Σχετικά με web wiz forum

Πληροφορίες σχετικές με την ASP, ASP.NET και με τις εφαρμογές που είναι γραμμένες με αυτήν.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
manosm
Επικοινωνία:

Σχετικά με web wiz forum

Δημοσίευση από manosm » 04 Σεπ 2006 02:12

θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις που αφορούν το web wiz forum (που είναι γραμμένο με ASP): 1) πως μπορώ να φτιάξω μια custom σελίδα στο με τα δικά μου χρώματα background images κλπ. Κατέβασα και έκανα unzip τα αρχεία στο σκληρό δίσκο στο φάκελο C:\inetpub\wwwroot\forum και έκανα Login σαν administrator αλλά δεν βρήκα πουθενά κάτι που να παραπέμπει στις αλλαγές που θέλω. Θα πρέπει να παραμετροποιήσω κάποιο συγκεκριμένο αρχείο του forum και αν ναι ποιο;
2) Μπορώ να κάνω τεστ το forum μέσα απο το localhost των Windows ή θα πρέπει να ανεβάσω το forum σε κανονικό server ώστε να κάνω τεστ προσθέτωντας κάποια μηνύματα ή κατηγορίες; Προσπαθώ να ανοίξω το index.asp του forum αλλά εμφανίζεται το μήνυμα 500.100 - Εσωτερικό σφάλμα διακομιστή - Σφάλμα ASP Τύπος σφάλματος:
Microsoft JET Database Engine (0x80004005) Η λειτουργία πρέπει να χρησιμοποιεί ένα ερώτημα με δυνατότητα ενημέρωσης. /forum/common.asp, line 543. Αντίθετα όταν μπαίνω στο φάκελο admin/default.asp μέσα απο το localhost πάντα οι σελίδες εμφανίζονται κανονικά.

Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον βοηθήσει.

Megistos

Σχετικά με web wiz forum

Δημοσίευση από Megistos » 08 Σεπ 2006 13:42

1) Ρώτα στο δικό τους support forum, δεν το ξέρω
2) Δώσε write/modify permission στο αρχείο mdb
The Flame Still Burns

Απάντηση

Επιστροφή στο “ASP, ASP.NET”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες