Πιστευετε στισ σχεσεις απο αποσταση και αν ναι γιατι?

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση

Θα το κάνατε ποτέ;

Ναι το έχω περάσει και ξέρω
42
55%
Ε ε ε μπορεί και να το έκανα
17
22%
Οχι δεν υπάρχει τετοια περίπτωση
17
22%
Δέν ξέρω/Δεν απαντώ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι

Σύνολο ψήφων: 76

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 27 Σεπ 2006 12:16

E μα ναι οχι και ψυχολογικά εδώ ο καθένας καταθέτη αυτό που νιώθει και αυτό που έχει περάσει ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΑΝΑΛΑΦΡΑ Speaking :P πάντως και πάλι δεν ξέρω πόσο πετυχημένη θα είναι μία τέτοια σχέση!!!! Εγώ σαν Αλέξης πλέον την φοβάμαι πολύ μια τέτοια κίνηση δεν ξέρω βρε παιδία αλλά όταν δεν είσαι δίπλα δίπλα με τον άλλον να σε καταλάβει και να τον καταλάβεις τι σχέση είναι αυτή? :S
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PanosIlio » 27 Σεπ 2006 12:21

MegasmorF έγραψε:Εγώ σαν Αλέξης πλέον την φοβάμαι πολύ μια τέτοια κίνηση δεν ξέρω βρε παιδία αλλά όταν δεν είσαι δίπλα δίπλα με τον άλλον να σε καταλάβει και να τον καταλάβεις τι σχέση είναι αυτή? :S
Πριν που δεν σε λέγανε Αλέξη δεν φοβόσουν μια τέτοια κίνηση? χιχιχιχιχιχχι :brushteeth:

ΥΓ: Άσχετο το emoticon αλλά έχει πολύ φάση
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Άβαταρ μέλους
gwgw
Honorary Member

Δημοσίευση από gwgw » 27 Σεπ 2006 14:19

MegasmorF έγραψε:...αλλά όταν δεν είσαι δίπλα δίπλα με τον άλλον να σε καταλάβει και να τον καταλάβεις τι σχέση είναι αυτή? :S
Αν έχεις μια ουσιαστική (δεν ξέρω πώς αλλιώς να το πω) σχέση μπορείς να τον καταλάβεις τον άλλο. Απλά η προσωπική επαφή είναι διαφορετική και σαφώς ανώτερη. Και όπως είπα και πιο πριν αν μπορεί κανείς να το αποφύγει έχει καλώς αλλιώς... Κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός, άλλοι αντέχουν και άλλοι όχι, άλλοι το προσπαθούν και άλλοι δε θέλουν να μπουν καν στη διαδικασία. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα που λένε!!!

---------
PanosIlio lol! Τι σχόλιο ήταν αυτό;;; Έλεος!!! χαχαχαχαχα :lol:

Υγ: Το 'πιασα το μήνυμα δε θα αναλύσω τα ψυχολογικά μου εδώ...Αλλά μήπως να κάνουμε και μια κατηγορία "Σφιχτά και Βεβαρημένα";;; :lol: :lol: :lol:
Όλα θα πάνε καλά στο τέλος. Αν δεν πάνε καλά, δεν είναι το τέλος.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 27 Σεπ 2006 14:20

axaxaxxaaxxa τσ τσ τσ καλά τώρα πιάνεσαι και εσύ...

γενικά πρέπει να έχεις πολύ όρεξη για να κάνεις κάτι τέτοιο και γαϊδουρινή υπομονή γιατί κάπου θα στραβώσει η δουλειά και μετά......................... :cry: :hammer:
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PanosIlio » 27 Σεπ 2006 14:58

gwgw έγραψε:Υγ: Το 'πιασα το μήνυμα δε θα αναλύσω τα ψυχολογικά μου εδώ...Αλλά μήπως να κάνουμε και μια κατηγορία "Σφιχτά και Βεβαρημένα";;; :lol: :lol: :lol:
Σφιχτά είναι μόνα τα αυγά (ή αβγά ακόμα δεν ξέρω πως γράφεται αυτό :oops:) και βεβαρημένα τα ωράριά μας, οπότε καλύτερα εδώ να είμαστε χαλαρά και ανάλαφρα να ξεφεύγουμε και λίγο.

Γνώμη μου πάντα :wink:

Και για να επεκτείνω λίγο την κουβέντα περί σχέσεων εξ αποστάσεως. Ποιος νομίζεται ότι πρέπει να ταξιδεύει, ο άντρας ή η γυναίκα? ή δεν παίζει ρόλο το φύλλο αλλά το ποιος από τους δύο μπορεί την εκάστοτε χρονική στιγμή? ε?
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 27 Σεπ 2006 15:23

Πολύ καλή η ερώτηση εγώ πιστεύω οτι καλύτερα θα είναι να το κάνουν και οι δύο έτσι ώστε να μην γίνει βαρετό για κάποιον απο τους 2 όταν βασικά μπορεί ο ένας να πηγαίνει όμως ο άλλος να μην στηριχτεί σε αυτό να σηκώσει δηλαδή τον ποπο του απο την καρέκλα και να πάει...

Άβαταρ μέλους
gwgw
Honorary Member

Δημοσίευση από gwgw » 27 Σεπ 2006 16:18

PanosIlio έγραψε: Σφιχτά είναι μόνα τα αυγά (ή αβγά ακόμα δεν ξέρω πως γράφεται αυτό :oops:) και βεβαρημένα τα ωράριά μας, οπότε καλύτερα εδώ να είμαστε χαλαρά και ανάλαφρα να ξεφεύγουμε και λίγο.

Γνώμη μου πάντα :wink:
Καλέ για πλάκα το είπα αυτό για την κατηγορία!!!
PanosIlio έγραψε: Και για να επεκτείνω λίγο την κουβέντα περί σχέσεων εξ αποστάσεως. Ποιος νομίζεται ότι πρέπει να ταξιδεύει, ο άντρας ή η γυναίκα? ή δεν παίζει ρόλο το φύλλο αλλά το ποιος από τους δύο μπορεί την εκάστοτε χρονική στιγμή? ε?
Το φύλλο :hammer: , εκτός κι αν είναι φύλλο συκής (:lol:) δεν παίζει κανένα ρόλο. Όπως και το φύλο δεν έχει καμία σημασία. Αμοιβαίες υποχωρήσεις και "θυσίες" χρειάζονται. Όποιος μπορεί πηγαίνει, δεν είναι μία σου και μία μου, πιστεύω!
Πολύ ζεστά έχω πάρει το θέμα μου φαίνεται!!! :hammer:)

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PanosIlio » 27 Σεπ 2006 16:45

gwgw έγραψε:Καλέ για πλάκα το είπα αυτό για την κατηγορία!!!
και εγώ για πλάκα το είπα, απλά μεταξύ αστείου και σοβαρού έριξα και ένα καλό λόγο για την ύπαρξη του freestuff
gwgw έγραψε:Το φύλλο :hammer: , εκτός κι αν είναι φύλλο συκής (:lol:) δεν παίζει κανένα ρόλο.

έτσι όπως το θέτεις είναι γεγονός ότι το φύλλο δεν παίζει κανένα ρόλο :whistle:
gwgw έγραψε:Αμοιβαίες υποχωρήσεις και "θυσίες" χρειάζονται. Όποιος μπορεί πηγαίνει, δεν είναι μία σου και μία μου, πιστεύω!
φυσικά δεν είναι μία σου και μία μου αλλά όμως δεν είναι και όποιος μπορεί πηγαίνει, πρέπει να υπάρχει μία αμοιβαία κατανόηση και να συμβιβαστούν και οι δύο με την ιδέα των ταξιδιών, σημειώνω εδώ, από προσωπική εμπειρία σου λέω πως εάν μόνο ο ένας ταξιδεύει είναι πολύ εύκολο να κουραστεί και ψυχολογικά και σωματικά, αυτός ήταν και ένας από τους λόγους που χώρισα εγώ, όχι ο πιο σημαντικός αλλά ένας από τους λόγους
gwgw έγραψε:Πολύ ζεστά έχω πάρει το θέμα μου φαίνεται!!! :hammer:)
Όσο ζεστά θες πάρτο, κουβέντα να γίνεται.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Δημοσίευση από georgemakaronis » 27 Σεπ 2006 18:47

εγώ πάντως αυτό που έχω να καταθέσω είναι οτι χώρισα πριν 27 μερες με μια κοπέλα που ήμουν σχεδόν 3 χρόνια μαζί της και η αιτία ήταν πιστεύω το γεγονός οτι θα πάω για μεταπτυχιακό στην Αγγλία για ένα χρόνο. Βέβαια μου είπε διάφορες αιτίες για το χωρισμό αλλά πραγματικά πιστεύω οτι αυτός ήταν ο λόγος.Οι άλλες αιτίες ήταν ασύμαντες και ε'ιχαν να κάνουν με πράγματα που έγιναν πριν δυο χρόνια και καβγάδες πριν πολύ καιρό.Δεν είχε να κάνει με κέρατο.Και δεν μου το είπε για να μην με πάρει από κάτω και κάνω καμια μλκ και δεν πάω.Έτσι κι αλλιώς με πήρε απο κάτω αλλά λέμε τώρα.Αλλά θα πάω. Και στο διάστημα αυτο των 3 χρόνων με αυτήν την κοπέλα είχα πάει εράσμους και ερχόμουν κάθες μήνα και βλεπόμασταν.Αλλά μάλλον τώρα δεν ήθελε να περάσει πάλι τα ίδια.Και πάλι θα ερχόμουν κάθε μήνα αλλά άλλο κάθε μήνα και άλλο όποτε μπορείτε και οι δυο να βρίσκονται. Και φέτος το καλοκαίρι δεν πήγαμε διακοπές μαζί για να μην έχει αναμνήσεις μαζί μου.Έτσι μου είπε.
Τι να πώ; Πάντως πιστεύω στην σχέση από απόσταση αν θεωρείς τον άλλο κομμάτι της ζωής σου και δεν μπορείς να κάνεις χωρίς αυτόν. Τότε και μόνο τότε αξίζει να κρατήσεις τη σχέση.Ειδάλλως βρίσκεις άλλη σχέση.

Αυτά

Άβαταρ μέλους
gwgw
Honorary Member

Δημοσίευση από gwgw » 28 Σεπ 2006 10:07

:roll:
Τι να σου πω. Όντως δεν είναι όλες οι σχέσεις ικανές να κρατήσουν από απόσταση και μάλλον ισχύει αυτό που λες για τον άλλο και για το ότι τον θεωρείς κομμάτι της ζωής σου. Κάπως έτσι υποθέτω το βλέπω κι εγώ και γι'αυτό είπα ότι πρέπει να το δοκιμάζεις.

Πάνω στα υπόλοιπα τώρα που γράφεις δεν ξέρω αν θέλεις τη γνώμη μου αλλά νομίζω πως το γεγονός ότι θα φύγεις για μεταπτυχιακό (και πολύ καλά θα κάνεις) δεν ήταν η αιτία του χωρισμού. Και το λέω αυτό για να μη σκέφτεσαι ότι εξαιτίας του ότι θα φύγεις χωρίσατε. Άποψή μου πάντα χωρίς να ξέρω είτε εσένα είτε την κοπέλα σου. Μπορεί όντως να είχε κουραστεί ή να μην ήθελε να μπει σε αυτή τη διαδικασία.
Και όσο γι'αυτά που σου ανέφερε, για καταστάσεις 2 χρόνια πριν... Λυπάμαι που θα στο πω αλλά μπορεί και να ισχύει... Όλες μπορούμε να θυμηθούμε ανά πάσα στιγμή και με απίστευτη ευκολία κάτι που μας πείραξε και δεν το αναλύσαμε όταν έπρεπε, όσο παλιό κι αν είναι!!! Άβυσσος η ψυχή του γυναικείου φύλου... :beauty:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PanosIlio » 28 Σεπ 2006 10:18

gwgw έγραψε:Και όσο γι'αυτά που σου ανέφερε, για καταστάσεις 2 χρόνια πριν... Λυπάμαι που θα στο πω αλλά μπορεί και να ισχύει... Όλες μπορούμε να θυμηθούμε ανά πάσα στιγμή και με απίστευτη ευκολία κάτι που μας πείραξε και δεν το αναλύσαμε όταν έπρεπε, όσο παλιό κι αν είναι!!! Άβυσσος η ψυχή του γυναικείου φύλου... :beauty:

Ναι και επειδή οι γυναίκες είναι έτσι πρέπει εμείς να κρατάμε ημερολόγιο :hammer: για να θυμόμαστε τι είχε γίνει εκείνο το βράδυ που'βρεχε πριν από 2 χρόνια? έλεος!!!

Αν κάποιος έχει πρόβλημα το λέει, συζητιέται και αντιμετωπίζεται ή όχι. Όπως και να έχει δεν είναι σωστό μετά από καιρό να αναφέρεις κάτι που έγινε για να το προβάλεις ως δικαιολογία για χωρισμό.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
gwgw
Honorary Member

Δημοσίευση από gwgw » 28 Σεπ 2006 10:25

Ναι ρε! Δεν είπα ότι συμφωνώ με αυτό. Εννοείται! Όταν υπάρχει κάποιο πρόβλημα πρέπει να το συζητάς στην ώρα του και όχι ετεροχρονισμένα, γιατί ως γνωστόν μετά η τρίχα γίνεται τριχιά!
Και μετά θα έχει απόλυτο δίκιο ο άλλος να γυρίσει και να σου πει, "καλά τώρα μου το λες";;;

Απλά αν κάτι έχει απλώς περαστεί και όχι συζητηθεί/λυθεί, όταν προκύψει κάτι νέο ξαναέρχεται στην επιφάνεια. Αυτό εννοούσα. Και νομίζω πως είναι κάτι που ισχύει ανεξαρτήτως φύλου.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 28 Σεπ 2006 10:50

Καλημέρα και πάλι από εμένα παιδιά. Λοιπόν φίλε george makaronis εγώ συμφωνώ με την Γωγώ ούτε εγώ νομίζω ότι το Μεταπτυχιακό είναι λόγος χωρισμού η εντέλει δεν είναι άξιος λόγος χωρισμού και όποια γυναίκα χωρίσει έναν άντρα ή ένας άντρας χωρίσει μια γυναικά για αυτό το λόγω για εμένα είναι από τρελό - παρανοϊκό - έως ηλίθιο και γελοίο γιατί παραπάνω αναφερθήκαμε σε 8 και 9 χρόνια σχέσεις από απόσταση και μετά κατέληξε σε γάμο καλά και γυρίζει και σου λέει για ένα Μεταπτυχιακό....
"Μασάει κατσίκα ταραμά"; άσε τώρα από τέτοιες φτωχές δικαιολογίες έχει βρομήσει ο τόπος το μόνο που δεν ακούμε τώρα σε μία σχέση είναι αλήθειες και αυτό είναι το κακό και το εκνευριστικό...
Όσο για εσένα λατρεμένη Γωγώ αν η ψυχή της γυναίκας είναι αβυσσος τι φταίμε εμείς να τα τραβάμε ..και στο τέλος καταλήγουμε να τραβάμε και τα μαλάκια μας!!!

Άβαταρ μέλους
gwgw
Honorary Member

Δημοσίευση από gwgw » 28 Σεπ 2006 10:56

MegasmorF έγραψε:...και στο τέλος καταλήγουμε να τραβάμε και τα μαλάκια μας!!!
Μέχρι να σας κάνουμε να τα χάσετε κι αυτά!!! :lol: :lol: :lol:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 28 Σεπ 2006 11:00

Ε βέβαια δεν αντέχεται να πάρετε ένα φυσιολογικό άνδρα και να το κρατήσετε έτσι πρέπει να τον κάνετε καθυστερημένο τσ τσ τσ τσ φτού σου βρε. :hammer: :hammer: :hammer: :kaloe:
Αντε job time τα λέμε μετάααααααααααααααααααααααααααααα :pint:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης