Πρόβλημα με σύνδεση στη βάση δεδομένων

Βοήθεια λύσεις και νέα από τον χώρο των open source ή έτοιμων εφαρμογών που έχουν φτιαχτεί με την PHP όπως oscommerce, κ.α.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
kalpatron

Δημοσίευση από kalpatron » 31 Οκτ 2006 14:48

Καλησπέρα σε όλους.

Αντιμετώπισα ένα πρόβλημα με την php που έχει να κάνει με σύνδεση σε βάση δεδομένων. Το πρόβλημα εμφανίστηκε φτιάχνοντας ένα eshop με το OSCommerce. Στο site μου πάνω-πάνω υπάρχει μια φόρμα για να κάνουν login ή registration οι χρήστες. Τοποθετώντας το OSCommerce στον server πήγα στο αρχείο header.php που είναι υπεύθυνο για το πάνω τμήμα του site. Θέλησα να βάλω αυτή τη σειρά με τον κώδικα php που είναι υπεύθυνη για το login να εμφανίζεται σε όλες τις σελίδες του eshop. Όμως...

...Σε αυτό το κομμάτι συμπεριλαμβάνω και τον κώδικα για την σύνδεση με την βάση δεδομένων. Το OSCommerce το έχω βάλει σε διαφορετική βάση δεδομένων απ' ότι όλο το άλλο site. To πρόβλημα τελικά είναι ότι ενώ εμφανίζεται κανονικά η φόρμα login σε όλες τις σελίδες του eshop, όλος ο κώδικας κάτω από το header σε όλες τις σελίδες δεν εμφανίζεται. Κρατάει σαν σύνδεση στη βάση μήπως το δικό μου connect από την φόρμα για το login; Πώς θα το κάνω να σταματήσει και μήπως ξέρει κανείς από το OSCommerce πως να το διορθώσω;

Ευχαριστώ.

panosru
WebDev Moderator

Δημοσίευση από panosru » 31 Οκτ 2006 15:44

/moved

Den ksero apo OSCommerce gia na sou apanthso sou metafero to topic sthn sosth kathgoria opou tha breis kai perisoterh bohtheia

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP έτοιμες εφαρμογές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες