εκτυπωση συγκεκριμενης καταχωρησης

Συζητήσεις για την τοπική βάση δεδομένων Access της Microsoft

Συντονιστές: Super-Moderators, WebDev Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Loulou

Δημοσίευση από Loulou » 11 Αύγ 2006 18:45

Γειά σας.Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε ενα ευκολο (για σας φυσικα!! ) ερώτημα. Εχω φτιάξει μια βαση δεδομενων που ειναι μαθητολόγιο. Εχω εισάγει τα δεδομένα και έφτιαξα και την αντίστοιχη φόρμα και διαφορα ερωτηματα με τις εντιστοιχες εκθεσεις.
Το ερώτημα ειναι πως η έκθεση θα τυπώνει μόνο ένα συγκεκριμενο όνομα απο τη φορμα.Τωρα αν κανω εκτυπωση θα τυπωσει ολα τα ονοματα.Επίσης στην εκθεση που εχω δημιουργησει υπαρχει παντα μια κενη σελιδα αναμεσα στα ονοματα (ολες οι ζυγες σελιδες ειναι κενες). :D Ευχαριστω :roll:

Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Hermeia » 11 Αύγ 2006 20:12

Νομιζω - το καλυτερο ειναι να κανεις άλλη μια φόρμα, που να εμφανίζει ενα μαθητη κάθε φορά (με όλα τα αντίστοιχα στοιχεια που θελεις.. )

καλη τυχη
Hermeia the InfoSharer
Η Γνώση είναι Δύναμη
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Loulou

Δημοσίευση από Loulou » 12 Αύγ 2006 20:26

ευχαριστω για την απαντηση .στην φορμα που εχω φτιαξει υπαρχουν τα ονοματα(στοιχειακλπ)των μαθητων αλλα υπαρχει επισης και ενα συνθετο πλαισιο με την εντολη &find record: με την οποια μπορω να βρισκω αλφαβητικα οποιον μαθητη θελω. Το θεμα ειναι οτι αν κανω εκτυπωση ,εκτυπωνονται ολοι οι μαθητες. Ενω εγω θελω μονο τον συγκεκριμενο που εχω ανοιξει τη καρτελα-φορμα του. ισως ειναι καποια μακροεντολη.ισως ειναι και κατι τοσο ευκολο που καταντα δυσκολο! :( ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 12 Αύγ 2006 20:33

loulou nomizo oti eiparchei etimi efarmogi mathitologiou... kai logo ginekas mou ksero oti echei mia kopia -freeware-

epidi se liges ores tin kopanao gia doulia kai girnao tetarti thimise mou tote na sou to stilo
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
Loulou

Δημοσίευση από Loulou » 12 Αύγ 2006 21:05

ευχαριστω αν και θα ηθελα να μαθω πως γινεται αυτο που ζηταω να δημιουργησω.

Απάντηση

Επιστροφή στο “MS Access”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες