Acronis True Image 9.0

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
LABEROS
Επικοινωνία:

Acronis True Image 9.0

Δημοσίευση από LABEROS » 04 Νοέμ 2006 21:11

veriotis έγραψε:Θα επιλέξεις DVD(UDF/ISO) και το γράφεις κανονικά όπως θα έγραφες ένα οποιοδήποτε αρχείο
Καλησπερα.Μπαινοντας στο Nero Burning Rom και προσπαθωντας να μεταφερω τα αρχεια(Βackup)απο τα δεξια,στο χωρο αριστερα για την εγγραφη τους μετα σε DVD,εχω το
εξης μηνυμα:The file "το ονομα του αρχειου με καταληξη .tib",is larger than 2 GB and therefore cannot be storeed in an ISO file system.Please use the UDF file system to write such large files.This can be done by selecting another compilation type.
O.K

Θελω να ρωτησω τουτο:Οταν χρησιμοποω το Acronis 10.0 και στην επιλογη split:εχουμε τους εξης τυπους για DVD:100 mb,650,700 και 4.7 GB.Επιλεγω το 4.7GB.
Τα αρχεια ειναι 4.5 gb σχεδον ολα εκτος απο το τελευταιο που ειναι 385 MB και το οποιο βεβαια το δεχεται για εγγραφη.Υποτιθεται οτι αφου τα DVD ειναι 4.7 GB και τα αρχεια 4.5 gb,θα επρεπε ανετα να τα γραφει.Τι συμβαινει και βγαζει αυτο το μηνυμα;Καμια βοηθεια;
Ευχαριστω.

Άβαταρ μέλους
veriotis
Graphics Moderator
Επικοινωνία:

Acronis True Image 9.0

Δημοσίευση από veriotis » 04 Νοέμ 2006 21:35

Γενικά το iso δεν δέχεται μεγάλα αρχεία γι’ αυτό επιλέγεις udf ή udf/iso

Άβαταρ μέλους
LABEROS
Επικοινωνία:

Acronis True Image 9.0

Δημοσίευση από LABEROS » 04 Νοέμ 2006 22:28

veriotis έγραψε:Γενικά το iso δεν δέχεται μεγάλα αρχεία γι’ αυτό επιλέγεις udf ή udf/iso
Επελεξα απο τα Δεδομενα το, δημιουργια DVD UDF και εγινε η μεταφορα των αρχειων.Ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια σου.Καλο βραδυ.

Άβαταρ μέλους
LABEROS
Επικοινωνία:

Acronis True Image 9.0

Δημοσίευση από LABEROS » 05 Ιαν 2007 23:40

deninho έγραψε:αρκεί αυτό που έκανες την πρώτη φορά. Βασικά το rescue boot cd είναι για να μπορείς να λειτουργήσεις το πρόγραμμα στο pc σου (στην σύνθεσή σου). Περνάει το πρόγραμμα, και τους drivers των συσκευών σου ώστε να μπορέσεις να κάνεις restore αν χρειαστείς. Εγώ έχω ακόμα το cd που έφτιαξα με την trial έκδοση του προγράμματος και λειτουργεί μια χαρά.

Παιδια καλησπερα, χρονια πολλα και με υγεια.Ηθελα να ρωτησω το εξης:Αφου εχω παρει πριν 2 περιπου μηνες με το Acronis 10 ενα backup 6 περιπου DVD,εκανα προχθες ενα FORMAT.
Θελω τωρα να επαναφερω καποια προγραμματα,οχι ολα.Ο φιλος ο veriotis στις 22-9-06 μας ειχε δωσει ωραιες οδηγιες για το σχετικο αυτο θεμα.Εγω π.χ για να επαναφερω το PHOTOSHOP CS2(ενα λεω),επιλεγω Operations και mount Image(οχι plug image) απο το ATI.
Βαζω εν τω μεταξυ στον οδηγο και το πρωτο π.χ MyBackup .tib,επιλεγω το αρχειο αλλα δεν λειτουργει οπως βλεπω στο κατω μερος το NEXT,παρα μονο το Back και το Cancel.Πως θα παω μπροστα;Θαθελα μια βοηθεια.Ευχαριστω πολυ.

Άβαταρ μέλους
veriotis
Graphics Moderator
Επικοινωνία:

Acronis True Image 9.0

Δημοσίευση από veriotis » 06 Ιαν 2007 09:34

Για να δουλέψει σωστά (το next) θα πρέπει να επιλέξεις το αρχείο MyBackup.tib και όχι το cd/dvd που το περιέχει.
Παρόλα αυτά με αυτόν τον τρόπο μπορείς να πάρεις μόνο αρχεία και όχι προγράμματα που εξάρτιουνται και από άλλα αρχεία
Πχ αν πάρεις τον φάκελο photoshop δεν θα δουλέψει το πρόγραμμα

21century

Acronis True Image 9.0

Δημοσίευση από 21century » 28 Ιαν 2007 10:08

Παιδια εχω κανει back up ηδη με το acronis true image enterpise edition σε 3 δισκακια μεσα απο το προγραμμα, θελω να ρωτησω πως θα κανω το back up οταν χρειαστει αναφεροντας τις κινησεις που θα απαιτηθουν στη σειρα. Η αντιγραφη εγινε με το Ashampoo burnnig studio. Επισης εχω ενα bootable δισκακι απο το media rescue kit που ειναι πολυ χρησιμο, το δοκιμασα στον υπολογιστη της αδερφης μου που χει προβλημα στα 2000 με τον κερνελ και βρηκε κατεστραμμενα αρχεια, πως θα παρω back up?

Άβαταρ μέλους
veriotis
Graphics Moderator
Επικοινωνία:

Acronis True Image 9.0

Δημοσίευση από veriotis » 30 Ιαν 2007 19:29

από ότι κατάλαβα θέλεις να πάρεις backup απο τα 2000 αλλά δεν σου δουλεύει το πρόγραμμα εκεί.
αν όντος κατάλαβα καλά τότε ξεκίνα το pc με το bootable cd και πάρε to backup από εκεί μέσα
όσο για τα βήματα επαναφοράς ,βρίσκομαι εκτός ,θα προσπαθήσω το σαββατοκύριακο

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες