Thelo kai ego mia gnomi ....ti diladi ? :)

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από steki-man » 10 Ιαν 2003 16:43

Λοιπόοοοον επειδή το site μου πάει πολύ καλά και χαίρομαι ήρθε η ώρα να με προσγειώσετε λιγάκι :lol: Περιμένω γνώμες και κριτικές , τις δέχομαι ΟΛΕΣ εκτός από μια .....Οτι το site αργεί να ανοίξει !!!!! Αυτό το ξέρω :)
Η διεύθυνση είναι www.vandi.joyhost.grαλλά πάτε και από εδώ www.despoina-vandi.tk
Θα ήταν μεγάλη μου χαρά φυσικά να διαβάσω και τη γνώμη του webmaster του joyhost που με φιλοξενεί
ΓΙΑΝΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
:oops: :oops: :oops:
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
:oops: :oops: :oops: :oops:

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 10 Ιαν 2003 18:18

Gia ti Vandi kalo einai :))

Ante kai sto Saki

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από steki-man » 10 Ιαν 2003 20:23

Elpizo auto na min itan kritiki eironia apenanti sto prosopo pou asxoleite to site mou giati auto den to zitisa. Akoma kian den sou aresei i vandi ..... desto san site kai sxediasmo , apo ekei kai pera ama thelo kano site kai gia ton florinioti , pali to idio tha ithela apo tous episkeptes tou free stuff.
Kritiki gia to site kai oxi gia ta gousta mou

cdhyper έγραψε:Gia ti Vandi kalo einai :))

Ante kai sto Saki

Άβαταρ μέλους
hohios
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hohios » 10 Ιαν 2003 20:36

Γεια σου steki-man.

Έχεις κάνει μια πολύ καλή προσπάθεια για να φτιαξεις αυτό το site. Δούλεψες λοιπόν αρκετά το Swish, πιστεύω ότι ήρθε η ώρα να ασχοληθείς και με το πρωτογενές εργαλείο... το flash. Και γιατί;
1) Για να βάλεις ότι preloader θέλεις.
2) Για να κάνεις 1 movieclip όλο το site σου και να μην ανοίγει διαφορετικές html σελίδες κάθε φορά που ο χρήστης πατάει κάποιο link.
3) Για να ξεφύγεις από τα όρια και τα εφφέ του swish.
Πάντως είναι γεγονός ότι τη φιλοσοφία των flash animations την έχεις μάθει.

Όσο για το design.
Οι φωτογραφίες που έχεις βάλει είναι καλής ανάλυσης και καθαρότητας. Είδα αρκετές φωτό που τις έχει επεξεργαστεί με μεράκι.
Τα κουμπιά αριστερά δεν σου κρύβω ότι δεν μου άρεσαν. Οι λέξεις φτάνουν στα άρκα του καφέ παραλληλογράμου, κάτι που δεν είναι αισθητικά καλό. Επίσης η κίνηση των κουμπιών στο rollOver ναι μεν είναι εντυπωσιακή, αλλά δεν εξυπηρετεί πουθενά με το να είναι τόσο μεγάλη (σε frames εννοώ). Κάνε ένα γρήγορο rollOvel σε όλα τα κουμπιά και θα δεις τι εννοώ.
Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι δεν κρατάς ένα σταθερό design για όλες τις σελίδες. Ας πούμε κάθε σελίδα έχει και διαφορετικό background χρώμα. Γενικά όμως η εικόνα είναι καλή.

Τι έχω να προτείνω;
html....
Άλλαξε το site σου σε html pages και πρόσθεσε μικρά κομμάτια flash.
Το site θα γίνει πιο γρήγορο (παραδέχεσαι ότι φορτώνει αργά), με περισσότερες δυνατότητες (από σένα εξαρτάται) και σίγουρα πιο λειτουργικό.

Joyhost webmaster

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από steki-man » 10 Ιαν 2003 23:27

Se euxaristo kai uposxomai suntoma ( mallon oso pio suntoma mporo giati gurizo arga apo ti douleia ) na to ftiakso oso dunaton pio epaggelmatiko i mallon pio omorfo aisthitika kai leitourgika :)
Ayto me tis selides html pou periexoun mikra flashakia den ksero pos mporo na to kano alla tha to psakso :)))))

Άβαταρ μέλους
fmayakos
Honorary Member

Δημοσίευση από fmayakos » 10 Ιαν 2003 23:58

Πρώτα, απ' όλα να πω ότι θεωρώ την κυρία Βανδή τελείως ατάλαντη και τα τραγούδια της γελοία... Και αυτό δεν το λέω με τη λογική του cdhyper αλλά για να σου κάνω γνωστό ότι ίσως να υπάρξει μία προκατάληψη εναντίον του site σου εξ αιτίας του προσώπου που πραγματεύεται. Ωστόσο θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο αντικειμενικός γίνεται...

Και αρχίζουμε!
steki-man έγραψε:το site αργεί να ανοίξει !!!!!
α) Το site δεν αργεί ν' ανοίξει... Τουλάχιστο στο δικό μου μηχάνημα... και δεν έχω DSL αλλά ένα κανονικό 56Κ... Εγώ πιστεύω πως ο χρόνος φόρτωσης ήταν αρκετά έως πολύ καλός για ένα flash site...
hohios έγραψε:να ασχοληθείς και με το πρωτογενές εργαλείο... το flash.
β) Πράγματι αξίζει να ασχοληθείς με το flash. Είναι απίθανο εργαλείο και δεν είναι τόσο στριφνό όσο θέλουν να μας το παρουσιάσουν (τουλάχιστο για απλά πράγματα, όπως ένα flash site)
[κάποτε ασχολιόμουν με flash κι εγώ και τα πήγαινα πολύ καλά αλλά σταμάτησα μετά και τώρα το έχω ξεχάσει σχεδόν τελείως... :cry:]
hohios έγραψε:Για να βάλεις ότι preloader θέλεις
γ) Καλά αυτό δεν είναι και τρομερό αλλά ...εντάξει ...δείχνει έναν επαγγελματισμό!
hohios έγραψε:να κάνεις 1 movieclip όλο το site σου και να μην ανοίγει διαφορετικές html σελίδες κάθε φορά που ο χρήστης πατάει κάποιο link
δ) Αυτό οπωσδήποτε. Εμένα με ενόχλησε αρκετά. Εξάλλου γι' αυτό είναι τα flash sites... Κάν’ τα λοιπόν σε ένα clip και εκτός αυτού αν γίνεται να έχεις πάντοτε εμφανές το menu. (=δίνει ενότητα στο site και είναι πιο πρακτικό)
hohios έγραψε:Τα κουμπιά αριστερά δεν σου κρύβω ότι δεν μου άρεσαν
ε) Δυστυχώς συμφωνώ. Πειραματίσου με κάτι άλλο. Σίγουρα θα το βρεις.
hohios έγραψε:δεν κρατάς ένα σταθερό design για όλες τις σελίδες
στ) Και αυτό είναι κάτι λυπηρό. Ένιωθα πως σε κάθε σελίδα που έμπαινα, πήγαινα σε διαφορετικό site.

ζ) Επίσης πρόσεξε την title bar. σε πολλές σελίδες λέει SWiSH κλπ.

η) Οι φωτογραφίες καλό θα ήταν να βρίσκονταν σε μία "gallery" σε html και όχι flash...

Σε συνολική θεώρηση λοιπόν το site σου αν και θέλει μερικές διορθώσεις (αριθμημένες με γραμματα) είναι μία πολύ αξιόλογη προσπάθεια και τεχνικά πολύ άρτια. Το εφέ του fade out και της εμφάνισης της φωτογραφίας της Δ.Βανδή μ' άρεσε πολύ όπως και τα εφέ με τα γράμματα. Επίσης πολύ καλό το section με τους δίσκους. Πρόσεξε λίγο και τις γραμματοσειρές και είσαι τέλειος!
Υποκειμενική βαθμολογία:
[085/100] (αλλά αξίζει να ανέβεις και πιο ψηλά!)

Τα λέμε,
Αργύρης!

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από steki-man » 11 Ιαν 2003 02:14

Ax se euxaristo para polu alla mou fainonte vouno ola auta pou prepei na diorthoso :( apo pou na protoksekiniso
Se euxaristo kai tha prospathiso na to ftiakso oso pio kalo mporo :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης