www.webz.gr

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
fefeli
Επικοινωνία:

www.webz.gr

Δημοσίευση από fefeli » 23 Σεπ 2006 11:03

KGP έναν θα πω εγώ "Γιατί μου αρέσει να βάζω ελληνικές λέξεις στο Google και να μου βγάζει τα αποτελέσματα που θέλω"
Άντε να σου πω και δεύτερο λόγο "Γιατί τόσα χρόνια που έγραφα με greeklish κόντεψα να ξεχάσω και την ορθογραφία που ήξερα"
:hammer:

lexx καλωσόρισες στο freestuff, to webz έχει γίνει καλύτερο από την πρώτη φορά που το είχα δει, συνέχισε...
http://www.blogspace.gr - Μια νέα προσπάθεια που φιλοδοξεί να ενώσει τους έλληνες συγγραφείς ιστολογίων.
http://www.magicasland.com

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

www.webz.gr

Δημοσίευση από KGP » 23 Σεπ 2006 11:17

fefeli έγραψε:KGP έναν θα πω εγώ "Γιατί μου αρέσει να βάζω ελληνικές λέξεις στο Google και να μου βγάζει τα αποτελέσματα που θέλω"
Άντε να σου πω και δεύτερο λόγο "Γιατί τόσα χρόνια που έγραφα με greeklish κόντεψα να ξεχάσω και την ορθογραφία που ήξερα"
stin kathe search engine an ksereis gia ti psachneis kai pos to psachneis auto pou theleis to vriskeis...

kai i chrisi ellinikon me latinikous charaktires echei katantisei na einai san tous maurous...kai na dechete "diakriseis".

episis akoma epimeno oti an chrisimopiite apoklistika ellinika na chrisimopiite kai kathara ellinikes lekseis. tha ithela poli na se do na psachneis gia modem sta ellinika αγορά gia "αγορά cisco μόντεμ¨ kai na mou peis ti piotita apotelesmaton echeis.

episeis to google gia auto to logo se chores opos i ellada prosferei epipleon dio pedia "dieukrinisis/diachorisis" ton apotelesmaton pou perneis

* σελίδες γραμμένες στα Ελληνικά
* σελίδες από Ελλάδα

telos ksero arketa atoma pou kseroun na grapsoun ellinika me latinikous charaktires alla ochi me ellinikous (oi logoi einai profaneis), autous giati tous apoklieis?.
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
fefeli
Επικοινωνία:

www.webz.gr

Δημοσίευση από fefeli » 23 Σεπ 2006 11:24

αυτούς δεν τους αποκλείεις, όπως δεν αποκλείεις και τους χρήστες που γράφουν από εξωτερικό και δεν έχουν ελληνικά στο Pc τους.

Κατα τα άλλα θα συνεχίσω να προτιμώ τα ελληνικά αν και ακόμα με ζορίζει γιατί έγραφα πολλά χρόνια με greeklish (σκέψου ότι στο msn μου ακόμα γράφω με greeklish)

Κι άντε εμείς είμαστε παλιές καραβάνες (που λέει ο λόγος) και ξέρουμε πως να ψάξουμε στο google. Γιατί να ζορίζεται ένας νέος χρήστης Internet να βρει αυτό που θέλει; Αυτόν τον χρήστη γιατί τον αποκλείεις. Και στο κάτω κάτω μια χαρά γλώσσα έχουμε, κρίμα δεν είναι;
:P
http://www.blogspace.gr - Μια νέα προσπάθεια που φιλοδοξεί να ενώσει τους έλληνες συγγραφείς ιστολογίων.

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

www.webz.gr

Δημοσίευση από KGP » 23 Σεπ 2006 11:35

ma ego den apoklio kanena oute apo to google apla sou leo oti oi epiloyes.com eiparchoun.

oso afora ta ellinika me latinikous charaktires einai pou echei ginei san to PR oloi prospathoun na piasoun to "10ari..." choris na echoun kapio siggekrimeno logo ektos stin ousia apo to oti -kai kala- kourazei, ante kai enas allos oti eimaste ellines prepei na "chrisimopioume" ellinika... -ax mono na kseran pos echoun kataliksei na dimiourgithoun oi latinikoi charaktires...-

an kai tha mou peis oti edo den kseroume istoria (kai ego mazi)...kai ascholoumaste me paparies kai diakriseis....?
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)

Άβαταρ μέλους
lexx
Επικοινωνία:

www.webz.gr

Δημοσίευση από lexx » 23 Σεπ 2006 16:37

fefeli έγραψε:KGP έναν θα πω εγώ "Γιατί μου αρέσει να βάζω ελληνικές λέξεις στο Google και να μου βγάζει τα αποτελέσματα που θέλω"
:hammer:

lexx καλωσόρισες στο freestuff, to webz έχει γίνει καλύτερο από την πρώτη φορά που το είχα δει, συνέχισε...
Καλώς σας βρήκα. Σε ευχαριστώ πολύ! :D
webz.gr - Web Trends, news and reviews

Άβαταρ μέλους
lexx
Επικοινωνία:

www.webz.gr

Δημοσίευση από lexx » 23 Σεπ 2006 16:40

tha ithela poli na se do na psachneis gia modem sta ellinika αγορά gia "αγορά cisco μόντεμ¨ kai na mou peis ti piotita apotelesmaton echeis.
από πότε η λέξη modem είναι greeklish?
Επίσης ήδη αυτά που γράφεις σε αυτό το θέμα δυσκολεύομαι να τα διαβάσω και μαντεύω πιο πολύ τι θέλεις να πεις.

Άβαταρ μέλους
blackhumor
Honorary Member
Επικοινωνία:

www.webz.gr

Δημοσίευση από blackhumor » 23 Σεπ 2006 17:14

Και από μένα μία ψήφος υπέρ των ελληνικών.

KGP να μην "κατηγορούμε" κάποιον που θέλει να γράφει μόνο σε ελληνικά... Το προτιμώ (για λόγους αισθητικούς και για λόγους ευκολίας) από ένα site που θα έβλεπα μόνο σε greekglish...
To LinkZ.gr ανανεώθηκε. Καταχωρήστε την ιστοσελίδα σας δωρεάν.
Διαφημιστικά δώρα για επαγγελματίες.
Διαφημιστικά στυλό.

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

www.webz.gr

Δημοσίευση από KGP » 23 Σεπ 2006 17:53

lexx έγραψε:
tha ithela poli na se do na psachneis gia modem sta ellinika αγορά gia "αγορά cisco μόντεμ¨ kai na mou peis ti piotita apotelesmaton echeis.
από πότε η λέξη modem είναι greeklish?
Επίσης ήδη αυτά που γράφεις σε αυτό το θέμα δυσκολεύομαι να τα διαβάσω και μαντεύω πιο πολύ τι θέλεις να πεις.
eipa ego pote oti i leksi modem einai "greeklish"?

aplos vres mou esi tin elliniki tis apodosi kai chrisimopiise tin apoklistika...

blackhumor ksereis oti den katigoro kanenan gia tin apoklistiki chrisi ellinikon charaktiron... tis dikaiologies gia tin min chrisi sou tous apla antapodido...

giati kanenas mechri stigmis den echei pei..."etsi goustaro"...

apla vriskei ftines dikaiologies -lexx den anaferomai se sena genika milao...min pareksigithoume kai apo pano-

Άβαταρ μέλους
lexx
Επικοινωνία:

www.webz.gr

Δημοσίευση από lexx » 23 Σεπ 2006 18:10

Τα επιχειρήματα μου (και όχι δικαιολογίες) εξηγούν γιατί γουστάρω (προφανώς). Δεν απολογούμαι.

Επίσης, δεν παρεξηγούμαστε καθόλου.

Και όσον αφορά τη συζήτηση περί ελληνοποίησης του μόντεμ, είναι από τη φύση της εκτός θέματος.

Δεν είπα να μεταφράζουμε τις ξένες λέξεις. Απλά όχι greeklish. Απλά πράγματα.

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

www.webz.gr

Δημοσίευση από KGP » 23 Σεπ 2006 20:14

to "modem" aforouse tin fefeli pou elege oti

===quote===
"Γιατί μου αρέσει να βάζω ελληνικές λέξεις στο Google και να μου βγάζει τα αποτελέσματα που θέλω"
===unquote===

Ps pantos theleis liga "idietera" apo ton sinepitheto... allios tha prepei na vro allon se periptosi pou thelo antikantastati tou hahahahaha

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

www.webz.gr

Δημοσίευση από cordis » 23 Σεπ 2006 20:19

συνεπίθετος είναι ο cdhyper ( είναι νέο το παιδί στην παρέα μας και ίσως να μη ξέρει και όλα τα επίθετά μας.. ;) )
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
lexx
Επικοινωνία:

www.webz.gr

Δημοσίευση από lexx » 23 Σεπ 2006 20:26

A οκ, τώρα το έπιασα αυτό. :)

Άβαταρ μέλους
fefeli
Επικοινωνία:

www.webz.gr

Δημοσίευση από fefeli » 24 Σεπ 2006 20:58

ε καλά, μήπως κι εγώ που έχω παλιώσει ξέρω τα επίθετα σας; εδώ και τα ονόματα σας χλωμό να τα ξερω(πλην κάποιων)
:P

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

www.webz.gr

Δημοσίευση από cordis » 25 Σεπ 2006 18:58

Εσύ είσαι μια Θεά, δε χρειάζεται να ξέρεις και τα ονόματά μας. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
fefeli
Επικοινωνία:

www.webz.gr

Δημοσίευση από fefeli » 25 Σεπ 2006 19:04

αχαχαχαχαχαχαχαχα Cordis
πότε μεταμορφώθηκα σε Θεά και δε το κατάλαβα;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες