Διαδοχικές εικόνες σε έννα cell ενός table

Κώδικας, πληροφορίες, ερωτήσεις και απαντήσεις σχετικές με την JavaScript.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
dream_on

Δημοσίευση από dream_on » 23 Αύγ 2006 11:40

Καλημέρα παιδιά.

Είμαι καινούριος χρήστης στο forum αυτό, αν και είμαι χρόνια αναγνώστης του.

Βλέπω πως εδώ μπορώ να βρω βοήθεια σε κάτι που χρειάζομαι να μάθω...

Θα ήθελα να με βοηθήσετε στο εξής, αν γνωρίζετε φυσικά.

Έχω ένα cell σε ένα table, και εκεί θα ήθελα να βάλω το εξής:
Όχι ένα μονοκόμματο flash, αλλά 2 ή 3 ή 4 ή 5 flash τα οποία να παίζουν το ένα μετά το άλλο. Όπως καταλάβατε, δεν θέλω να φτιάξω ένα flash που να τα έχει όλα μέσα, αλλά να φτιάξω μερικά, τα οποία να φορτώνονται διαδοχικά αφού τελειώσει ο χρόνος παιξίματος του προηγούμενου. Να τελειώνει το ένα, να χάνεται, και στην ίδια θέση να εμφανίζεται το επόμενο. Να παίζει το δεύτερο, και μόλις τελειώσει, να χάνεται, και ακριβώς στην ίδια θέση να φορτώνεται το τρίτο flash ... και πάει λέγοντας.

Έκανα post στο συγκεκριμένο section του forum διότι έχω την εντύπωση πως με κάποιο javascript θα μπορούσα να πετύχω κάτι τέτοιο (ή όχι? :-? ).

Πιστεύω πως σας έδωσα να καταλάβετε τι ακριβώς θα ήθελα να κάνω (ή όχι?? :wink: ).

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προταίρων παιδιά.

Με εκτίμηση,
Dream_On

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 23 Αύγ 2006 14:54

Πιο λογικό πιστεύω πως είναι το κάθε flash να καλεί το επόμενο...
Ίσως ακόμα καλύτερα την ώρα που παίζει το πρώτο, να φορτώνεται το δεύτερο με εσωτερική εντολή...
Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να μπλέξεις javascript...

dream_on

Δημοσίευση από dream_on » 23 Αύγ 2006 22:38

Καλησπέρα φίλε EneMe.

Σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες. Παρόλα αυτά όμως, πρέπει να σου πω πως δεν γίνεται να βάλω τα flashάκια έτσι όπως μου λές, διότι κάποια flashάκια είναι μέσα σε συγκεκριμένο κώδικα στην html ώστε να επιστρέφουν στατιστικά στον server.

Για παράδειγμα, ένα συγκεκριμένο flashάκι το βάζω μέσα στο cell του table, αλλά ακολουθεί ένα συγκεκριμένο κομμάτι κώδικα μέσα στο cell αυτό, ώστε να επιστρέφει στατιστικά για το πόσα clicks έχουν γίνει στο flashάκι αυτό.

Όπως καταλάβες, αυτός είναι και ο λόγος που θέλω τα flashάκια να φορτώνονται αυτόνομα το καθένα, ώστε κάποια να έχουν τον κώδικά που πρέπει μέσα στην html, και κάποια άλλα όχι.

Πιστεύω πως τώρα ίσως να έγινα πιο σαφής πάνω σε αυτό που σκέφτηκα να κάνω. Λογικά κάτι τέτοιο πρέπει να είναι τεχνικά εφικτό, αλλά δεν γνωρίζω ακόμα το πως.

Φίλε EneMe θα μπορούσες να με βοηθήσες σε κάτι τέτοιο; ή κάποιος άλλος γνωρίζει κάτι επί τούτου για αυτό που ψάχνω;

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Με εκτίμηση,
Dream_On

Απάντηση

Επιστροφή στο “JavaScript και Frameworks”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες