Πιστευετε στισ σχεσεις απο αποσταση και αν ναι γιατι?

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση

Θα το κάνατε ποτέ;

Ναι το έχω περάσει και ξέρω
42
55%
Ε ε ε μπορεί και να το έκανα
17
22%
Οχι δεν υπάρχει τετοια περίπτωση
17
22%
Δέν ξέρω/Δεν απαντώ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι

Σύνολο ψήφων: 76

Άβαταρ μέλους
gwgw
Honorary Member

Δημοσίευση από gwgw » 31 Οκτ 2006 09:22

Πώς δεν έχει σημασία η ώρα;;; Έχει και παραέχει. Αλλά τελοσπάντων επειδή το ζητούμενο είναι να μιλήσουν χαλαρά εντάξει δεκτό αυτό που λες.
Και ναι είναι γυναικείο χαρακτηριστικό/γνώρισμα να δίνουμε σημασία και στα πιο ασήμαντα ίσως πράγματα... Αυτό βέβαια άλλες φορές είναι καλό και άλλες πάλι...άστα να πάνε!!!
Όλα θα πάνε καλά στο τέλος. Αν δεν πάνε καλά, δεν είναι το τέλος.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PanosIlio » 31 Οκτ 2006 09:32

gwgw έγραψε:Πώς δεν έχει σημασία η ώρα;;; Έχει και παραέχει.
Πολύ θα ήθελα να μου το εξηγήσεις αυτό αλλά επειδή είναι off topic το αφήνω και εγω :P
gwgw έγραψε:Και ναι είναι γυναικείο χαρακτηριστικό/γνώρισμα να δίνουμε σημασία και στα πιο ασήμαντα ίσως πράγματα... Αυτό βέβαια άλλες φορές είναι καλό και άλλες πάλι...άστα να πάνε!!!
Εγώ τα αφήνω αλλά αυτά επιστρέφουν :cry:
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Δημοσίευση από georgemakaronis » 31 Οκτ 2006 21:13

το βράδυ είναι όλα πιο ρομαντικά.Έχει η νύχτα κάτι που σε κάνει να χαλαρώνεις και με δυο τρία ποτάκια να παίρνεις τον ίσιο δρόμο....Αλλά μου πρότεινε να βγούμε την Τετάρτη το βράδυ και της είπα ότι δεν μπορώ και εκείνη δεν μπορεί την Πέμπτη το βράδυ γιατί θα κάνει ιδιαίτερο σε παιδάκι.Οπότε για να μην βρεθούμε την άλλη εβδομάδα(αφού το ΠΣΚ θα πάει Ναύπλιο πάλι) πρότεινα το μεσημέρι της Πέμπτης και είπε ΟΚ.Στην Καλλιθέα δεν ξέρω αν θα βρω να παρκάρω στην πλατεία Κύπρου αλλά έχω επιλογές και προς παραλία.άσε που την Πέμπτη ανοίγει και το βιλατζ στο Φάληρο με καφετέριες και σινεμά και εστιατόρια...οπότε παίζει να πάμε και εκεί.Δεν θα έχει και πολύ κόσμο. Οπότε η gwgw έχει δίκιο για το βράδυ αλλά αυτό θα γίνει το επόμενο ραντεβού..αν αυτό ποτέ υπάρξει...γιατί την Πέμπτη θα πάμε για να μιλήσουμε και μόνο...

Άσχετο...θα πάω αύριο για ψώνια ώστε να είμαι ανανεωμένος...

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 31 Οκτ 2006 21:45

georgemakaronis έγραψε:Άσχετο...θα πάω αύριο για ψώνια ώστε να είμαι ανανεωμένος...
Τι άσχετο Ωρέ???

Αυτό είναι το μόνο σχετικό που έγραψες στο τελευταίο ποστάκι...

Θα πας να πάρεις ρούχα?? Γιατί?? Αυτός είναι ο άνετος Γιώργος?? Αν είσαι άνετος να πάς με τις φόρμιτσες σου αφού πας για να "μιλήσεις"...

Φίλε μου νομίζω ότι δουλεύεις τον εαυτό σου και αυτό είναι το χειρότερο...

Με κάθε καλή διάθεση στο λέω...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Δημοσίευση από georgemakaronis » 01 Νοέμ 2006 02:27

φίλε μου αντιλαμβάνομαι ότι το λες με καλό λόγο ότι λες αλλά είμαι κολλημένος.Τουλάχιστον το παραδέχομαι.Και δεν ξέρω πως να αντιδράσω γιατί είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει αυτό.Αλλά δεν θα πάω να ψωνίσω ρούχα για την κοπελιά. Για μένα θα το κάνω.Για να γουστάρω. .shopping therapy.Γιατί όπως προείπες...πρέπει να ζήσω τη ζωή μου... και αυτό προσπαθώ να κάνω...
Και στην τελική αυτό θα κάνω... είτε είμαστε μαζί είτε όχι...μέσα μου θέλω να νιώθω καλά.

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PanosIlio » 01 Νοέμ 2006 08:43

georgemakaronis έγραψε:το βράδυ είναι όλα πιο ρομαντικά.Έχει η νύχτα κάτι που σε κάνει να χαλαρώνεις και με δυο τρία ποτάκια να παίρνεις τον ίσιο δρόμο....Οπότε η gwgw έχει δίκιο για το βράδυ
Αηδίες, αηδίες, αηδίες. Αν είναι μόνο για να μιλήσετε τότε όποια ώρα της μέρας και να πάτε μια χαρά θα είναι, δηλαδή αν πάτε πχ παραλία στην οστρια και έχετε πιάτο τη θάλασσα δεν θα είναι ωραία? Ή να πάτε στην πετρούπολή το τέρα πέτρα και έχετε πιάτο την αθήνα πάλι δεν θα είναι ωραία? Ποτέ δεν έχει σημασία το που θα πας και το τι ώρα θα πας άλλωστε αρκεί να είσαι με καλή παρέα, αυτό για μένα θα ισχύει πάντα, τα υπόλοιπα είναι χαζομάρες και σχετικά.
georgemakaronis έγραψε:Στην Καλλιθέα δεν ξέρω αν θα βρω να παρκάρω στην πλατεία Κύπρου αλλά έχω επιλογές και προς παραλία.άσε που την Πέμπτη ανοίγει και το βιλατζ στο Φάληρο με καφετέριες και σινεμά και εστιατόρια...οπότε παίζει να πάμε και εκεί.Δεν θα έχει και πολύ κόσμο.
Δεν ξέρω που μένεις και πως θα πας καλιθέα αλλά μπορείς να παρκάρεις κοντά σιβιτανείδιο και να περπατήσετε λιγάκι, δεν θα πάθετε και τίποτα.
georgemakaronis έγραψε:Άσχετο...θα πάω αύριο για ψώνια ώστε να είμαι ανανεωμένος...
Ελπίζω να εννοείς να είσαι για σένα ανανεωμένος και για κανέναν άλλον :wink:

Αρχίζω να συμφωνώ με τον geostuff :o δεν είμαι καλά :P
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Άβαταρ μέλους
gwgw
Honorary Member

Δημοσίευση από gwgw » 01 Νοέμ 2006 09:30

PanosIlio έγραψε: Αν είναι μόνο για να μιλήσετε τότε όποια ώρα της μέρας και να πάτε μια χαρά θα είναι, δηλαδή αν πάτε πχ παραλία στην οστρια και έχετε πιάτο τη θάλασσα δεν θα είναι ωραία? Ή να πάτε στην πετρούπολή το τέρα πέτρα και έχετε πιάτο την αθήνα πάλι δεν θα είναι ωραία? Ποτέ δεν έχει σημασία το που θα πας και το τι ώρα θα πας άλλωστε αρκεί να είσαι με καλή παρέα, αυτό για μένα θα ισχύει πάντα, τα υπόλοιπα είναι χαζομάρες και σχετικά.
Δε διαφωνώ σε αυτά που λες. Ίσα ίσα. Το λέω πάντα, ότι το θέμα είναι η καλή παρέα. Το κυριότερο. Όλα τα άλλα είναι δευτερεύουσας σημασίας.
Απλά εδώ το ανέφερα επειδή ναι μεν θα βγούνε για να μιλήσουνε, αλλά κάπου πίσω στο μυαλό του george υπάρχει η ιδέα της επανασύνδεσης και γι'αυτό θεώρησα ότι θα ήταν ίσως προτιμότερο το βράδυ. Νομίζω ότι ανοίγεται κανείς πιο εύκολα. Και ξαναλέω πως αυτό το λέω για τη συγκεκριμένη περίπτωση, κατά τ'άλλα εγώ βγαίνω -όπως και όλοι φαντάζομαι- αναλόγως τα κέφια, μεσημέρι, απόγευμα ή βράδυ. Ναι η παρέα είναι το πιο σημαντικό.
PanosIlio έγραψε:Ελπίζω να εννοείς να είσαι για σένα ανανεωμένος και για κανέναν άλλον :wink:

Αρχίζω να συμφωνώ με τον geostuff :o δεν είμαι καλά :P
Ναι ναι αυτό να το κοιτάξεις όντως!!!! :P :P :P

Επειδή πάντως δε μου αρέσει να κρύβομαι πίσω απο το δάχτυλό μου (όχι ότι μπορώ κιόλας :lol: ) εγώ george νομίζω ότι τα ψώνια γίνονται μέχρι ένα βαθμό για την κοπέλα. Ναι, πιθανότατα θα πήγαινες για ψώνια έτσι κι αλλιώς αλλά επίσης πιθανότατα θα το έκανες μια άλλη μέρα. Έτσι κι αλλιώς το να βάλεις κάτι καινούριο δε θα κάνει και ιδιαίτερη διαφορά στη δική σου εξωτερική εμφάνιση στα μάτια της κοπέλας (έλεος σε τέτοιου είδους πολύχρονες σχέσεις το έτερον ήμισυ μάς γνωρίζει και το γνωρίζουμε από την καλή και από την ανάποδη, χωρίς αυτό βέβαια να σημαίνει ότι θα πρέπει να παραμελούμε τον εαυτό μας!!!) αλλά όμως μπορεί να δώσει σε σένα καλύτερη ψυχολογία, μεγαλύτερη άνεση και περισσότερη αυτοπεποίθηση. Αυτά σίγουρα σου χρειάζονται. Καλό shopping therapy λοιπόν, διότι όντως τα ψώνια (ό,τι κι αν αγοράζει κανείς) ανεβάζουν!!!

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Δημοσίευση από georgemakaronis » 01 Νοέμ 2006 11:50

πες τα gwgw. Είναι και θέμα αυτοπεποίθησης..αλλά όπως προείπα δεν θα κάνω κίνηση επανασύνδεσης αύριο αλλά μόνο να μιλήσουμε θα πάω.Οπότε δεν με πειράζει που δεν είναι βράδυ.Έτσι κι αλλιώς όταν τα "πρωτοφτιάξαμε" ήταν Πέμπτη και μεσημέρι.Και έχεις δίκιο που λες οτι στο βάθος του μυαλού μου θέλω την επανσύνδεση αλλά νομιζω οτι το γεγονός οτι θέλουμε να βρεθούμε και οι δύο σημαίνει οτι ο ένας έχει λέιψει στον άλλο...τουλάχιστο. Οπότε υπάρχει η καλή θέληση.

Τα άλλα είναι θέμα ωρών

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Δημοσίευση από georgemakaronis » 01 Νοέμ 2006 11:56

νομίζω φίλε PanosIlio οτι θα προτιμήσω την Όστρια γιατί δεν ξέρω πως να πάω πετρούπολη απο Ταύρο και επιπλέον της αρέσει πιο πολύ η θάλασσα.Το θέμα όπως είπες είναι η καλή παρέα.

Και όσο αφορά τον geostuff, μπορεί να τα λέει ωμά αλλά έτσι με ξυπνάει, με ταρακουνάει.

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 01 Νοέμ 2006 14:48

Καλημέρες και σχόλια...
PanosIlio έγραψε:Αηδίες, αηδίες, αηδίες. Αν είναι μόνο για να μιλήσετε τότε όποια ώρα της μέρας και να πάτε μια χαρά θα είναι
Πέστα αγόρι μουυυυυυυυυυυυυυυυυ...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
PanosIlio έγραψε:Αρχίζω να συμφωνώ με τον geostuff δεν είμαι καλά
Όχι δεν είσαι καλά, ακόμα... Όταν αρχίσεις να συμφωνείς απόλυτα ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ θα είσαι καλά...

:kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe:
gwgw έγραψε:
PanosIliο έγραψε:Ελπίζω να εννοείς να είσαι για σένα ανανεωμένος και για κανέναν άλλον

Αρχίζω να συμφωνώ με τον geostuff δεν είμαι καλά

Ναι ναι αυτό να το κοιτάξεις όντως!!!!
Καλά gwgwwwwwwwwww!!!!!!

:hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:

georgemakaronis έγραψε:αλλά όπως προείπα δεν θα κάνω κίνηση επανασύνδεσης αύριο αλλά μόνο να μιλήσουμε θα πάω.
Σίγουρα??? Ούτε λίγο??? Έλαααα παραδέξου το... Ευκαιρία ψάχνεις... Όχι??? Έλα τώρα, ψεματάκια σε μας τους φίλους σου???

:D :D :D :D

georgemakaronis έγραψε:Και όσο αφορά τον geostuff, μπορεί να τα λέει ωμά αλλά έτσι με ξυπνάει, με ταρακουνάει.
Που να σε πιάσω και από τον λαιμό... Εκεί να δεις...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Δημοσίευση από georgemakaronis » 02 Νοέμ 2006 02:18

Μερικές ώρες πριν τη συνάντηση μας και θέλω να σας πώ τα εξής;

Πρώτον, δεν ψώνισα ρούχα...με τη φόρμα θα πάω..το μόνο που πήρα είναι ένα tv tuner.

Δεύτερον, γνώρισα ένα μωρό...μα ένα μωρό που θέλει να ξαναβγούμε και είναι και πολύ μωρό... και έχω σκαλώσει τώρα...

Τρίτον, αυτή με χώρισε και μου είπε οτι δεν υπάρχει περίπτωση να τα ξαναβρούμε..όταν την παρακάλαγα, οπότε τώρα τι με θέλει και επιπλέον, εγώ γιατί να πάω εκεί και να τη δώ; Για να γίνει τί;;; Υπάρχουν τόσες γυναίκες έξω μαμώ την κοινωνία μου...

Τέταρτον, μα ένα μωρό.... παιδιά τι να σας λέω...και η κοπελιά το νιώθω οτι ψήνεται...

Πέμπτον, βρείτε μου δικαιολογία για να μην πάω να τη δω..

Έκτον, βρείτε δικαιολογία γρήγορα για να μην πάω ή πείτε μου έναν λόγο για να πάω γιατί εγώ δεν βρίσκω...τώρα πια ούτε έναν... :D

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 02 Νοέμ 2006 02:24

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

Πες μα τι πίνεις?? Εσύ και δεν μας δίνεις...
george Έχω Μπλέξει Τα Μπούτια Μου makaronis έγραψε:Δεύτερον, γνώρισα ένα μωρό...μα ένα μωρό που θέλει να ξαναβγούμε και είναι και πολύ μωρό... και έχω σκαλώσει τώρα...
Άσε μας ρε άνθρωπε...

Βγες με το καινούργιο... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ε τον λαλάκα...

14 σελίδες ποστ και πάει και βρίσκει άλλη...

ΘΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Γελάω και με έχει ακούσει όλη η εστία...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Και ξέρεις με τι γελάω?? Που πάλι σχέση από απόσταση πας να κάνεις... ΞΥΠΝΑ ΡΕΕΕΕ!!!

:hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Δημοσίευση από georgemakaronis » 02 Νοέμ 2006 02:44

Δεν έκανα κάτι με την νέα κοπέλα, απλά βγήκαμε με την παρέα μου να γνωριστούμε και δεν ξέρω αν θα γίνει κάτι...είναι και η απόσταση στη μεση αλλά.. τουλάχιστον έδειξε ενδιαφέρον...αυτό μόνο...

Άβαταρ μέλους
gwgw
Honorary Member

Δημοσίευση από gwgw » 02 Νοέμ 2006 08:55

Georgemakaronis :o , μας επεξεργάζεσαι;;; :hammer: :hammer: :hammer:
GeoStuff έγραψε:Άσε μας ρε άνθρωπε...

Βγες με το καινούργιο... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ε τον λαλάκα...

14 σελίδες ποστ και πάει και βρίσκει άλλη...

ΘΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ...
Απίστευτος θα έλεγα εγώ...
Θα το γράψω με κεφαλαία και μετά θα πάρω τηλ το γιατρό μου για νέο ραντεβού...:
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ GEOSTUFF. (Ο Θεός να με βοηθήσει :lol: )

My friend george, you sent me!!!

Α, ρε PanosIlio πού είσαι;;; Έχουμε εξελίξεις εδώ!!!!

(Βέβαια μια ψιλοανάλυση τη χτυπάω χαλαρά αλλά είναι και πρωί, μου ήρθε και λίγο απότομο... Α πα πα. Ε, ναι δεν το περίμενα αυτό. Όχι σήμερα τουλάχιστον!)

George ανέτρεψες κάθε προγνωστικό πιστεύω!!!! :D

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Δημοσίευση από georgemakaronis » 02 Νοέμ 2006 11:03

Εγώ απο την άλλη το βρίσκω φυσιολογικό να ψάχνω να βρώ μια νέα σχέση.Μπορεί να έχω φάει κόλλημα με την Τέτη αλλά αφού αυτη δεν με θέλει,...όπως μου είπατε και εσείς..πάμε για άλλα...Δεν πάει άλλο να τη σκέφτομαι και να στεναχωριέμαι...

Τώρα όμως..Πάω να τη δώ.Να δώ τι έχει να μου πει...Πάντως έναν Γιώργο να την παρακαλάει να γυρίσει δεν πρόκειται να δεί...
Κι ας φάει κόλλημα που θα είμαι άνετος...Εκείνη το επέλεξε να χωρίσουμε...

Αλλά δεν πρόκειται να της πω για τα προσωπικά μου...δεν θα γίνω λαλάκας

Θα έχετε νέα σύντομα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες