Θέλω γνώμες

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
sessi

Θέλω γνώμες

Δημοσίευση από sessi » 05 Οκτ 2006 21:07

1ο και 2ο
ΟΥΤΕ ΚΑΝ!

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Θέλω γνώμες

Δημοσίευση από georgemakaronis » 05 Οκτ 2006 22:35

συμφωνώ με τη gwgw 5

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Θέλω γνώμες

Δημοσίευση από PanosIlio » 06 Οκτ 2006 15:22

Ακόμα δεν ξέρω, μάλλον ο συνδιασμός 5 θα είναι, μου κάνει πιο ζωντανός. Δεν ξέρω βέβαια, το κρεβάτι θα είναι μαύρο και στον τοίχο τον μπλε, το γραφείο θα είναι μαύρο, η καρέκλα του γραφείου θα είναι μάλλον μαύρη. Θα πηγαίνουν όλα αυτά? :think:

Επίσης επειδή την ντουλάπα σκέφτομαι να βαφτεί στο χρώμα του τοίχου, το ανοιχτό, θέλω να της δώσω και ένα χρώμα, αλλά δεν ξέρω αν θα είναι ωραίο να σχεδιάσω κάτι, μάλλον να πω στον πατέρα μου να μου κάνει κάτι και εγώ απλά να το περάσω από πανω με χρώμα, ξέρετε κόψιμο σε χαρτόνι το σχέδιο και πέρασμα με αερογράφο, μάλλον.

Πω πω πολύ σκέψη και σε λίγο καιρό πρέπει να το κάνω και πράξη, το πιθανότερο είναι την τελευταία στιγμή να αποφασίσω, όπως πάντα άλλωστε.
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Θέλω γνώμες

Δημοσίευση από PanosIlio » 09 Οκτ 2006 15:03

Να ορίστε πως αλλάζουν τα δεδομένα. Καθώς ξανακοίταγα και ξανακοίταγα το δωμάτιο, το οποίο σημειωτέον είναι μικρό, σκέφτηκα το εξής, το να βάλω κρεβάτι και γραφείο σε ξεχωριστούς τοίχους δεν μου αφήνει χώρο και σκέφτηκα να βάλω το γραφείο κάτω από το κρεβάτι.

Δηλαδή να πάρω ένα υπερυψωμένο κρεβάτι και από κάτω να μπει το γραφείο, έτσι κερδίζω σημαντικά σε χώρο, όμως είμαι 26, αν πχ θέλω να μείνει κάποιος στο δωμάτιο, να της πω έλα να κοιμηθούμε στην κουκέτα μου :hammer: , πάει? Είναι χαζό το κόλλημα μου?

Κερδίζω πολύ χώρο κάνοντας κάτι τέτοιο, θα μπορώ να κάνω ακόμα και ένα μίνι(πολύ μίνι όμως) καθιστικό με 2 πουφ πχ και ένα μικρό τραπεζάκι. Αλλά και πάλι κολλάω στον αν άργησα, ηλικιακά, να κάνω κάτι τέτοιο :P

Για πείτε μου και γι'αυτό τη γνώμη σας, αν θέλετε.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
gwgw
Honorary Member

Θέλω γνώμες

Δημοσίευση από gwgw » 10 Οκτ 2006 10:54

PanosIlio έγραψε:να της πω έλα να κοιμηθούμε στην κουκέτα μου
Κοίτα, αν βάλεις φινιστρίνια αντί για παράθυρα και αν φορέσεις άσπρη στολή με καπέλο (όχι του σεφ!!!!) δε νομίζω να πει κάτι!!! :P :lol: . Εναλλακτικά μπορείς να πεις στους φίλους σου να σε φωνάζουν κάπταιν-Πάνο!!! :D

Πέρα απ'αυτό. Να ζυγίσεις τα δεδομένα σου και να δεις τι σου αρέσει πιο πολύ και τι σε βολεύει. Δεν υπάρχει χαζό και ξεχαζό. Να υποθέσω ότι μένεις με τους δικούς σου;(άμα θες απαντάς). Νομίζω πάντως ότι καλύτερα να αφήσεις τα πουφ και το τραπεζάκι εκεί που κάθονται. Ειδικά αν μένεις μόνος σου. Άσχετα με την κοπέλα, καλύτερα να έχεις κάτω το κρεββάτι και όχι υπερυψωμένο. Νομίζω δε θα είναι πολύ πρακτικό, αν και πρωτότυπο (για την ηλικία σου :P -που λες κι εσύ! ).
Όλα θα πάνε καλά στο τέλος. Αν δεν πάνε καλά, δεν είναι το τέλος.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Θέλω γνώμες

Δημοσίευση από PanosIlio » 10 Οκτ 2006 11:06

gwgw έγραψε:
PanosIlio έγραψε:να της πω έλα να κοιμηθούμε στην κουκέτα μου
Κοίτα, αν βάλεις φινιστρίνια αντί για παράθυρα και αν φορέσεις άσπρη στολή με καπέλο (όχι του σεφ!!!!) δε νομίζω να πει κάτι!!! :P :lol: . Εναλλακτικά μπορείς να πεις στους φίλους σου να σε φωνάζουν κάπταιν-Πάνο!!! :D
Γιατί όχι καπέλο του σεφ? Μου πήγαινε πολύ όταν το φόραγα στη δουλειά :P (πρότερος ανέντιμος βίος)

Πέρα από την πλάκα, ναι με τους γονείς μου μένω, δεν είμαι ακόμα οικονομικά ικανός να κρατήσω σπίτι μόνος μου, μόνο με συγκάτοικο :P

Τέλος πάντων η ιδέα με το υπερυψωμένο κρεβάτι πέθανε εν τη γεννέση της, όχι μόνο δεν είναι πρακτικό αλλά δεν μου αρέσει κιόλας, τώρα γιατί το σκέφτηκα καν, ε ο πνιγμένος από τα μαλλιά πιάνετε, τέλος πάντων, ένα χάλι θα είναι το δωμάτιο, το ξέρω :lol: Καναπέ-κρεβάτι και τέρμα, και χώρο κερδίζω και άνετο κρεβάτι και πιο άνετα θα είμαι και στην τελική παρόλες τις δυσκολίες, πάνω από 3 χρόνια, πες 4 αν συμβεί κάτι, δεν πρόκειται να μείνω άλλο με τους γονείς μου, απλά περιμένω να σταθεροποιθώ στη δουλειά και έχω σκοπό να κάνω ακόμα και το σκατό μου παξιμάδι που λένε (μάλλον θα βρω και δεύτερη part time για να πω την αλήθεια), πρέπει να ανεξαρτητοποιηθώ κάποια στιγμή εντελώς και όχι να είμαι αυτόνομος, δεν θα περιμένω να παντρευτώ για να μείνω μόνος μου (off topic ήταν αυτό αλλά οκ) :P
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
gwgw
Honorary Member

Θέλω γνώμες

Δημοσίευση από gwgw » 10 Οκτ 2006 13:05

[off topic]
:naughty: :naughty: :naughty:
Λυπάμαι που στο λέω αλλά ούτε όταν θα παντρευτείς θα μένεις μόνος σου... Θα είσαι με τη γυναίκα σου!!! :D (καλά εντάξει κατάλαβα πώς το εννοούσες) Επίσης ο συγκάτοικος ΔΕ λέει! Άρα υπομονή μέχρι την πολυπόθητη ανεξαρτητοποίηση!!![/off topic]

Καλά θα κάνεις με τον καναπέ-κρεββάτι. Το υπερυψωμένο ήταν και λίγο αγχωτικό βρε παιδί μου!!!! :think:
Όλα θα πάνε καλά στο τέλος. Αν δεν πάνε καλά, δεν είναι το τέλος.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Θέλω γνώμες

Δημοσίευση από PanosIlio » 10 Οκτ 2006 14:59

gwgw έγραψε:Καλά θα κάνεις με τον καναπέ-κρεββάτι. Το υπερυψωμένο ήταν και λίγο αγχωτικό βρε παιδί μου!!!! :think:
Ναι όντως, για φαντάσου να έπεφτα από το κρεβάτι κανένα βράδυ :-? :doh: δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι :P

[off topic] Για να λες εσύ ότι ο συγκάτοικος δεν λέει κάτι θα ξέρεις :P οπότε θα κάνω υπομονή εκτός και αν μου κάνουν καμιά γεναία αύξηση εδω στη δουλειά ή κερδίσω το joker (το 2ο είναι πιο πιθανό :lol: [/off topic]
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες