Διακοπεσ γκαλοπ

Ας γνωριστούμε καλύτερα.. μια περιοχή που ο κάθε ένας μπορεί να πει μερικά πράγματα για τον εαυτό του.

Συντονιστές: Stathis, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
thekliar
Επικοινωνία:

Διακοπεσ γκαλοπ

Δημοσίευση από thekliar » 18 Αύγ 2006 13:14

:arrow: Που πήγατε διακοπές (εαν πήγατε. εαν οχι γιατι?) ?
:arrow: Πώς περάσατε?
:arrow: Που μένατε?
:arrow: Με τί ειδους παρέα? (ταιρι ή φίλους)
:arrow: Πόσα λεφτά ξόδεψατε περίπου?
:arrow: Σε ποιον θα προτεινατε αυτό το μέρος

Εγώ λοιπόν πήγα στα πανεμορφα χανιά για δευτερη φορα, μαζι με την κοπελια μου και εμεινα σε ενα φιλο μου. Δε μπορω να πω οτι περασα ετσι οπως το φανταζομουν λογω καποιον αναποδιων που προεκυψαν. (Δεν βρισκαμε αμαξι να νοικιασουμε, δεν ειχαμε αρκετο χωρο με την κοπελια μου, και απο οτι φανταζεστε απο εκει ξεκινησαν ολα.) Δεν ειδαμε πολλα μερη, δεν καναμε πολλα μπανια,μας βγηκαν νευρα, και γενικα χαλασα 500 Ε για μετριες διακοπες. ενω θα μπορουσα με λιγοτερα να περνουσα πολυ καλυτερα.

Δεν προτεινω σε καποιον να παει με ταιρι στα χανιά (λόγω των πανέμορφων τουριστικών υπάρξεων εκ Σουηδίας) οπως επισης δεν προτεινω σε καποιον να παει στα χανιά χωρις πρωτιστος να εχει μεριμνησει για αυτοκίνητο.

Άμα δεν πάθεις, δεν θα μάθεις

Μάκια :idea:
Xn- Irritating e??
StOp ThE WaR

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Διακοπεσ γκαλοπ

Δημοσίευση από fiskilis » 18 Αύγ 2006 21:13

* πηγα Αλιστρατη Σερρων
* περασα πολυ καλα
* εμενα σε εναν παραδοσιακο ξενωνα
* πηγα με την γυναικα και την κορη να δουμε τον γιο που μενει και δουλευει Δραμα
* για 6 διανυκτερευσεις με πληρη διατροφη σε πρωτης κατηγοριας ξενωνα 500 ευρω
* σε οποιον του αρεσει η ησυχια και η ομορφια της περιοχης

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Διακοπεσ γκαλοπ

Δημοσίευση από hik-hok » 18 Αύγ 2006 23:13

+πουθενα
+χάλια
+στο σπίτι μου
+με τις κατσαρίδες και τα ποντίκια και κάτι ρουσλάνες επι πληρωμή
+100 ευρά στις ρουσλάνες
+σε κανέναν και να έρθετε δεν ανοίγω την πόρτα κάνω face control
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
unreal

Διακοπεσ γκαλοπ

Δημοσίευση από unreal » 19 Αύγ 2006 18:14

-pou8ena giati epiasa 2 douleies
-kourastika
-spiti mou
-me ton eauto mou, tis polles prosopikotites tou eaftou mou kai ton C/C++ compiler tou visual studio.
-oti edosa sta delivery kai sto mixanima me ta sandouits kai tous ka8edes stin douleia.
-to na minei spiti? se osous den sigkinoudai apo tis diakopes stin ellada kai tin vriskoun monoi tous. to na piasei 2 douleies? Se opoion 8elei na parei neo pc kai ilektriko violi! :P

Na pao diakopes kapou stin ellada? giati? gia na do pali ton klasiko gufto mizero ellina? Na koitaei pos 8a mou piasei ton kwlo? Oxi, euxaristo, tin mizeria autin tin vlepo kai otan eimai stin a8ina.EPidi 8a pao na kano banio? perno to leoforio kai pao kai platsorizo stin varkiza an einai auto to provlima.
Ama oi diakopes den einai sto eksoteriko (pou distixos den boro na pao giati den exo lefta) den aksizoun gia emena.
auta :P

Άβαταρ μέλους
tasosgreece
Επικοινωνία:

Διακοπεσ γκαλοπ

Δημοσίευση από tasosgreece » 26 Αύγ 2006 14:07

Ιθάκη και ήταν υπέροχα..... Η απόλυτη ηρεμία!
105,1 Venus FM
http://www.venusfm.gr

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
NAT
Honorary Member

Διακοπεσ γκαλοπ

Δημοσίευση από NAT » 29 Αύγ 2006 14:52

:arrow: Γύρισα όλη το ν. Μεσσηνίας κ Ζάκυνθο.
:arrow: Πολύ ωραία ήταν τον Αύγουστο. Τον Ιούλιο βαρετά.
:arrow: Σπίτι μου κ στη Ζάκυνθο σε σπίτι μιας φίλης.
:arrow: Φίλες/ους.
:arrow: Δεν ξέρω.
:arrow: Σε όσους τους αρέσει η παραλία κλπ γιατί οι θάλασσες του Ιουνίου δε συγκρίνονται με τίποτα στο εξωτερικό... :wink: :lol: :lol:

Τέρμα οι διακοπές όμως... :cry: :cry:
.

Άβαταρ μέλους
misato

Διακοπεσ γκαλοπ

Δημοσίευση από misato » 02 Σεπ 2006 12:08

:arrow: Οι κύριες διακοπές μου (διότι υπήρξε και ένα 10ήμερο με την οικογένεια στο porto carras αλλά δεν μετράει μιας και ο λόγος ύπαρξης μου εκεί ήταν καθαρά για το ρόλο της νταντάς) ήταν στην Τυνησία (19/08 με 27/08.
:arrow: Περάσαμε υπέροχα, αξέχαστα και οι εμπειρίες ήταν πρωτόγνωρες! Από την Τύνιδα που είναι η πρωτεύουσα (μια πόλη που από μακριά μοιάζει με τη Θεσσαλονίκη) χωρισμένη στα 3 την παλιά πόλη, την αραβική και την γαλλική, στο El Jem που είναι το 3ο μεγαλύτερο Κολοσσαίο στον κόσμο, στην Matmata το χωριό των τρωγλοδυτών, στην Douz ή αλλιώς πύλη της ερήμου όπου κάναμε βόλτα στην έρημο με καμήλες, στην Tozeur με τις ορεινές οάσεις και το σκηνικό από τον πόλεμο των άστρων στη μέση της ερήμου και ξανά προς τα πίσω στην Kairouan με το λιτό αλλά επιβλητικό τζαμί (4η σε σημασία για τους μουσουλμάνους θρησκευτική πόλη) και τα καταστήματα κατασκευής χειροποίητων χαλιών.
:arrow: Σε ξενοδοχεία (4-5 αστέρων) που εκεί το εννοούν όταν το λένε
:arrow: Με τον φίλο μου αλλά σε ένα τέτοιο ταξίδι καταλάβαμε ότι θέλει παρέα μεγάλη, ευτυχώς γνωρίσαμε διάφορα άτομα από το γκρουπ και κρατήσαμε επαφές.
:arrow: Ήταν πακέτο οπότε ήταν στάνταρτ τιμή 650ευρό το άτομο το οποίο περιελάμβανε: τα αεροπορικά (+ φόρους αεροδρομίων), τον γύρω της Τυνησίας (πήγαμε σε 11 διαφορετικές πόλεις και χωριά), τα εισιτήρια για μουσεία και αρχαιολογικούς χώρους, αχθοφορικά, 3 γεύματα την ημέρα και τα ξενοδοχεία. Μαζί μας είχαμε από 300ευρό το άτομο που έφτασαν και περίσσεψαν γιατί εκεί έχει πολύ ωραία πράγματα σε τιμές (που αν ξέρεις και μπορείς να κάνεις καλό παζάρι) απίστευτες! Υπήρχε και ένα πακέτο με έξτρα πράγματα με 70ευρό το άτομο που περιελάμβανε: βόλτα στην έρημο με καμήλα, βόλτα σε πίστα σε αμμόλοφους με τζιπάκια, βόλτα σε μια από τις μεγαλύτερες οάσεις με άλογο-καροτσάκι και φολκλορική βραδιά σε μια από τις μεγαλύτερες βεδουίνικες τέντες στην έρημο (όπου μου έκαναν έκπληξη για τα γενέθλιά μου (απίστευτο!!). Όλα άξιζαν μέχρι και το τελευταίο δηνάριο :p
:arrow: Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλο τον κόσμο (μιας που στο γκρουπ είχαμε έναν παππού του 1919 παρακαλώ ο οποίος πήρε και το έξτρα πακέτο!!!!)

Γενικότερα δεν είχαμε παρατράγουδα και η συνοδός και ο ξεναγός μας ήταν φοβεροί και μας έδωσαν πλήρεις πληροφορίες για την ζωή και την ιστορία της Τυνησίας. Η επίσημη γλώσσα είναι τα αραβικά αλλά λόγω του ότι ήταν Γαλλικό προτεκτοράτο από το 1883-1956 όλοι μα όλοι γνωρίζουν άπταιστα γαλλικά. Ζουν από τον τουρισμό οπότε δεν υπάρχει εγκληματικότητα, επαιτεία και γενικά είναι καθαροί και όχι φανατισμένοι μουσουλμάνοι όπως με ρώτησε ένας φίλος μου!!!! Πολλοί επίσης γνωρίζουν ελληνικά (τουλάχιστον τα βασικά) οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα συνεννόησης!
"watashi wa ikiru"

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης