Δε ξερω τι προβλημα ειναι...αλλα μια βοηθεια θα την ηθελα

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Dora13
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dora13 » 30 Οκτ 2006 01:10

αν με βοηθουσες λιγακι ακομα..Επειδη δε ξερω και πολλα για router κτλ. :oops:

Άβαταρ μέλους
oracus

Δημοσίευση από oracus » 30 Οκτ 2006 01:20

DSL έχεις; Αν ναι, έχεις DSL modem ή router (μπορείς να το καταλάβεις από το μέγεθος, το dsl modem σχεδόν πάντα είναι μικρό). Θα μπορούσες να σωθείς αν έβαζες Service Pack 2, βγάζοντας το firewall που έχεις τώρα. Το firewall του SP2 θα 'ανοίξει' μόνο του τις πόρτες που χρειάζεται το emule.
"To see the world in a grain of sand, And a heaven in a wildflower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in a hour" William Blake

Άβαταρ μέλους
Dora13
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dora13 » 30 Οκτ 2006 02:33

modem εχω...επισης εχω το sp2...Βρηκα κατι ρυθμισεις στο emule help που ελεγε πως να βγαλω το firewall.Απλα επιλεγω στις ιδιοτητες τησ συνδεσης μου προγραμματα που θελω να ειναι εκτος firewal. Αλλα εχει και κατι αλλα που παλι δυσκολευομαι και φοβαμαι μη κανω βλακια. Πληκτρολογω κατι αριθμους για να ανοιξω μια πορτα. Βασικα επελεξα μονο το emule και εγραψα τους αριθμους που ειχε στισ ρυθμισεις του emule. Παλι χαμηλο id εχω. Α! και συνεχια ειναι παντα ενεργο το πανω παρα το κατω. Τελος παντων..
Να ρωτησω και κατι...Με αυτο το προγραμμα δε μπορω να κατεβαζω αρχεια απο σελιδες οπως το greek-tracker. Ετσι δεν ειναι?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης