HyperHosting: Πρόγραμμα affiliate

Εύρεση και τοποθέτηση διαφημίσεων στις σελίδες μας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 13 Σεπ 2006 16:46

smiley έγραψε:καλά ρε εσύ cordis εγώ και εσύ θα του πούμε επαγγελματία του κλάδου του, που και πως θα τα βάλει τα links... ε ρε πλάκα που έχουμε... :D
Καλησπέρα,

α) Το δικό σου το σχόλιο απλώς το ξεπέρασα, γιατί απλώς υπάρχει λόγος οπου είναι κάτω από ένα domain όλα και όχι κάτω από subdomain (Alexa και άλλα ranking συστήματα).

β) Το link του Affiliate υπάρχει πάλι λόγος που δεν υπάρχει πουθενά παρά μόνο σε αυτούς που έχουν ήδη εγγραφεί στο σύστημα (και για αυτό το λόγο δεν αναφέρεται σε καμία φάση παρά μόνο όταν εγκριθεί ο χρήστης). Επειδή λοιπον είμαι επαγγελματίας οπως αναφέρεις ξέρω πολύ καλά την δουλειά μου και τα έχω σκεφτεί αυτά τα πράγματα :)
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

smiley

Δημοσίευση από smiley » 13 Σεπ 2006 16:51

εντάξη ρε εσύ μη θυμώνεις... ούτε εγώ θύμωσα που ξεπέρασες το δικό μου σχόλιο... για τα συστήματα κατάταξης που αναφέρεις τώρα... μπορώ να σε πω ότι το είχα ήδη (από την αρχή που πόσταρες) στην αντίληψή μου πως μάλλον αυτός είναι ο μεγαλύτερος λόγος που το θέλεις έτσι... καλά όπως νομίζεις και καλή επιτυχία σου...

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 14 Σεπ 2006 13:10

Από την άλλη ενέχει ο κίνδυνος να γίνει ban το domain σου από υπέρμετρο ζήλο των affiliates σου.. ;) οπότε λέω να το ξανασκεφτείς.. ;) ειδικά όταν με στις οδηγίες που τους δίνεις να ακολουθήσουν για να προωθήσουν την υπηρεσία σου έχεις το ban στο τσεπάκι... ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

smiley

Δημοσίευση από smiley » 15 Σεπ 2006 18:28

επιλέγει μόνο συνεργάτες που εκτελούν και σιωπούν (σχετικά με τις οδηγίες) επομένως απο πλεύρας συνεργατών δεν θα φάει κάρφωμα :lol: πάντως αν ήμουν εγώ επαγγελματίας σε αυτό τον τομέα που δεν είμαι, τότε θα σκεφτόμουν για έναν υποχώρο π.χ. affiliates.service.gr ή click.service.gr ή ακόμα ένα νέο domain για affiliates αν είχα περισσότερα του ενός sites να διαφήμισω... έχει περισσότερα πλεονεκτήματα πιστέυω δίχως να έχω την όρεξη τώρα να αρχίσω να τα επαριθμώ... όσο για την allexa δεν θα την λάμβανα καθόλου υπόψη μου (αν και η επισκεψιμότητα του subdomain λαμβάνετε υπόψη στην συνολική επισκεψιμότητα του domain), αλλά δεν θα λάμβανα υπόψη μου ούτε τα άλλα συστήματα κατάταξης βάση της επισκεψιμότητας, διότι εφόσον πληρώνω να γίνω γνωστός δεν θα διακινδύνευα τον στόχο μου εξαρτώμενος από άλλους παράγοντες που θα με εμπόδιζαν να κινούμε επαγγελματικά. έτσι λοιπόν το control panel των συνεργατών μου θα το είχα σε δικό του υποχώρο, από τον οποίο επίσης θα είχα link προς το κυρίως domain. όλα όμορφα καθαρά και για τον συνεργάτη αλλά και για την επιχείρηση γενικά με εξτρά πλεονεκτήματα. :wink: πολλά είπα και κανένα απολύτως πρόβλημα αν δεν τα διαβάσει κανένας :evil: τον λόγο μου 8)

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 15 Σεπ 2006 20:25

smiley έγραψε:επιλέγει μόνο συνεργάτες που εκτελούν και σιωπούν (σχετικά με τις οδηγίες) επομένως απο πλεύρας συνεργατών δεν θα φάει κάρφωμα :lol:

Αυτό δεν το κατάλαβα. Τι εννοείς; Μέχρι τώρα οποιος εχει ζητήσει λογαριασμό έχει πάρει έγκριση, εκτός αν το υλικό που εχει στη σελίδα του είναι παράνομο (cracks κλπ).

Κατά την γνώμη μου λες πολλά άσχετα, ειδικά από τη στιγμή που δεν εχεις δοκιμάσει το πρόγραμμα και δεν γνωρίζεις καν τι αφορά.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος

smiley

Δημοσίευση από smiley » 15 Σεπ 2006 20:36

λέω πολλά άσχετα; :think:

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 15 Σεπ 2006 20:51

Ώς συνήθως... :think:

:roll:
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

smiley

Δημοσίευση από smiley » 15 Σεπ 2006 20:59

εσύ πάλι πολύ ανυσηχείς; μήπως ζηλεύεις που δεν φτάνεις την ασχετοσήνη μου όποτε μπορώ και όταν θέλω; βρε όρεξη που έχει λογιών, λογιών κόσμος... αν και τίποτα σχετικό εκτός από αρνητική κριτική δεν βλέπω να κάνεις... λοιπών κόψε τις μ@λ@κίες και μην δείνεις συνέχεια σε κάτι που ούτε εγώ έδωσα δικαίωμα... ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 15 Σεπ 2006 22:17

cordis έγραψε:Από την άλλη ενέχει ο κίνδυνος να γίνει ban το domain σου από υπέρμετρο ζήλο των affiliates σου.. ;) οπότε λέω να το ξανασκεφτείς.. ;) ειδικά όταν με στις οδηγίες που τους δίνεις να ακολουθήσουν για να προωθήσουν την υπηρεσία σου έχεις το ban στο τσεπάκι... ;)
Καλησπέρα,

Παν μέτρον άριστον και εδώ. Εξάλλου οπως λέω και μέσα στο κείμενο δεν επιτρέπεται το spamming και γνωρίζεις πολύ καλά οτι είμαι εναντια σε αυτό.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 15 Σεπ 2006 22:49

smiley έγραψε:εσύ πάλι πολύ ανυσηχείς; μήπως ζηλεύεις που δεν φτάνεις την ασχετοσήνη μου όποτε μπορώ και όταν θέλω; βρε όρεξη που έχει λογιών, λογιών κόσμος... αν και τίποτα σχετικό εκτός από αρνητική κριτική δεν βλέπω να κάνεις... λοιπών κόψε τις μ@λ@κίες και μην δείνεις συνέχεια σε κάτι που ούτε εγώ έδωσα δικαίωμα... ευχαριστώ.

:roll:

Παρακαλω
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Σεπ 2006 23:20

εγώ πάλι γιατί δεν βρήκα κάτι άσχετο; αλλά απλά μια πρόταση να γίνει το όλο σύστημα σε subdomain; Πάντως έχει αρχίσει να μου την δίνει που πρέπει να ψάχνω κάθε φορά το e-mail για να μπω στο panel...

Ενάντια στο spam εσύ μπορεί να είσαι... αλλά έχει πολλές μορφές για το google και κάποιες από αυτές τις προτείνεις. Και αν εφαρμοστούν από τους affiliates σου ίσως να φέρουν τα αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που θέλεις. Αλλά αυτά τα ξαναείπαμε, έτσι δεν είναι; Όπως νομίζεις καλύτερα προχωράς... Να μη βγάλουν μετά κάτι και οι SEO Masters... ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 16 Σεπ 2006 03:59

cordis έγραψε:εγώ πάλι γιατί δεν βρήκα κάτι άσχετο; αλλά απλά μια πρόταση να γίνει το όλο σύστημα σε subdomain; Πάντως έχει αρχίσει να μου την δίνει που πρέπει να ψάχνω κάθε φορά το e-mail για να μπω στο panel...

Ενάντια στο spam εσύ μπορεί να είσαι... αλλά έχει πολλές μορφές για το google και κάποιες από αυτές τις προτείνεις. Και αν εφαρμοστούν από τους affiliates σου ίσως να φέρουν τα αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που θέλεις. Αλλά αυτά τα ξαναείπαμε, έτσι δεν είναι; Όπως νομίζεις καλύτερα προχωράς... Να μη βγάλουν μετά κάτι και οι SEO Masters... ;)
Καλησπέρα,

Οσον αφορά το link τελικά έχετε δίκιο, θα μπει στο site η σελίδα για να γίνεται το login. Οσον αφορά το spamming στο Google μήπως εννοείς οτι θα το εκλάβει σαν google bombing (οπως με τους ληστές);
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 16 Σεπ 2006 21:21

όχι, εννοώ ότι μπορεί να το εκλάβει ως spamming του index του.
- follow me @twitter

smiley

Δημοσίευση από smiley » 27 Σεπ 2006 01:59

αν σπαμάρει το index της google το λιγότερο να υπάρχει παρεμφερές αποτέλεσμα όπως και με την κατσίκα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίσεις στις σελίδες μας (εκδότες)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες