Μεταφορά dsl γραμμής.

Ανταλλαγή εμπειριών και νέα για τις τιμές των συνδέσεων ADSL, VDSL στο internet.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Panos9
Επικοινωνία:

Μεταφορά dsl γραμμής.

Δημοσίευση από Panos9 » 29 Ιαν 2007 00:55

Φιλε μου πανο κανε υπομονη:o :o ....αστα να πανε ...εχει γινει μεγαλο μπερδεμα........ειναι gtp ολα ....... :hammer: :hammer:

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μεταφορά dsl γραμμής.

Δημοσίευση από PanosIlio » 29 Ιαν 2007 08:15

Που να ξέρω αν αυτοί είναι ζώα και κάνουν τμηματικά την ενεργοποίηση.

1 Mb δώρο τώρα για την υπομονή μου και το άλλο το πάσχα μαζί με τη λαμπάδα :P

Θα τους πάρω τηλ και θα δούμε τι έχει γίνει.
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Μεταφορά dsl γραμμής.

Δημοσίευση από Stathis » 29 Ιαν 2007 14:50

1mb για την υπομονή και άλλα 2mb για την αναμονή ζήτα ! xaxaxa :P Μετά θα κάνουμε wireless link να μου δίνεις ένα mb :P

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μεταφορά dsl γραμμής.

Δημοσίευση από PanosIlio » 29 Ιαν 2007 14:57

lol Πήρα τηλέφωνο και από το τηλεφωνικό κέντρο μου είπαν να πάρω την τεχνική υποστήριξη και αυτοί μου είπαν να είμαι μπροστά στο pc μου οπότε θα τους πάρω τηλέφωνο το απόγευμα.

Βασικά από ότι κατάλαβα αν είναι έτσι όπως τα λέω τότε θα το δηλώσουν βλάβη, οπότε πάαααααλι θα περιμένω τον ΟΤΕ :P
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μεταφορά dsl γραμμής.

Δημοσίευση από PanosIlio » 16 Μαρ 2007 09:46

Να το ξεθάψω λίγο αυτό.

Χθες μου ήρθε με το ταχυδρομείο το αντίγραφο της επιστολής μου από τον ΕΕΤΤ όπως αυτό εστάλει στη Forthnet. Το θέμα είναι πως η επιστολή μου λέει πως πρωτοκολλήθηκε στις 23/1 και η επιστολή της ΕΕΤΤ με συννημένη την επιστολή μου προς Forthnet έχει ημερομηνία πρωτοκόλλου 13/2. Βασικά δεν μπορώ να διακρίνω πότε αυτό το στείλανε στη Forthnet. Τέσπα δεν έχει σημασία ή μήπως έχει? :think:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μεταφορά dsl γραμμής.

Δημοσίευση από PanosIlio » 17 Μάιος 2007 09:23

Και ακόμα δεν με αφήνουν σε ησυχία :hammer: :hammer:
Καλημέρα σας,

Ονομάζομαι Παναγιώτης *****, είμαι πελάτης σας με Forthnet 1Bill από το καλοκαίρι του 2005. Όνομα χρήστη ****.

Πρόσφατα αντιμετώπισα κάποιο σχετικό πρόβλημα με την εταιρία σας που ευτυχώς λύθηκε. Με χαρακτηριστική καθυστέρηση βέβαια αλλά λύθηκε.

Το πρόβλημα εν τάχη ήταν: Είχα ζητήσει να κάνω μεταφορά της σύνδεσης μου στο ίδιο νούμερο τηλεφώνου αλλά σε διαφορετικό κέντρο, από Αγ. Γεώργιο (Πειραιά) στο Περιστέρι. Τελικά η διαδικασία κράτησε 2 μήνες, με ατελείωτες επικοινωνίες από εμένα και από εσάς. Παράλληλα και κατά διάρκεια αυτή των 2 μηνών που δεν μου παρείχατε καμία υπηρεσία καθώς ήμουν χωρίς ADSL σύνδεση μου αποστείλατε και έναν λογαριασμό στον οποίο μου ζητούσατε να πληρώσω για διάστημα στο οποίο δεν μου παρείχατε καμία υπηρεσία.

Με τα πολλά αφού είχα μια πολύ καλή επικοινωνία με μιαν υπάλληλό σας. την κα. ****, μου είπατε πως είχε γίνει λάθος και πως ο επόμενος λογαριασμός θα καθυστερούσε κατά 2 μήνες. Δηλαδή δεν θα με χρεώνατε για το επόμενο δίμηνο αλλά για το μεθεπόμενο. Όντως ο λογαριασμός ήρθε την ώρα που έπρεπε και με χρεώνει για το διάστημα 25/4 μέχρι 24/5 αλλά με χρεώνει για 163,74. Δηλαδή με χρεώνετε το διπλάσιο από όσο με χρεώνατε μέχρι σήμερα!!!!!!!! και μάλιστα χωρίς καμιά εξήγηση μέσα στο λογαριασμό για πιο λόγο γίνεται αυτό.

Μάλιστα το "ενδιαφέρον" να το πω, είναι πως πριν από λίγες μέρες με καλούσατε για να με ρωτήσετε εσείς αν το πρόβλημα μου έχει λυθεί!!!!!!!! Απίστευτο, δυστυχώς δεν συγκράτησα το όνομα της υπαλλήλου που με κάλεσε, αλλά που να το ήξερα πως πραγματικά εκεί ο τρόπος με τον οποίο λειτουργείτε είναι ισάξιος αν όχι χειρότερος του ΟΤΕ, δηλαδή έχουμε μια ιδιωτική εταιρία τηλεπικοινωνιών που είναι σε χειρότερη κατάσταση από τον ΟΤΕ. Και πραγματικά αυτή τη φορά δεν μπορείτε να κατηγορήσετε τον ΟΤΕ.

Παρακαλώ πολύ αν μέχρι αύριο δεν έχει κάποιος επικοινωνήσει μαζί μου για να μου ξεκαθαρίσει για πιο λόγο έγινε αυτό και να μου δώσει μια ικανοποιητική εξήγηση αυτό ακριβώς το γεγονός θα κοινοποιηθεί στον ΕΕΤΤ, στο ΙΝΚΑ και σε όποιο άλλο μέσο μπορώ.

Τηλ. Επικοινωνίας: 210 ****, 6973****, 210 *****
Και όχι τίποτα άλλο και πάνω που σκεφτόμουν να κάνω αναβάθμιση από 2 σε 10 Mbit επειδή με καλύπτει το δίκτυο και πλέον δίνουν μόνο ADSL, και κοστίζει 25 ευρώ, αλλά με αυτά που μου κάνουν.......... τι να πεις.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Μεταφορά dsl γραμμής.

Δημοσίευση από deninho » 17 Μάιος 2007 10:40

Πρέπει να νιώθω ευτυχισμένος από την αντιμετώπιση που έχω από τις διάφορες εταιρίες, τελικά :P :P :P

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μεταφορά dsl γραμμής.

Δημοσίευση από PanosIlio » 29 Μάιος 2007 20:23

Λοιπόοοοοοοοοοοοοον

Τελικά λύθηκε και το λογιστικό πρόβλημα που είχα.

Ακούστε φάση. Επειδή είχα πολύ δουλειά είχα αποφασίσει να επικοινωνήσω μαζί τους μέσω email. Έτσι και έγινε λοιπόν, έστειλα πρώτα το παραπάνω mail και κανένας δεν απάντησε, μετά από μια βδομάδα στέλνω και 20 ανάλογου περιεχομένου.

Τέσπα σήμερα είχα χρόνο μιας και το deadline πέρασε και τους παίρνω.

Καλημέρα, καλημέρα. Είμαι ο τάδε και έχω αυτό το πρόβλημα, ναι μισό λεπτό. Αναμονή, προφανώς με το λογιστήριο. Ναι συγνώμη για την καθυστέρηση, δεν πειράζει πείτε μου, είναι λάθος και λυπούμαστε πολύ θα πιστωθεί ο επόμενος λογαριασμός και θα είναι μείον. Οκ ευχαριστώ, ξέρετε όμως από το λογιστήριο μου είπαν και κάτι άλλο, πείτε μου, δεν έχετε πληρώσει για κάποιο διάστημα, :o ε? τι διάστημα? από τον 4ο του 6 μέχρι τον 12 του 6. :o 8 ολόκληρου μήνες? και γιατί κανένας δεν με είχε ειδοποιήσει? εγώ πληρώνω μέσω πιστωτικής τι λάθος μπορεί να έχει γίνει? Δεν ξέρω. καλά μου δίνετε παρακαλώ το τηλ του λογιστηρίου?

Τηλ λογιστήριο καπάκια. Ναι είμαι ο τάδε από την εξυπηρέτηση πελατών που πήρα για το τάδε θέμα μου είπαν και για αυτό. Ναι ξέρετε υπάρχει ένα κενό από τότε μέχρι τότε, θα το τσεκάρω με την πιστωτική και θα σας πω αλλά συγνώμη 8 ολόκληρους μήνες και 5 από το τρέχον έτος κανένας δεν μπορούσε να με ειδοποιήσει για κάτι τέτοιο? Ε ξέρετε είναι λογικό κάποιος πελάτης να μας ξεφεύγει :o :o :o :o :o :o :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Το λογικό είναι κανένας πελάτης να μην σας ξεφεύγει, έχετε δίκιο.

Τέσπα το θέμα λύθηκε, είχε να κάνει με την κάρτα αλλά ρε γμτ βλέπετε αδιαφορία? 8 μήνες απλήρωτοι και στα @@ τι να πεις. Και θα αναγκαστούμε τώρα να πιστώσουμε την κάρτα 650 ευρώ.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Μεταφορά dsl γραμμής.

Δημοσίευση από deninho » 30 Μάιος 2007 22:39

Πάλι καλά που δεν κινήθηκαν νομικά, ή να σου χρεώσουν την κάρτα 650ε, χωρίς να το ξέρεις, και να σου έρθει ο επόμενος λογαριασμός της κάρτας και να ψάχνεσαι :P

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μεταφορά dsl γραμμής.

Δημοσίευση από PanosIlio » 30 Μάιος 2007 23:26

Να κινηθούνε νομικά χωρίς μια κάποια ειδοποίηση πρώτα, μαύρο φίδι που τους έφαγε :evil: :evil:

Τέσπα, εγώ πάντως επειδή είμαι και μαζόχα πάνω από όλα την Παρασκευή θα πάω να πάρω το πακετάκι που έχει στα 10 Mbps για το ιδιόκτητό τους, πού είμαι μέσα, και είναι 60 ευρώ για 6 μήνες και μετά 21,50 το μήνα :kaloe: :kaloe: και ισχύει και για τους ήδη πελάτες της forthnet :D :D Φυσικά πάντα με την 12μηνη υποχρέωση :wink:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Μεταφορά dsl γραμμής.

Δημοσίευση από Stathis » 30 Μάιος 2007 23:45

Ρε συ , δεν πρεπει να το αγορασεις το Σάββατο μόνο ; 1η Ιουνίου ; Απ'οτι καταλαβα στο site της φορθνετ αυτο λεει...Και εγώ μέσα γι αυτο είμαι...

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μεταφορά dsl γραμμής.

Δημοσίευση από PanosIlio » 30 Μάιος 2007 23:56

Ρε συ Στάθη 1η είναι την Παρασκευή :lol:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Μεταφορά dsl γραμμής.

Δημοσίευση από Stathis » 31 Μάιος 2007 00:11

Ε , νταξ , μια λαμακία είπα και εγώ , μην το κάνουμε θέμα ! :P axaxaxa Λαθος υπολογισμός , Παρασκευή λοιπόν ! :D :lol:

Μέσα στα 60ευρω για την αγορα του πακέτου , είναι προπληρωμένοι οι 6 μηνες ;

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μεταφορά dsl γραμμής.

Δημοσίευση από PanosIlio » 31 Μάιος 2007 00:17

Ορίστε διάβασε:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?cata ... uct=973742,

http://www.eshop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.001560

Και ναι με 60 ευρώ είσαι οκ τους πρώτους 6 μήνες :wink:

Εγώ που πήρα στο πλαίσιο Περιστερίου μου είπαν να πάρω την Παρασκευή το πρωί να κάνω κράτηση και αυτό θα κάνω και μετά την δουλειά θα περάσω να το πάρω :D
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Μεταφορά dsl γραμμής.

Δημοσίευση από Stathis » 31 Μάιος 2007 00:19

Ωραιαααα ! Αρα 21 ευρώ μετα οοολα πληρωμένα έτσι ; (παγια , γραμμη κλπ , ξέρεις ανησυχίες της "ανωτέρας")
btw το λινκ προς το πλαίσιο δεν λειτουργεί.

Αν θες γράψε και το τηλεφωνο του καταστηματος του Περιστερίου , μην πέρνω στο τηλ.κεντρο...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Συνδέσεις ADSL, VDSL”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες