Λεωνίδας Μαριδάκης και ΑΒΑΔΙΣΤΑ σε ένα πρόγραμμα-γιορτή...

Συζητήσεις για τα μουσικά τεκταινόμενα εντός και εκτός Ελλάδας. μηνύματα με παράνομο υλικό θα διαγράφονται...

Συντονιστές: greekbytes, Super-Moderators

Απάντηση
man34
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από man34 » 17 Νοέμ 2006 18:02

Στο Τσάι στη Σαχάρα, Παρασκευή 29 και Σάββατο 30 Δεκεμβρίου. Λαοδικείας 18, Ιλίσια, 210 7710611

O Λεωνίδας Μαριδάκης και οι ΑΒΑΔΙΣΤΑ αποχαιρετούν το 2006 με ένα πρόγραμμα-γιορτή.

Βραζιλιάνικα και λάτιν τζαζ διασκευές γνωστών κομματιών, όπως το Vamos fugir των Gilberto Gil και Waillers, ή το Three cool cats του Ry Gooder, Reflections του Χατζιδάκι, κ.α. και ακόμα τραγούδια-μαγικές εικόνες αυτής της πόλης, σαν να μπαίνεις στο όνειρο ενός άλλου... Στο όνειρο πλασμάτων με αδύναμο σκαρί και μυαλό ανάστατο, του Άλλεν Γκίνσμπεργκ, Τζελαλαντίν Ρουμί, Ναπολέοντα Λαπαθιώτη, Μίλτου Σαχτούρη, Γιώργου Κοροπούλη κ.α., έτσι όπως τους είδαν οι Αβάδιστα, στην πρώτη δισκογραφική δουλειά του Λεωνίδα Μαριδάκη, με τον ομώνυμο τίτλο. Το γκρουπ επίσης κλείνει ένα χρόνο ζωής και? εννοεί να το γιορτάσει!

Μάκης Παπαγαβριήλ και Αναστασία Έδεν στο τραγούδι, και τους Γ. Βεντουρή (κιθάρα), Δ. Γιαννόπουλο (σαξόφωνο), Σ. Μπέλλο (ντράμς), Σ. Σταματάκη (μπάσο).

:kaloe: :D

Άβαταρ μέλους
Cozzamara

Δημοσίευση από Cozzamara » 01 Δεκ 2006 23:41

Τελικά, οι μουσικοί και οι τραγουδιστές σ'αυτή τη χώρα
είναι περισσότεροι και απο τους δημόσιους υπαλλήλους.
Πάρε κόσμε κουλτούρα - δώσε κι εμένα μπάρμπα.
Τα νιάτα μου δε χόρτασα
κούκλα μου γλυκιά
Με φαγαν τα ξενύχτια
και τα σιροπιαστά

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες