Eleos!

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
xarisss
Επικοινωνία:

Eleos!

Δημοσίευση από xarisss » 17 Ιαν 2003 19:28

diaplous έγραψε: 1. ΔΕΝ αμφισβήτησα την αξιοπρέπεια σου, θα ήταν βλακώδες άλλωστε, μια και δεν σε γνωρίζω. Ακόμα δεν θεωρώ πως δε σε σεβάστηκα. (είδες βρισιές η κάτι μειωτικό στο post μου, αν ναι δείχτο μου να το δώ.)
2. Τα εισαγωγικά στην "αξιοπρέπεια" μπήκαν γιατί πάμπολλα εγκλήματα κατά της Δημοκρατίας έχουν κρυφτεί πίσω από παρεμφερείς όρους. Αν εσύ το πήρες αλλοιώς δεν είναι δικό μου πρόβλημα.
3. Το πως εκφράζομαι είναι προσωπική μου επιλογή και ασφαλώς είμαι υπόλογος γι αυτό. ΟΜΩΣ, επειδή βρισκόμαστε σε ένα φόρουμ που τυχαίνει να είναι δημόσιο θα μου επιτρέψεις να απευθύνομαι σε όποιον θέλω και όπως θέλω.
4. Το τι θα κάνω εγώ με τους πεθαμένους η με τους ζωντανούς είναι εκτός θέματος.

Και τέλος, για να το κάνω λιανά, ΔΕΝ υπερασπίστηκα το περιέχομενο του site αλλά το ότι ο καθένας πρέπει να είναι ελεύθερος να λέει και να δείχνει και να διαβάζει ό,τι θέλει. Αυτά που λες περί "καθωσπρεπισμού", "αξιοπρέπειας" και δεν ξέρω ποιά άλλη λέξη ενδέχεται να χρησιμοποιήσεις με το ίδιο πνεύμα με αφήνουν αδιάφορο.

Από την άλλη χαίρομαι που "...δεν διαφωνείς ούτε σε μια λέξη με αυτά που λέω". Ξαναδιάβασε όμως τι έγραψες προηγουμένως και θα καταλάβεις την απάντηση και το ύφος μου.

ΜΦΧ
3. Oxi file mou, de tha sou epitrepso na apefthinesai se mena opos theleis kai mi nomizeis oti exeis afto to dikaioma!!!
4. Katholou ektos thematos den einai. Eipes oti oi nekroi einai apsixa onta. Afto isxiei kai gia tous dikous sou nekrous?

Oso gia to tipografiko lathos pou ekana, to diorthosa.. simfono sti thesi tou diafono...
PRO-PRO.gr
Πρωτάθλημα Προγνωστικών

diaplous

Eleos!

Δημοσίευση από diaplous » 18 Ιαν 2003 12:08

1. Oi nekroi ex orismou den dynantai na exoun dikaiwmata. (absurdo)
2. Symfwnw stin apopsi pei ithikis i akoma kai koinwnikwn ethimwn kai synithiwn, xwris omws afto na dikaiologei ti logokrisia.
3. Genikefseis tou tipou "agramata amerikanakia" einai afeleis.

Telos, an diabaseis ola ta posts mou, ex arxis enantiwthika stin logokrisia pou epixeirithike. Den me aforoun oi logoi oute i thematologia tou sygkekrimenou site. Afto pou me enoxlise einai i sto onoma ...daimonwn epixeirisi fimwsis. Kai en pasei periptwsi kathenas exei to dikaiwma na krinei to periexomeno, alla oxi na thelei na epiballei afto pou tou aresei.

MFX

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Eleos!

Δημοσίευση από greek_manager » 19 Ιαν 2003 17:06

Eυχαριστώ πολύ για την αφέλεια που μου καταλογίζεις για τα "αμερικανάκια"....Δυστυχώς είναι η πραγματικότητα που σιγά σιγά επεκτείνεται και στη χώρα μας! (Δες με τι ασχολείται η σημερινή νεολαία)

Αλλά γιαυτό έβαλα τη λέξη σε εισαγωγικά, για να δείξω οτι παρόλο που η έκφραση έχει γίνει κλισέ, υπάρχουν και εξαιρέσεις.

Οι νεκροί φυσικά και έχουν δικαίωμα στη μη γελοιοποίηση και πολύ περισσότερο επειδή έχουν "φύγει" και δεν μπορούν να το υπερασπίσουν οι ίδιοι πρέπει οι υπόλοιποι να είναι περισσότερο προσεκτικοί ...

Και γω είμαι κατά της λογοκρισίας, αλλά το να ονομάζουμε "λογοκρισία" το ενδεχόμενο "κατέβασμα" αυτού του site είναι σαν να θεωρούμε καταπίεση της ελευθερίας μας το να μην βγούμε στον δρόμο και να πλακώσουμε στις φάπες κάποιον που δεν μας αρέσει η φάτσα του... ή να τον γελοιποιήσουμε επειδή... έτσι, "έχει πλάκα".

Και επειδή σε βλέπω να κολλάς στις λέξεις, λογοκρισία είναι αυτό που γίνεται καθημερινά στα ΜΜΕ στα οποία δεν βρίσκουν βήμα όσοι έχουν κάτι διαφορετικό να πουν και όχι φυσικά το να "τραβήξει κάποιος το αυτί" στους ανόητους που γελοιοποιούν την ανθρώπινη υπόσταση με αυτό τον τρόπο...

Είναι λάθος σου αυτό που λες ότι δεν σενδιαφέρει το περιεχόμενο του εν λόγω site.Μα μόνο από το περιεχόμενό του θα το κρίνουμε, από τι άλλο? Είπαμε, δημοκρατία δεν σημαίνει ασυδοσία...

Α, και όσον αφορά την ηθική δεν ενοούσα φυσικά τα ήθη και έθιμα και τις κοινωνικές συνήθειες (κακώς τα ανέφερες...) καθώς έχεις δίκιο ότι συχνότατα οδηγούν σε απαράδεκτα φαινόμενα ... λογοκρισίας!
Είναι βασικό να μπορείς να ξεχωρίσεις τις έννοιες ήθη και έθιμα (ή συνήθειες) από την ηθική φίλε μου.
aka thkouk
Football Manager - H ελληνική κοινότητα
παιχνιδια στρατηγικης - Παίξε Δωρεάν

Άβαταρ μέλους
Ethir
Επικοινωνία:

Eleos!

Δημοσίευση από Ethir » 19 Ιαν 2003 21:38

An to site itan ekpedeftikou periexomenou kai loipa opos gia paradeigma iatrodikastikis fiseos tote tha elega oti einai ok na iparxei afto to site.

Apo tin stigmi omos pou mpaineis se ena site me tin onomasia rotten (sapismeno) kai vlepeis diafores eikones kai video apo nekropsies, atiximata k.o.k kai me lezantes-sxolia pou prokaloun prospathontas na kanoun humour se parapempoun stin entiposi pou leei oti to periexomeno tou site apefthinete kathara se anthropous pou niothoun idoni me tetia themata kai to exoun os fetix...Kai afto agapite gia to sigekrimeno to site mporei kalista na xaraktiristei pnevmatiki anomalia...
Afto to pragma agapite den mporeis na to antikrouseis me oti kai na peis giati afto einai i alithia. Den einai i skopia mou me tin opoia to vlepo...einai kathari antikeimenikotita.

diaplous

Eleos!

Δημοσίευση από diaplous » 19 Ιαν 2003 22:56

greek_manager έγραψε:Eυχαριστώ πολύ για την αφέλεια που μου καταλογίζεις για τα "αμερικανάκια"....
Η αφέλεια δεν έχει σχέση με τα αμερικανάκια --ούτε λέει πουθενά ότι αναφέρεται προσωπικά σε σένα-- αλλά με τις γενικεύσεις, γενικότερα.
greek_manager έγραψε:Οι νεκροί φυσικά και έχουν δικαίωμα στη μη γελοιοποίηση και πολύ περισσότερο επειδή έχουν "φύγει" και δεν μπορούν να το υπερασπίσουν οι ίδιοι πρέπει οι υπόλοιποι να είναι περισσότερο προσεκτικοί ....
Από μια μεριά έχεις δίκιο, ειναι καθαρά θέμα φιλοσοφικής θεώρησης. Δεν αποτελεί το επίμαχο θέμα για μένα στη συγκεκριμένη συζήτηση.
greek_manager έγραψε:...σαν να θεωρούμε καταπίεση της ελευθερίας μας το να μην βγούμε στον δρόμο και να πλακώσουμε στις φάπες κάποιον που δεν μας αρέσει η φάτσα του... ή να τον γελοιποιήσουμε επειδή... έτσι, "έχει πλάκα"..
Ατυχή τα παραδείγματα που αναφέρεις.
Και οι δύο αναφερόμενες είναι βίαιες μέθοδοι τις οποίες το θύμα δεν μπορεί να αποφύγει. Το να επισκεφτείς το rotten μπορείς να το αποφύγεις. Εχεις δικαίωμα επιλογής. Αρκεί να μη κάνεις κλικ στο link.
greek_manager έγραψε:Και επειδή σε βλέπω να κολλάς στις λέξεις, λογοκρισία είναι αυτό που γίνεται καθημερινά στα ΜΜΕ στα οποία δεν βρίσκουν βήμα όσοι έχουν κάτι διαφορετικό να πουν και όχι φυσικά το να "τραβήξει κάποιος το αυτί" στους ανόητους που γελοιοποιούν την ανθρώπινη υπόσταση με αυτό τον τρόπο...
Συγχέεις μήλα με αχλάδια. (Συνήθεις Λογικές Παραγωγές και Ρητορικά Σοφίσματα) http://galileo.spaceports.com/~diaplous/greek/eval.htm
Οι απόψεις μου για τα ΜΜΕ:
http://galileo.spaceports.com/~diaplous/greek/mme.htm
greek_manager έγραψε:Είναι λάθος σου αυτό που λες ότι δεν σενδιαφέρει το περιεχόμενο του εν λόγω site.Μα μόνο από το περιεχόμενό του θα το κρίνουμε, από τι άλλο? Είπαμε, δημοκρατία δεν σημαίνει ασυδοσία...
Αλλο είναι η κρίτική περιεχομένου και άλλο το κατέβασμα ενός link η το σβύσιμο ενός post, όπως ζητήθηκε παραπάνω. Ποιός αποφασίζει τι είναι ασύδοτο και τι όχι;
greek_manager έγραψε:Είναι βασικό να μπορείς να ξεχωρίσεις τις έννοιες ήθη και έθιμα (ή συνήθειες) από την ηθική φίλε μου.
Εχεις ανακαλύψει κάπου τον ορισμό της ηθικής; Πιστεύεις ότι η επικρατούσα ηθική, με την οποία απάντες κρίνουμε, είναι αλώβητη από εθιμα, συνήθειες, ήθη κ.α.;

ΜΦΧ

diaplous

Eleos!

Δημοσίευση από diaplous » 19 Ιαν 2003 22:59

Ethir έγραψε:An to site itan ekpedeftikou periexomenou kai loipa opos gia paradeigma iatrodikastikis fiseos tote tha elega oti einai ok na iparxei afto to site.

Apo tin stigmi omos pou mpaineis se ena site me tin onomasia rotten (sapismeno) kai vlepeis diafores eikones kai video apo nekropsies, atiximata k.o.k kai me lezantes-sxolia pou prokaloun prospathontas na kanoun humour se parapempoun stin entiposi pou leei oti to periexomeno tou site apefthinete kathara se anthropous pou niothoun idoni me tetia themata kai to exoun os fetix...Kai afto agapite gia to sigekrimeno to site mporei kalista na xaraktiristei pnevmatiki anomalia...
Afto to pragma agapite den mporeis na to antikrouseis me oti kai na peis giati afto einai i alithia. Den einai i skopia mou me tin opoia to vlepo...einai kathari antikeimenikotita.
Αλλο είναι η κρίτική περιεχομένου και άλλο το κατέβασμα ενός link η το σβύσιμο ενός post, όπως ζητήθηκε παραπάνω.
Καθαρή αντικειμενικότητα;;; Προκειται για την προσωπική σου ασφαλώς. Αρα δεν είναι και τόσο ...καθαρή και μαλλον πλησιέστερα στην υποκειμενικότητα.

ΜΦΧ

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Eleos!

Δημοσίευση από greek_manager » 19 Ιαν 2003 23:36

Πρόσεξέ με γιατί βαρέθηκα να υπερασπίζομαι τα αυτονόητα (για μένα τουλάχιστον)

Έχεις χάσει το δάσος...

Όσο για τη λογοκρισία, συγνώμη αλλά παρανόησα...στο σβήσιμο posts αναφερόσουν τόση ώρα?Εγώ μιλούσα για το rotten...Στο σβήσιμο posts συμφωνώ μαζί σου ότι δεν θάπρεπε να γίνεται...

Δεν έχει σχέση οτι μπορείς να μην επισκεφτείς το λινκ, αρκεί που υπάρχει...
Γιατί εσύ φυσικά μπορείς να κρίνεις τι θα δεις και τι όχι, άλλοι όμως όχι (δες παιδάκια κλπ - το θύμα πχ δεν μπορεί να αποφύγει τον ξυλοδαρμό αν είναι πιο αδύναμο - όπως ακριβώς και ο ανώριμος άνθρωπος δεν μπορεί να μην επηρεαστεί από τον πειρασμό να δει το "περίεργο").

Και έχεις λάθος για την ηθική, αλλά αυτό δεν μορώ να στο αναλύσω εδώ! Φυσικά και είναι διαφορετικό πράγμα από τα ήθη και τα έθιμα πάντως!
aka thkouk

Άβαταρ μέλους
Ethir
Επικοινωνία:

Eleos!

Δημοσίευση από Ethir » 19 Ιαν 2003 23:48

diaplous έγραψε:Καθαρή αντικειμενικότητα;;; Προκειται για την προσωπική σου ασφαλώς. Αρα δεν είναι και τόσο ...καθαρή και μαλλον πλησιέστερα στην υποκειμενικότητα.
Diladi me to skeptiko afto pou mou les den iparxei antikeimenikotita pouthena ston kosmo...kai ola einai ipokeimenika...
Anyway gia na min trelenomaste thelo na pistevo oti i gnomi mou einai antikeimeniki. Einai ligo astoxo na tin xaraktiriseis ipokeimeniki mono kai mono epidi den simfonei me tin diki sou gnomi...

diaplous

Eleos!

Δημοσίευση από diaplous » 20 Ιαν 2003 04:31

greek_manager έγραψε:Πρόσεξέ με γιατί βαρέθηκα να υπερασπίζομαι τα αυτονόητα (για μένα τουλάχιστον)
Έχεις χάσει το δάσος...

....άλλοι όμως όχι (δες παιδάκια κλπ...
;;;Τις δύο πρώτες γραμμές δεν τις κατάλαβα. Αν θές εξηγείς. Αν όχι και πάλι καλά ειναι.

Τα παιδάκια δεν έχουν καμία δουλειά να τριγυρνάνε στο Διαδίκτυο ασυνόδευτα όπως ασυνόδευτα δε βγαίνουν και απο το σπίτι σου. Το να ζητάει κάποιος έλεγχο και λογοκρισία δεδομένου ότι δεν μπορεί να εκτελέσει τα γονικά του καθήκοντα είναι λίγο τραβηγμένο δε νομίζεις;

Οσο αφορά στους ανώριμους ανθρώπους από πότε η προστασία τους αναλήφτηκε από λογοκριτές;

diaplous

Eleos!

Δημοσίευση από diaplous » 20 Ιαν 2003 04:34

Ethir έγραψε:
diaplous έγραψε:Καθαρή αντικειμενικότητα;;; Προκειται για την προσωπική σου ασφαλώς. Αρα δεν είναι και τόσο ...καθαρή και μαλλον πλησιέστερα στην υποκειμενικότητα.
Diladi me to skeptiko afto pou mou les den iparxei antikeimenikotita pouthena ston kosmo...kai ola einai ipokeimenika...
Anyway gia na min trelenomaste thelo na pistevo oti i gnomi mou einai antikeimeniki. Einai ligo astoxo na tin xaraktiriseis ipokeimeniki mono kai mono epidi den simfonei me tin diki sou gnomi...
ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ είναι η γνώμη σου γιατί προέρχεται από σένα (=1 άτομο), και όχι βέβαι γιατί δεν συμφωνω με αυτή, duh!
Επί της λογοκρισίας των links, που είναι και το επίμαχο θέμα έχεις να πεις τίποτα;

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Eleos!

Δημοσίευση από greek_manager » 20 Ιαν 2003 13:49

Οι 2 πρώτες γραμμές σε αυτό ακριβώς αναφέρονται: ότι θεωρείς λογοκρισία τον έλεγχο που απαιτείται για να λειτουργεί μια κοινωνία ανθρώπων.Δεν είναι λογοκρισία αυτό φίλε μου, ξανασκέψου το.

(Μαζί σου, αν όλοι οι άνρωποι είχαν την ωριμότητα, μια αναρχική κοινωνία θα ήταν ιδανική, αλλά και πάλι, οι άνθρωποι έχουν ανθρώπινες αδυναμίες και μια στοιχειώδης ελεγκτική αρχή θα χρειαζόταν)

Σωστό αυτό που λες για τα γονικά καθήκοντα, αλλά και πάλι σε παρακαλώ να μην κολλάς τόσο στο πως θα έπρεπε να ήταν ιδανικά τα πράγματα, αλλά στην πραγματικότητα.
aka thkouk

O_MITSOS

Eleos!

Δημοσίευση από O_MITSOS » 21 Ιαν 2003 11:58

giati re seis arostimena ?
alloi pane to proi sti douleia toys kai ta vlepoun ayta
to oti esi exeis to pronomio na ta vlepeis sto giali tis othoni sou ayto den sou dinei to dikaioma na katakrineis kanena.
siga tora mi mas peis kai oti ftaiei aytos pou skotothike sto troxaio kai egine kimas
mallon tha prepei na skeftese kalitera des ti ginetai ston kosmo para den ti kanoun oi typoi

Άβαταρ μέλους
xarisss
Επικοινωνία:

Eleos!

Δημοσίευση από xarisss » 21 Ιαν 2003 13:16

katarxin diaplous me tis sofisteies sou kai tis theories sou xefiges teleios apo to thema.
ego den eipa na kleisei to site (afto einai ontos antidimokratiko)..
ego aplos parotrina ta meli tou freestuff.gr na mi diafimizoun ti sigekrimeni istoselida, apo ti stigmi eidika pou diafonoun me afti kai ti vriskoun aidiastiki. ZITISA NA MI DIAFIMIZETAI I SELIDA, oste na prostateftoun kapoioi xristes apo pragmata, ta opoia isos ta stomaxia tous den einai proetoimasmena na doun. Kai gia na eimai pio akrivis, den anaferomai toso stous enilikous, oso stous anilikous pou bainoun sto internet. An esi afto to les antidimokratiko, ego to leo evaisthisia!!!Kai oso gia ti sinodeia ton paidion sto internet apo to gonio, mallon tha xereis poso efarmosimo einai afto pou les. Afou xereis oti de ginetai afto, tote giati to les?

To poso ipokritika itan afta pou eleges file mou (isos na ta eleges mono gia na exaskiseis tin texni tou ritora pou diekrina sta minimata sou) apodeixthike apo to oti de mou apantises an tha itheles se afto to site na dimosieftoun fotografies ton nekron siggenon sou... (kati pou apefhomai vevaios).
Afta file mou, to thema einai poli lepto, kati pou parevlepses mono kai mono gia na kaneis to kommati sou... (mexri kai se ...arthra sou mas parepempses, eleos... :D :D :D :D )

Oso gia ton O_MITSOS, tha epanalavo tin erotisi:
Pos tha sou fainotan mitso, pou eisai toso cool me afto to site, na evlepes s' afto mia mera fotografies nekron siggenon sou???
Poioi einai arage aftoi pou ta vlepoun afta kathe mera sti douleia tous???

Zito signomi an fanika ligo skliros, alla vgaino ekso apo ta rouxa mou otan vlepo na min ipologizontai katholou oi anilikoi xristes tou internet, kai otan vlepo na diafimizetai to arrostimeno sto onoma tis dimokratias...
PRO-PRO.gr
Πρωτάθλημα Προγνωστικών

diaplous

Eleos!

Δημοσίευση από diaplous » 21 Ιαν 2003 17:14

xarisss έγραψε:...einai pragmatika arrosto, afou oute kan den parousiazoun tis fotografies san reportaz as poume, me kapoia sovarotita, alla prospathoun na geloiopoiisoun poli sovara pragmata, pragmatika prokalontas.....

...tha parakalousa to john na to kleisei afto to thema, i na afairesei to link tis, mono kai mono gia na mi ginetai diafimisi stin epimaxi selida...
1. Μάλλον έχεις μπερδευτεί λιγάκι η λες ΨΕΜΑΤΑ: Το παραπάνω απόσπασμα δείχνει τι πραγματικα ΖΗΤΗΣΕΣ (και αυτό λέγεται ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ).

2. Η ευαισθησία περί παιδακίων σου βγήκε στην πορεία και δεν σε απασχόλησε στο παραπάνω post μια και οπως αντιλαμβάνεσαι ακόμα και αν εδειχναν τις φώτο "...σαν ρεπορταζ ας πουμε, με κάποια σοβαρότητα,..." ΠΑΛΙ κινδυνεύουν τα παιδάκια να δουν αποτρόπαια.

3. Με αποκαλείς υποκριτή γιατί δεν απάντησα στις επίμονες ερωτήσεις σου περί δικών μου νεκρών. Σου είπα ότι είναι εκτός θέματος η ερώτηση μια και θα μπορούσα και εγώ να σε ρωτήσω κάτι άσχετο για να αποπροσανατολίσω τη συζήτηση (τι θάλεγες ας πούμε για την ηθική πλευρά του τζόγου στη σύγχρονη κοινωνία;).

4. Οι παραπομπές στη σελίδα μου είχαν 2 συγκεκριμένους στόχους:
α-να δείξουν στον Ethir την άποψη μου περί ΜΜΕ και
β- να δείξουν στους υπόλοιπους τις λογικές ανακολουθίες που χρησιμοποιούν ανεγκέφαλοι και λαοπλάνοι ελλείψει επιχειρημάτων. ΚΑΙ ΟΧΙ για να "...κάνω το κομμάτι μου" όπως λες παραπάνω.
Το ατύχημα ειναι ότι δεν τα καταλαβες αυτά και περιορίστηκες να μιλάς για σοφιστείες και θεωρίες.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση xarisss είναι η άρνηση σου να μας πείς ξεκάθαρα αν είναι σωστό να ζητάει κανείς να κατέβουν links και να σβυστούν posts εν ονόματι οποιασδήποτε προσωπικής ευθιξίας. Το αποφεύγεις χρησιμοποιώντας τεχνάσματα όπως:

- ισχυρίζεσαι αρχικά ότι δε σε σέβομαι και ότι αμφισβητήθηκε η αξιοπρέπεια σου από τα γραφόμενα μου!
- σε ενοχλεί το πως γράφω και με στέλνεις να πάω να μάθω πως να μιλάω και μετά να σου απευθύνω το λόγο!
- ισχυρίζεσαι ότι η Δημοκρατία μας πάει μια χαρά!
- κολλάς σε άσχετο ερώτημα αν εγώ θα επέτρεπα να βγούν οι νεκροί "μου" στο rotten και το ξαναχρησιμοποιείς και στην σημερινή απάντηση σου στον O_MITSOS
- με κατηγορείς για υποκρισία
- ισχυρίζεσαι ότι ειμαι εκτος θέματος με τις "σοφιστείες και τις θεωρίες μου"
- και οτι γράφω αυτά τα post για να κάνω το κομμάτι μου.

Είναι σοβαρά πράγματα αυτά; ΠΙστεύεις ότι έτσι πείθεις κάποιον σχετικά με την ορθότητα των ιδεών σου;

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΛΥΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ: δεν με ενδιαφέρει τι θα γίνει με τους δικούς μου η τους άλλους νεκρούς. Η μνήμη τους μένει στην καρδιά μου και δεν κινδυνεύει.
ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΖΩΝΤΑΝΟΙ και αυτοί που θα γεννηθούν στο μέλλον περισσότερο και γι αυτο γράφω αυτές τις γραμμές ενάντια σε φασιστικές αντιλήψεις που θέτουν σε κίνδυνο τις στοιχειώδεις ανθρώπινες ελευθέριες.

ΜΦΧ

Άβαταρ μέλους
xarisss
Επικοινωνία:

Eleos!

Δημοσίευση από xarisss » 22 Ιαν 2003 00:12

Egine diaplous agori mou, opos ta les, opos ta les...

Sou efxomai kapoia stigmi to etos 3032, otan tha anaferontai stous megalous ritores tis perasmenis xilietias, na grafoun kai to onoma sou... :hammer: :hammer: :hammer:

Kai oso gia ta paidakia (to mono sovaro thema pou thigeis sto ...ideologiko sou paralirima), protimo an einai na doun aftes tis sklires eikones, na tis doun me oli ti sovarotita pou prepei na exei to thema.. Alla ti na sou leo kai na sou xanaleo, afou den katalavaineis..
I mipos kaneis oti den katalavaineis? :wink: :wink:

Afta...
PRO-PRO.gr
Πρωτάθλημα Προγνωστικών

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες