DvD To DiVx... Μια σελίδα για μετατροπές...

Γενικά θέματα και ερωτήσεις σχετικά με τα προγράμματα επεξεργασίας εικόνας, video και ήχου.

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CrackGR

Δημοσίευση από CrackGR » 13 Ιαν 2003 10:41

Όπως υποσχέθηκα λοιπόν... DvD To DiVx Μια σελίδα για μετατροπές

Εικόνα

Λοιπόν παιδιά όπως σας το υποσχέθηκα έφτιαξα μια σελίδα από το να κάθομαι και να γράφω στο Forum αυτό με εικόνες και αναλυτικότατες οδηγίες το πώς θα μετατρέψετε τις αγαπημένες σας DvD ταινίες σε DiVx...

Μέσα στην σελίδα έχω βάλει όλα τα προγράμματα που θα σας χρειαστούν κατά την διάρκεια αυτή της μετατροπής να τα κατεβάσετε κατευθείαν από τον δικό μου Server μαζί με πρόγραμμα αντιγραφής και δήγμα δικιάς μου μετατροπής!!!
Λοιπόν περιμένω από όλους εσάς τις γνώμες και τα σχόλιά σας στο θέμα αυτό.
Εδώ είμαι εδώ να σας βοηθήσω όσο μπορώ και να απαντήσω σε τυχόν απορίες σας.
εάν έχετε να προτείνετε κάποια άλλη μέθοδο μετατροπής ευχάριστα να την προσθέσω και μέσα στην σελίδα μου με τις αναλυτικές οδηγίες της πάντα...

Σας ευχαριστώ όλους εσάς που θα βοηθήσετε ακόμα και με ένα απλό σχόλιο για αυτή την σελίδα η που θα βοηθήσετε στο να κάνουμε ποιο απλή αυτή την μέθοδο ώστε να μάθει και ο ποιο "άσχετος" στο θέμα αυτό να μετατρέπει ταινίες. (πάντα με την καλή έννοια "άσχετος").

:idea: 8) 8) 8) 8) 8) 8) :idea:
Πατήστε εδώ για να πάτε στην σελίδα
Η εδώ εάν δεν δουλέυει το παραπάνω
:idea: 8) 8) 8) 8) 8) 8) :idea:

Άβαταρ μέλους
hellas

Δημοσίευση από hellas » 13 Ιαν 2003 11:14

Sorry pou ekana tosi ora na grapso. To frestuff sernotan alla oxi adika. Den eixa paratirisei oti to winmx eixe 7 (!) downloads ekeini tin stigmi (se 64Isdn!!)

Loipon eida tin selida sou. Makari oles oi selides na itan aples kai leitourgikes opos i dikia sou. An diorthoseis to "δήγμα" se "δείγμα" (sorry alla toses fores pou to eida mou kollise) kai valeis kamia verdana na vlepontai akoma pio kala ta grammata tote den exo na po tipota allo gia tin selida sou!

Oxi mono diavasa tis odigies alla tha katevaso kai ta programmata gia na mporeso na kano kamia metatropi allios den me vlepo. Thanx gia tis plirofories.

An thes mia symvouli (kai ksereis pos ginetai vevaia) tote den grafeis ti na kanoume gia na kanoume metatropi apo Vcd se divx? Giati exo ena vcd kai thelo na to metatrepso...

Kai pali poli kali selida! :D

Άβαταρ μέλους
CrackGR

Δημοσίευση από CrackGR » 13 Ιαν 2003 11:28

ok..
etoimes oi ateleies ths selidas...
kati allo?????
please help me na thn ftiaksw teleia!!!
tha valw kai metatroph apo VCD se DiVx... apo DiVx se VCD kai alla polaaaaaa

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από steki-man » 14 Ιαν 2003 01:29

Πήρα το harry potter Και ήταν κλειδωμένη :cry: Τι μπορώ να κάνω άραγε ???????????????????????? :o :o :o :o :o :o :o ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 14 Ιαν 2003 01:34

Πολύ ωραία η σελίδα... ;)
Μου φαίνεται πρέπει να το πάρω πιο σοβαρά το άθλημα :)

Να σου κάνω και μια ερώτηση τώρα...
Έχω κάνει avi DivX5 μια ταινία... αλλά ξέχασα να βάλω τον ήχο... :hammer: τον οποίο τον έχω σε mp3... πως μπορώ να τον βάλω :question:
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
CrackGR

Δημοσίευση από CrackGR » 14 Ιαν 2003 06:36

Loipon... anathsh kai gia tous 2:
Πήρα το harry potter Και ήταν κλειδωμένη Τι μπορώ να κάνω άραγε ???????????????????????? ευχαριστώ
Gia dokimase na thn peraseis me to DVD Decrypter
Tha to breis sto site mou gia na to katebaseis sta downloads....

John ayto den mou exei ksanashmbei ean mporeis asemou merikes meres na to psaksw to thema .... alla kala tha eitan na erixnes kai mia matia sto Forum tou digital-digest ... aglika ypothetw ksereis....
alla ean to brw tha sou pw... thelw ligo gia na to psaksw.... :hammer: :roll:

Άβαταρ μέλους
hellas

Δημοσίευση από hellas » 14 Ιαν 2003 07:08

John Sclavos έγραψε:Έχω κάνει avi DivX5 μια ταινία... αλλά ξέχασα να βάλω τον ήχο... :hammer: τον οποίο τον έχω σε mp3... πως μπορώ να τον βάλω :question:

Ego sinithos xrisimopoio to ulead gia na valo/vgalo ixo/eikona apo kapou. An thes pigaine sto ulead.com kai katevase to video studio (nomizo oti tora to valane mesa se ena paketo me 2-3 alla kai exei diaforetiko onoma.. sxetiko vevaia).

Afou ennoeite to kaneis install

a) anoikse to programma
b) dialekse pio arxeio eikonas theleis na allakseis
c) Dialekse poion ixo theleis na valeis
d) Pata export kai afou kanoniseis ta options sto menu pou tha anoiksei pata save.

Apo tin stigmi pou exeis divx egatastimeno sto pc sou tote to ulead tha to vlepei kai tha mporeseis na to kaneis save pali se divx morfi, kati pou den tha mporouses na kaneis an den to eixes (parolo pou exei kanoniko avi.... ksereis to avi kai to divx polloi to theoroun san ena kai ante tora na tou peis oti den exei divx apo tin stigmi pou vlepei tin yparksi tou avi :o )

Άβαταρ μέλους
hellas

Δημοσίευση από hellas » 14 Ιαν 2003 07:25

CrackGR έγραψε:ok..
etoimes oi ateleies ths selidas...
kati allo?????
please help me na thn ftiaksw teleia!!!
tha valw kai metatroph apo VCD se DiVx... apo DiVx se VCD kai alla polaaaaaa
a) Opos sou eipa piga meta kai katevasa ta programmata. Se kathe programma pou pataga "download" mazi me to arxeio anoige kai kainourgio parathyro. An thes tin gnomi mou afto den xreiazetai! Einai kourasi gia ton xristi giati to parathyro emfanizetai mprosta apo to menu tou save as kai prepei na to kleiseis gia na deis to apopiso... Kai epeita den xrisimevei se tipota.

b) Ksereis nomizo oti tha eprepe na valeis pio oraia xromata sto scrollbar. Vlepeis stin arxi den to eixa paratirisi to scrollbar giati exo sto mouse mou afto to koumpi pou kanei roll pano-kato kai to opoiodipote parathyro mporo na to metakino xoris na xreiazetai na valo ton kersora stin mpara. Etsi den tin eixa dei... Alla otan tin eida mou fanike poli monotoni se xromata. I selida sou proton optika einai poli oraia gia na exei mia toso monotoni mpara kai defteron einai pio epagelmatiki gia na exei toso asxeti mpara. Emena toulaxiston den mou aresei... An sou aresei toso poli to mple vale toulaxisotn 2-3 diaforetikes apoxroseis gia na fainetai mia poikilia....

Ola afta pou sou leo einai psilos sta axyra omos.. i selida sou einai poli kali... Afta einai leptomereies...

Άβαταρ μέλους
CrackGR

Δημοσίευση από CrackGR » 14 Ιαν 2003 07:51

Loipon... alaksa 2-3 pragmatakia akoma... oso gia thn mpara den mou arese kai se emena .. thn alaksa kai ayth... den ebala pola xrwmata gia ton logo oti tha ginei san tsirkoulo.. kai ayto den einai wraio... pisteyw pws twra kati akoma diorthosa...

Oso paei kai beltiwnetai.... h selida ayth den einai epagelmatikh kai pote den tha katsw na asxolithw gia na ghnei epagelmatikh ayto pou me endiaferei einai na dwsw na katalabei kapoios pou den kserei apo Divx mesa apo ena omorfo peribalon.... ayto einai mono pou me endiaferei....

pisteyw pws mexri twra exw ftasei se kapoio kalo shmeio gia na petyxw ayto opou thelw.....
:P :P :P 8) 8) :P :P :P

Άβαταρ μέλους
spin
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spin » 14 Ιαν 2003 20:10

ok crackgr thanks for the site dude...

Άβαταρ μέλους
Enigma
Honorary Member

Δημοσίευση από Enigma » 15 Ιαν 2003 22:47

Ενα αλλο σημαντικό πρόγραμμα που αξίζει να δείτε και να ψάξετε είναι και το VirtualDub με το οποίο μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα.

Νομίζω οτι μπορεί να το χρησιμοποιήσει και ο Γιάννης γι'αυτό που λέει,
αλλά μου είπε οτι έχει βάλει ήδη AC3 ήχο στο avi και δεν τον ακούει.

Να βάλεις τώρα και Stereo δεν ξέρω εάν γίνεται ...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Polychampion

Δημοσίευση από Polychampion » 26 Ιουν 2003 17:17

ΕΠΕΙΓΟΝ!!! CRACKGR κανένα link δεν δουλεύει απο αυτά που δίνεις!
Τι παίζει λάθος;;;;
Κρίμα....και ανυπομονούσα να διαβάσω την σελίδα σου :cry:

Άβαταρ μέλους
Enigma
Honorary Member

Δημοσίευση από Enigma » 26 Ιουν 2003 21:45

O GrackGR μάλλον έχει βγάλει τις σελίδες του, και έχει καιρό να γράψει εδώ ...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Polychampion

Δημοσίευση από Polychampion » 26 Ιουν 2003 22:20

Υπάρχει κάποιος προνοητικός που να έχει σώσει τις σελίδες του CRACKGR; Απο καιρό ψάχνω με έναν φίλο μου τρόπους να μετατρέπουμε video σε DivX. Μήπως ξέρετε κάποιες σελίδες; Οποιαδήποτε βοήθεια καλοδεχούμενη!

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 27 Ιουν 2003 09:52

Gia ton AC3 hxo mallon den exei valei kanena filtro pou na ton apokwdikopoiei, kathws ta windows den ton yposthrizoun apo mona tous. Tetoia filtra exoun programmata anaparagwghs DVD px PowerDVD klp, an anoixei apo ekei to .avi o hxos mallon tha paixei, alliws mporei na katevasei kapoio freeware filter egw exw to ac3filter alla den thymamai pou to eixa katevasei, nomizw sto doom9.org
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες