Microsoft και περιφερειακά

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
oracus

Δημοσίευση από oracus » 03 Οκτ 2006 12:49

Εδώ και χρόνια η Microsoft δέχεται επίθεση από σχετικούς και άσχετους για το 'κακοφτιαγμένο' λειτουργικό της. Δεν θα αναφερθώ σε αυτό (αν και θα ήθελα), αλλά στα περιφερειακά της. Έχει προσέξει κανείς πόσο φτηνά και ποιοτικά είναι; Έχω 2 χρόνια ένα απλό Microsoft ποντίκι των 10 ευρώ, και το χρησιμοποιώ απελπιστικά πολύ. Τρώει μπουνιές κάθε μέρα, σκάει με δύναμη στους τοίχους, στο πάτωμα (από τα νεύρα μου στα Call of Duty Lan parties συνήθως) και όμως λειτουργεί κανονικότατα. Έχω βαρεθεί να το βλέπω. Το ίδιο ισχύει και με το πληκτρολόγιο. Από αυτό συνεπάγεται ότι η Microsoft βγάζει και γ$%^& τα περιφερειακά!

Βέβαια είναι πιο 'cool' να κατηγορούμε παρά να παινεύουμε στην σήμερον ημέρα, οπότε... :evil:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος oracus την 03 Οκτ 2006 15:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"To see the world in a grain of sand, And a heaven in a wildflower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in a hour" William Blake

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 03 Οκτ 2006 12:57

oracus ++

Κάποιος πρέπει να είναι πάντα ο κακός της υπόθεσης..

Δεν λέω ότι είναι παναγίτσα, αλλα με ενοχλεί να μην αναγνωρίζονται και τα θετικά μιας εταιρίας.

Καλα μιλάμε τα ποντίκια της είναι ΑΘΑΝΑΤΑ
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 03 Οκτ 2006 13:10

πολύ καλά περιφερειακά. Το μόνο κακό είναι ότι δεν έχω βρει σκέτο ασύρματο πληκτρολόγιο. Χωρίς ποντίκι. Γτ για ποντίκι θέλω το g5 της logitech

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 03 Οκτ 2006 13:40

Mouse και Keyboards (ειδικά το natural) δαγκωτό microsoft...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Hermeia » 03 Οκτ 2006 13:50

ειχα το πρώτο ποντίκι της ΜΣ απο το 1987
(τοτε με θεωρουσαν τρελή που ήθελα ποντίκι σε pc)

κάπου στο 2000-κάτι, με αλλαγή tower (ναναι καλα η ΔΕΗ..)
κι έχει διαφορετική έξοδο ποντικιού κι έχω χάσει τα εναλακτικά του βισματάκια και μου κάνανε δώρο ένα logitech..

Αλλά το ποντίκι της ΜΣ επίσης που συνόδευε το "natural" πληκτρολόγιο δεν άντεξε ένα καλοκαίρι (με τη σημαντική βοήθεια του ανηψιού βεβαια..)
Hermeia the InfoSharer
Η Γνώση είναι Δύναμη
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
oracus

Δημοσίευση από oracus » 03 Οκτ 2006 15:22

Hermeia, καταδύσεις στην τουαλέτα και πέταμα από τον 6ο όροφο της πολυκατοικίας δεν περιλαμβάνονται στο crash test. ;-)
"To see the world in a grain of sand, And a heaven in a wildflower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in a hour" William Blake

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 03 Οκτ 2006 16:08

Μερικές φορές ο δείκτης του ποντικιού τα παίρνει στο κρανίο και χάνεται στα καλά καθούμενα πάνω τέρμα δεξιά. Δεν ξέρω αν φταίει το ποντίκι ms ή κάτι άλλο.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ArchangelX » 03 Οκτ 2006 16:17

Microsoft internet keyboard (το παλιό το άσπρο, αυτο που θέλει σφυρί και καλέμι για να πατήσεις πλήκτρο). It doesnt understand Christ. Ούτε γεωργικό εργαλείο να ήταν...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
misato

Δημοσίευση από misato » 03 Οκτ 2006 21:27

Χμμ εγώ πάλι είχα πάρει πριν ένα χρόνο ποντίκι και πληκτρολόγιο ασύρματα (Microsoft) και είχαν πρόβλημα, από το κατάστημα που τα προμηθεύτηκα επειδή είναι φίλος μου αυτός που το έχει μου είπε ότι και άλλοι του τα γύρισαν πίσω (ίσως βέβαια να είχε πρόβλημα μια συγκεκριμένη παρτίδα). Το πληκτρολόγιο και το ποντίκι που έχω στο άλλο pc Microsoft και τα δυο είναι μια χαρά από το 2000 που τα έχω και έχουν περάσει αρκετές κακουχίες. Τώρα εδώ και ένα χρόνο έχω ένα turbo-spero με 10 ευρώ και λειτουργεί μια χαρά και ένα ποντίκι Logitech G7 που επίσης είναι αρκετά καλό. Ίσως και να είναι θέμα τύχης σε αυτές τις περιπτώσεις :)
"watashi wa ikiru"

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης