Πιστευετε στισ σχεσεις απο αποσταση και αν ναι γιατι?

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση

Θα το κάνατε ποτέ;

Ναι το έχω περάσει και ξέρω
42
55%
Ε ε ε μπορεί και να το έκανα
17
22%
Οχι δεν υπάρχει τετοια περίπτωση
17
22%
Δέν ξέρω/Δεν απαντώ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι

Σύνολο ψήφων: 76

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 06 Δεκ 2006 07:11

Διάβασα ξανα το tsourek topic...Είναι αληθινό διαμάντι... Αλήθεια να το κάναμε ενα τύπου stick να μην χαθεί ποτε?

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από af » 06 Δεκ 2006 07:13

Ειναι φοβερό :D

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 06 Δεκ 2006 07:16

Και για να επανέλθουμε σε τάξη...

Είναι το τέλειο δώρο για κάθε εκδήλωση...

Connor Teleshopping... Το τρελλό τσουρέκ...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 06 Δεκ 2006 07:18

Χαχαχααχαχαχαχαχα μακαρόνι φαντάζεσαι την Τέτη στην θέα ενός μουχλιασμένου Τσουρεκιού? :D:D:D

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από af » 06 Δεκ 2006 07:19

:lol: :lol: xaxxaxaxa

Κώδικας: Επιλογή όλων

[offtopic]
to offtipiciasame to thema pali :P

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 06 Δεκ 2006 07:20

Έχεις δίκιο Af...

Εγώ λοιπόν δεν πιστεύω στις σχέσεις από απόσταση...

Εντάξει το μάζεψα τώρα...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από af » 06 Δεκ 2006 07:21

Nαι...ναι & 'γω βεβαίως ...βεβαίως...δεν πιστεύω :P :P

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Δημοσίευση από Sheena » 06 Δεκ 2006 08:54

af έγραψε: a...& να μην ξεχάσω ...προσωπική άποψη (όχι ότι μου έχει τύχει αλλά έτσι θεωρώ) σχέση εξ'αποστάσεως....δεν πιάνει...
Συμφωνώ μαζί σου af (παραλίγο να γράψω Τέτη... τόσο πολύ που έχει αναφερθεί το όνομά της!). Σχέση εξ' αποστάσεως δεν πιάνει! :wink:

Όσο για το thread προτείνω να σταματήσει εδώ και αν ανοίξει ένα άλλο να λέει ο george makaronis τα ερωτικά του, μια και εδώ και 3-4 σελίδες το λιγότερο γράφονται άλλα πράγματα εκτός από το κύριο ερώτημα που είχε τεθεί στην αρχή! :kaloe:

Άσε που το τρία χρόνια σχέση και να μην ξέρουν οι γονείς είναι μεγάλο διάστημα. Δεν είσαστε στην αρχή της σχέσης, ούτε ανήλικα είσαστε......
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sheena την 06 Δεκ 2006 08:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PanosIlio » 06 Δεκ 2006 08:56

Απαπαπαπαπα πρωι πρωι τι κατεβάζει η γκλάβα του ανθρώπου!!!!

Καλά πως αντέχετε?

Μακαρόνι μην τους ακούς γιατί θέλουν το κακό σου. Πάντως αν σκέφτεσαι να πάρεις για δώρο το τσουρέκι του Κόνορ νομίζω πως είναι σε καλές τιμές τώρα διότι από τη μια έρχονται οι γιορτές και αρχίζουν οι προσφορές και από την άλλη είναι φαντάρος το παιδί και έχει ρίξει πολύ τις τιμές λόγω ξεπουλήματος. Από ό τι λέγετε ετοιμάζει να εισάγει νέα παρτίδα, τρίγωνα πανοράματος με πράσινη κρέμα.

Για να συνέλθουμε πρωί πρωί. :hammer: :hammer:

Πάντως μακαρόνι σοβαρά τώρα, μια κοπέλα ενήλικη, να κρύβει από τους γονείς της μια σχέση τριών χρόνων σε κάνει αν μη τι άλλο καχύποπτο. Όχι για το αν σε απατά κτλ, δεν θα το πάω εκεί, αλλά σε κάνει να αναρωτιέσαι αν μια τέτοια κοπέλα αξίζει να την αγαπάει κάποιος τόσο πολύ, όπως εσύ αυτή, και ουσιαστικά να μην παίρνει κάτι από αυτή τη σχέση. Διότι συγχώρα με κιόλας. Έτσι όπως παρακολουθώ τόσο καιρό αυτά που λες, δεν κερδίζεις και τίποτα ρε παλληκάρι μου, αστο να πάει στο διάλο.
Και για να εξηγήσω το παραπάνω, εννοώ πως ένας άνθρωπος ο οποίος δεν έχει την ωριμότητα να δείξει εμπιστοσύνη στις επιλογές του έτσι ώστε να μην χρειάζεται να κρύβει μια ίσως πολύ σημαντική από αυτές από τους πιο κοντινούς ανθρώπους του τότε μάλλον δεν αξίζει και πολλά πράγματα. Φυσικά και δεν θέλω να κρίνω τη σχέση της κοπέλας σου με τους γονείς τη και φυσικά δεν ξέρω ποια ακριβώς είναι αυτή η σχέση και τι γίνεται μέσα στην οικογένεια αλλά φαντάζομαι πως μιας και τα λες όλα εδώ μέσα θα μας είχες πει αν υπήρχαν προβλήματα.

@Geo, όλα αυτά τα διλήματα που έθεσες μπορούν άνετα να έχουν και τρίτη και τέταρτη επιλογή ή αν όχι όλα τουλάχιστον τα περισσότερα. Στη ζωή μόνο 2 είναι οι σταθερές και δεν αλλάζουν με τίποτα, η γέννηση και ο θάνατος, πέρα από αυτά τα δύο μόνος του ο καθένας ορίζει πόσες μεταβλητές θα περιέχει η δική του ζωή :wink:
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Δημοσίευση από Sheena » 06 Δεκ 2006 09:02

PanosIlio έγραψε:Απαπαπαπαπα πρωι πρωι τι κατεβάζει η γκλάβα του ανθρώπου!!!!

Καλά πως αντέχετε?

Μακαρόνι μην τους ακούς γιατί θέλουν το κακό σου. Πάντως αν σκέφτεσαι να πάρεις για δώρο το τσουρέκι του Κόνορ νομίζω πως είναι σε καλές τιμές τώρα διότι από τη μια έρχονται οι γιορτές και αρχίζουν οι προσφορές και από την άλλη είναι φαντάρος το παιδί και έχει ρίξει πολύ τις τιμές λόγω ξεπουλήματος. Από ό τι λέγετε ετοιμάζει να εισάγει νέα παρτίδα, τρίγωνα πανοράματος με πράσινη κρέμα.

Για να συνέλθουμε πρωί πρωί. :hammer: :hammer:

Πάντως μακαρόνι σοβαρά τώρα, μια κοπέλα ενήλικη, να κρύβει από τους γονείς της μια σχέση τριών χρόνων σε κάνει αν μη τι άλλο καχύποπτο. Όχι για το αν σε απατά κτλ, δεν θα το πάω εκεί, αλλά σε κάνει να αναρωτιέσαι αν μια τέτοια κοπέλα αξίζει να την αγαπάει κάποιος τόσο πολύ, όπως εσύ αυτή, και ουσιαστικά να μην παίρνει κάτι από αυτή τη σχέση. Διότι συγχώρα με κιόλας. Έτσι όπως παρακολουθώ τόσο καιρό αυτά που λες, δεν κερδίζεις και τίποτα ρε παλληκάρι μου, αστο να πάει στο διάλο.
Και για να εξηγήσω το παραπάνω, εννοώ πως ένας άνθρωπος ο οποίος δεν έχει την ωριμότητα να δείξει εμπιστοσύνη στις επιλογές του έτσι ώστε να μην χρειάζεται να κρύβει μια ίσως πολύ σημαντική από αυτές από τους πιο κοντινούς ανθρώπους του τότε μάλλον δεν αξίζει και πολλά πράγματα. Φυσικά και δεν θέλω να κρίνω τη σχέση της κοπέλας σου με τους γονείς τη και φυσικά δεν ξέρω ποια ακριβώς είναι αυτή η σχέση και τι γίνεται μέσα στην οικογένεια αλλά φαντάζομαι πως μιας και τα λες όλα εδώ μέσα θα μας είχες πει αν υπήρχαν προβλήματα.

@Geo, όλα αυτά τα διλήματα που έθεσες μπορούν άνετα να έχουν και τρίτη και τέταρτη επιλογή ή αν όχι όλα τουλάχιστον τα περισσότερα. Στη ζωή μόνο 2 είναι οι σταθερές και δεν αλλάζουν με τίποτα, η γέννηση και ο θάνατος, πέρα από αυτά τα δύο μόνος του ο καθένας ορίζει πόσες μεταβλητές θα περιέχει η δική του ζωή :wink:
Έγραψες! Συμφωνώ μαζί σου σε όλα!!!!! Καιρός να ακούν και άλλοι.......
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PanosIlio » 06 Δεκ 2006 09:50

Sheena28 έγραψε:Έγραψες! Συμφωνώ μαζί σου σε όλα!!!!! Καιρός να ακούν και άλλοι.......
Πολύ συμφωνούμε εμείς οι δύο τώρα τελευταία :think:

Παντρεμένη, δεσμευμένη, ελεύθερη? :P
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 06 Δεκ 2006 10:41

PanosIlio ;) καλά τα πας :P
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Δημοσίευση από Sheena » 06 Δεκ 2006 11:18

PanosIlio έγραψε:
Sheena28 έγραψε:Έγραψες! Συμφωνώ μαζί σου σε όλα!!!!! Καιρός να ακούν και άλλοι.......
Πολύ συμφωνούμε εμείς οι δύο τώρα τελευταία :think:

Παντρεμένη, δεσμευμένη, ελεύθερη? :P
Τι και αν ταιριάζουν οι απόψεις μας..... :kaloe:
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PanosIlio » 06 Δεκ 2006 11:23

Σωστά, καθώς είναι γνωστό πως τα ετερώνυμα έλκονται, τα ομώνυμα απωθούνται :P
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Δημοσίευση από georgemakaronis » 06 Δεκ 2006 14:57

PanosIlio έχεις δίκιο που ρωτάς για τα οικογενειακά και αφού το έθεσες θα πώ οτι οι γονείς της είναι χωρισμένοι πρόσφατα και ζει με τη μητέρα της, με τον πατέρα της δεν μιλάνε, και γι αυτό δεν θέλει να δώσει δικαίωμα σε κανέναν με ποιον βγαίνει.Βέβαια οι φίλες της της έχουν πεί οτι είναι καλύτερο οι γονεις να ξέρουν κάτι.αλλά μετα απο 3 χρόνια δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα να πεις στους γονείς. Εγώ έχω γνωρίσει την μητέρα της πριν 2 χρόνια όταν πηγα μια φορά σπίτι της σαν φίλος ενος κοινού γνωστού για να της βάλω τα windows στον υπολογιστή. Εκτοτε δνε την ξαναείδα.Η Τέτη έχει δει 2 φορές τον πατέρα μου πριν πολύ καιρό όταν τυχαία τον συναντησαμε στο εξοχικό.Οι δικοι μου γονείς ξέρουν οτι έχω σχέση αλλα προτιμώ να μην την γνωρίσουν οι μητέρα μου και οι αδερφή μου αφού δεν πάμε για γάμο μιας και μπορεί να αρχίσουν τα σχόλια. Το είχα δοκιμάσει να τους γνωρίσω κάποιες πρώην μου και όταν χωρίζαμε μου το 'κοπανάγαν'.Σχόλια μητερας για την πρώην του παιδιού της...ξέρετε εσείς......Τώρα είμαι 3 χρόνια με μια κοπέλα και όταν χωρίσαμε δεν είχαν τι να πούν.Ψαχνοντουσαν.Το κατάλαβα. Και οταν τα ξαναβρήκαμε το πήραν πιο ήρεμα..
Those who educate children well are more to be honored than they who produce them; for these only gave them life, those the art of living well.
Aristotle

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης