Δεύτερο layout!!

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δεύτερο layout!!

Δημοσίευση από sibas » 19 Οκτ 2006 14:04

Κυριολεκτικά με πέθανε και ακόμα δεν ξέρω αν λειτουργεί έτσι όπως το θέλω!
Είναι το δεύτερο layout για το simply4all.net φτιαγμένο μόνο με css κατά το ήμισυ liquid.
Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για ένα σωρό πράγματα, πρώτα όμως να σας πω ότι μόνο μια σελίδα μπορείτε να δείτε, όλες οι υπόλοιπες είναι υπό κατασκευή, και επειδή δεν θέλω να τις φτιάξω και μετά να τις αλλάζω είπα να ρωτήσω μπας και πάρω κάποια γνώμη, να δω προβλήματα που τυχών δεν βλέπω κλπ.

Έτσι θα ήθελα να μου πείτε για..

1) Σας αρέσει με την πρώτη ματιά;

2) Το μέγεθος των γραμμάτων, επίτηδες έχω βάλει διαφορετικό μέγεθος στην κεντρική σειρά με την δεξιά σειρά, ποια πιστεύετε ότι ταιριάζει καλύτερα;

3) Τα χρώματα που υπάρχουν είναι κουραστικά;

4) Ποίο είναι το πρώτο link που θα κάνατε click;

5) Και τέλος το τελευταίο, (και το καλύτερο) είναι όντως liquid;
Θέλω να πιστεύω ότι τουλάχιστον σε τρεις βασικές αναλύσεις θα δείχνει μια χαρά + αν το μεγαλώσετε και δεν ξεπεράσετε το 100% θα δείχνει πάλι μια χαρά.

6) Κάποια άλλη παρατήρηση;

ΥΣ: Αν υπάρχει κανένας χριστιανός με mac να πει πως δείχνει, γιατί έχω την τρομερή υποψία ότι δεν θα παίζει με mac.

Άβαταρ μέλους
alexandr0s
Επικοινωνία:

Δεύτερο layout!!

Δημοσίευση από alexandr0s » 20 Οκτ 2006 11:08

Εμένα προσωπικά σε γενικές γραμμές μου αρέσει. Για να δεις πώς φαίνεται η σελίδα σου σε Μακ πήγαινε εδώ http://v03.browsershots.org/ και διάλεξε το Safari όταν σε ρωτήσει τι να επιλέξεις. Τα χρώματα μου αρέσουν. Το search box θα προτιμούσα στη δεξιά στήλη να ήταν πάνω πάνω για να φαίνεται με το που μπαίνω στη σελίδα και να μη χρειαστεί να κάνω scroll. Έχεις 17αρα οθόνη ή παραπάνω λογικά γιατί στην ανάλυση μου (1024χ768) η εικόνα ποιάνει τη μισή οθόνη και για να δω το μενού δεξιά που είναι βασικό πρέπει να κάνω σκρολ. Ίσως αν μίκρυνες τις αποστάσεις μεταξύ των λινκσ αριστερά να γινόταν κάτι. Γενικά όμορφο :)

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δεύτερο layout!!

Δημοσίευση από sibas » 20 Οκτ 2006 14:21

Σε ευχαριστώ alexandr0s
Χαίρομε που σου άρεσε, :D
όπως βλέπεις η ιστοσελίδα έχει άφθονο χώρο για οτιδήποτε και δεν έχω κατασταλάξει ακόμα αν αυτή είναι η τελική μορφή του design της.
(φυσικά μπορεί και να είναι)
Αυτό το λέω για το search box, υπάρχει η ιδέα να μπει πάνω αριστερά από το top menu ή κάτω από το top menu, η παρατήρηση σου έχει νόημα και θα δούμε πού θα μπει τελικά το search box.
Σχετικά με την κεντρική εικόνα αυτό δυστυχώς δεν μπορεί να αλλάξει γιατί έχω μεγάλα σχέδια για αυτόν τον χώρο, αυτό όμως που θα γίνει είναι να υπάρχει και στο top menu το ίδιο menu με το κεντρικό αριστερά.

emphasy
Honorary Member

Δεύτερο layout!!

Δημοσίευση από emphasy » 14 Νοέμ 2006 09:19

Όμορφο αν κ η εικόνα με τους ανθρώπους με χαλάει κάπως...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης