριακή το βράδυ δεν είχε περισότερα απο 150-200 ατομα κυρίως συγγενείς και φίλους των αθλητών.Στη Γαλλία έγεινε ο διασημότερος αγώνας ποδηλασίας δρόμου,ο Γύρος της Γαλλίας,και κανείς δεν αναφέρθηκε σε αυτό.Έλεος,αθλήματα δεν είναι μόνο το ποδόσφαιρο και το μπάσκετ...

Τις επόμενες ημέρες θα έχω και φωτογραφίες απο την ποδηλασία πίστας.Είμαι ακόμα "φιλμάτος"!!!!

Απο την Παρασκευή το πρωί φωτογραφίες.Δυστυχώς δεν είχα "γρήγορο" φιλμ...

Εικόνα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 24 Ιούλ 2006 19:00

Είδα τον γύρο Γαλλίας.. σχεδόν όλες τις ημέρες.. πολύ ωραίο θέαμα!
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 24 Ιούλ 2006 19:04

Ο γύρος Γαλλίας μαζί με το γύρο Ισπανίας (Vuelta) και το γύρο Ιταλίας είναι τα διασημότερα ποδηλατικά γεγονότα.Στην Ελλάδα ξέρουν μόνο το γύρο στου Μπαϊρακτάρη....

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 24 Ιούλ 2006 19:16

Δε πέφτει πολύ ντόπα σε αυτά; Πως μπορεί να κάνει κάποιος 160km per day per 20 days με ποδήλατο και όχι σε ευθεία...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 24 Ιούλ 2006 19:21

Ντόπα Γιάννη σε όλα τ'αθλήματα πέφτει.Όπως και στο ποδόσφαιρο που βγάζουν τόσους αγώνες σε μια χρονιά.Και στο στοίβο.Στο γύρο Γαλλίας δε συμμετείχε ο Ivan Basso επειδή εμπλέκεται σε ιστορία με φάρμακα.Αν θέλεις να κάνεις πρωταθλητισμό θα μπεις στο "κόλπο".Μην ακούς τον Ιακώβου που έλεγε ότι στην Άρση Βαρών οι Δήμας Καχιασβίλι κ.α έπερναν μόνο βιταμίνες και φρούτα!Πήγενε το φάρμακο σύνεφο.Απλώς δεν τους έπιασαν.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 24 Ιούλ 2006 19:25

Το ότι Πρωταθλητισμός = Ντόπα το ξέρω.
Κι εμείς (ως χώρα) πήγαμε καλά όταν έσπασε το εμπάργκο για τα "καλά"
Απλά εκεί παραφαίνεται βρε παιδί μου... άλλο μια ημέρα, άλλο δύο και άλλο 20! :P :P
- follow me @twitter

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 24 Ιούλ 2006 19:32

Επειδή έχω "τρέλα" με το ποδήλατο,παρόλο που δεν πήγα ποτέ σε όμιλο-ας όψεται ο καραγκιόζης που σήκωσε το τηλέφωνο στην ομοσπονδία πριν 16 χρόνια..-πήγενα με εναν φίλο κάθε καλοκαίρι κάποιες διαδρομές.Ανεβαίναμε πεντέλη,πάρνηθα,ακόμα και σε Αργος είχαμε φτάσει.Μπορείς να πας.Και δε μιλάμε για μερες.Μιλάμε για μερα.Απλώς πρέπει να έχεις κάποιον να συνεργάζεσαι,διότι εκτός απο την ανηφόρα ο μεγάλος εχθρός του ποδηλάτη είναι ο αέρας.Εκτός αυτού κανείς δεν ξεκινάει το πρωί με φουλ ρυθμό.Ο ρυθμός αυξάνεται προς το τέλος όπου πρέπει να έχεις δυνάμεις για να σπριντάρεις.Και φυσικά στα επιμέρους σπριντ.Πάντως η ερυθροποιητίνη πάει σύνεφο.Είναι δεδομένο αυτό.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες