Νέα τηλεφωνική σύνδεση και αίτηση για γραμμή DSL...

Ανταλλαγή εμπειριών και νέα για τις τιμές των συνδέσεων ADSL, VDSL στο internet.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
atoyx
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από atoyx » 24 Νοέμ 2006 13:41

Ελπίζω να το κρατήσετε αυτό ως σημείο αναφοράς σχετικά με την κατάσταση στην Ελλάδα και στον ΟΤΕ συγκεκριμένα.

Αποφασίσαμε να μετακομίσουμε το γραφείο και βρήκαμε και ενοικιάσαμε γραφεία στις 10-10-2006, 11-10-2006 ήμουν στο κατάστημα αλυσίδας ΟΤΕ για να κάνω αίτηση για νέα τηλεφωνική σύνδεση (για να επιλέξεις εσύ απο κάποιους τηλεφωνικούς αριθμούς ΜΟΝΟ απο το κατάστημα γίνεται) και DSL γραμμή. Απο το κατάστημα με ενημερώσανε πως πρέπει να έχω το συμβόλαιο στα χέρια μου για να γίνει η αίτηση και πως εαν την κάνω απο το 134 ή online δεν χρειάζεται να το έχο εκείνη την στιγμή αλλα μόνο οταν έρθουν οι τεχνικοί, οπότε περιμένω να πάρω το συμβόλαιο... Δυστηχώς το συμβόλαιο μου ήρθε στα χέρια στις 17-10 και άρχιζε απο 1-11-2006... οπότε στις 20 του μήνα, ημέρα παρασκευή κάνω αίτηση για νέα τηλεφωνική σύνδεση ISDN και γραμμή ADSL 2048... Με παίρνουν για επιβεβαίωση και μου λένε πως πρέπει να πάρω σε ένα τηλέφωνο για να κκελισω ραντεβου σε 4 εργάσιμες ημέρες. Να σημειώσω πως ενημέρωσα ΕΙΜΑΙ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ, ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΠΙΤΙ, ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΦΕΙΟ! οποτε στις 26-10-2006 παίρνω για ραντεβου... μου δίνουν ημερομηνία 27-11-2006!!!!!! και με ενημερώνουν να πάρω τηλέφωνο αύριο μήπως τα συνεργεία δουλέψουν το ΣΚ.. πήρα τηλέφωνο αλλα δεν δούλευαν τα συνεργεία.... οποτε απο βδομάδα να ξαναπάρω, βέβαια δεν περίμενα την επόμενη τετάρτη αλλα έπαιρνα κάθε μέρα... την πέμπτη 4-11-2006 παίρνω και μου δίνουν ημερομηνία 14-11-2006 για τηλεφωνική σύνδεση αλλα με μερικά παράπονα, ταρακουνήματα κτλπ μιλάω με υπέυθυνο και αφού ενημέρωσα πως είμαι και καταχωρητής και συνεργάζομαι με την ΕΕΤΤ ξαφνικά έχω ραντεβού για το Σαββάτο 7-11-2006!!! οπότε σταματάμε την δουλειά, ξηλώνουμε το γραφείο το ίδιο βράδυ, μεταφέρουμε το πρωι της παρασκευής τα γραφεία και κατα τις 3 το μεσημέρι στις 6-11-2006 έχω τηλέφωνο απο τον ΟΤΕ "Ναι γεία σας, για να μην περιμένετε άδικα αύριο το συνεργείο να σας ενημερώσω πως δεν θα έρθει" οπότε καταλαβαίνεται τι έγινε.... ξανά δώσε μου υπέυθυνο... Ο υπέυθυνος δέν ήθελε να μου δώσει τον προϊστάμενο, είπε πως αυτοί δεν φταίνε αλλα οι ακαμάτηδες οι τεχνικοι που δεν δουλεύουν και τα ξήνουν, πως παραπονιούνται όταν έχουν πολλά να κάνουν την ημέρα κτλπ κτλπ. Εγώ ζήτησα το τηλέφωνο των τεχνικών και το πήρα. Παίρνω που λέτε τον προιστάμενο τεχνικό της περιοχής μου... και... το απίστευτο! μεσα σε τόση καθυστέρηση, δικαιολογίες κτλπ βρήκα έναν ΝΤΟΜΠΡΟ ανθρωπο! του είπα τι έγινε και τι έχει γίνει ακριβώς και ο άνθρωπος μου είπε πως ακόμα και εαν δεν του δώσουν απο την υπηρεσία ραντεβού το αναλαμβάνει προσωπικά ο ίδιος να βάλει την γραμμή! Μιλώντας μαζί του και ενημερώνοντας μου ακριβώς πως δουλεύουν και γιατί καθυστερούν απο την υπηρεσία, ξανατηλεφωνώ στην υπηρεσία, ενημερώνω πως οι τεχνικοί εαν τους δώσουν αυτοί σήμα βάζουν τηλέφωνο, ο προιστάμενος τμήματος απαντάει πως δεν μπορεί να κάνει κάτι, ε αυτό ήταν! τόσες μέρες ελεγα να μην χρησιμοποιήσω "μεγάλα μέσα" αλλα τελικά απλά αυτοί βαριούνται... οπότε... χρησιμοποίησα το χαρτί Εφημερίδα και περιοδικά, το οποίο όντως ισχύει :P Ξαφνικά! απο το πουθενά! ΒΡΕΘΗΚΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ!!!!! την τρίτη στις 10-11-2006 θα ερχόταν ο τεχνικός!!!! και ήρθε!!!! του πήρε 5 λεπτά, να μπεί μέσα, να βάλει το μηχάνημα για να συνδέσει την γραμμή στο καφάο, να τα μαζέψει και να τον κεράσουμε ένα νερο και ένα τσιγάρο!

Νομίζατε αυτό ήταν? ΟΧΙ δυστηχώς!

Ο τεχνικός μου έδωσε ένα τηλέφωνο για την ενεργοποίηση του MSN(2ος αριθμός της ISDN)και μου είπε να πάρω σε 1 ώρα στο 134 να το ενεργοποιήσουν...

για να μην μακρυγορήσω εδώ θα έχει περίληψη του τί έγινε.....

Πάιρνω τηλέφωνο... "Γειά σας, το msn θέλω να ενεργοποιήσω"
απάντηση: "Αχμ δεν σας βλέπω στο σύστημα, το τηλέφωνο σας δεν λειτουργεί ακόμα, πάρτε σε 5 μέρες για την ενεργοποίηση"
Οπότε λεώ οκ, δεν καίγομαι κ'όλας, και παιρνω για την DSL που είχα κάνει αίτηση πριν 20 μέρες.

"Γεία σας, είμαι ο τάδε, το τηλέφωνο μου είναι 1231231 και θέλω να προχωρήσω την αίτηση μο για DSL".
Eδω παιδιά μου έλαβα τις εξής απαντήσεις, που μά τον θεό έπρεπε να ηχογραφήσω:
Α: "Α δεν είστε ο ίδιος το ΑΦΜ σας είναι σε άλλη διεύθυνση" ναι έχω και άλλο τηλεφωνο και DSL.....
B: "Δυστηχώς δεν έχετε κάλυψη DSL στην περιοχή σας.. πάρτε σε κανένα μήνα" Mα καλά!ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΤΕ? έχω μιλήσει με τους τεχνικούς σας! έχετε 686 dsl to isdn ports και 14 pstn to dsl ports αλλά οι pstn έχουν αναβαθμιστεί σε 150 και δεν έχει ενημερωθεί το σύστημα!
Γ: "Δεν βλέπω καμία άιτηση σας για DSL...." Όπως αποδείχθηκε αργότερα η αίτηση υπήρχε αλλα επειδή εκρεμούσε το αίτημα μου για MSN τα υπόλοιπα αιτήματα ΔΕΝ μπορούσαν να προχωρήσουν. Και με λίγη ακόμα εκ των έσω πληροφόρηση να σας ενημερώσω το τι κατάλαβα... ο ΟΤΕ έχει ένα κεντρικό σύστημα που πάνε οι εντολές απο όλα τα ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ, διαφορετικής κατασκευής, διαφορετικής γλώσσας να υποθέσω υποσυστήματα, άλλο σύστημα για τους τεχνικού, άλλο για το 134, άλλο για την υπηρεσία ραντεβού...

Δ: "Δεν μπορώ να σας πώ τον αριθμό σας msn επειδή είναι απόρρητο και παίρνεται απο άλλο τηλέφωνο" έπαιρνα απο το παλιό τηλέφωνο του γραφείου εντωμεταξύ...
"Συγνώμη το τηλέφωνο μου το βλέπετε?"
"Ναι είναι το 1231231"
"Σε ποιόν ιδιοκτήτη? μήπως στον ίδιο με αυτό που θέλω?"
"ΕΕΕΕΕ ναι... μισό λεπτό" μιλάει προφανώς με συνάδελφο..
"Συγνώμη δεν μπορώ να δώσω απόρρητο τηλέφωνο ακόμα και εαν και τα δύο τηλέφωνα είναι του ίδιου ιδιοκτήτη...." :kaloe: :hammer:

Οπότε μιας και μακρυγόρησα τελικά, πάω σε κατάστημα του ΟΤΕ και κάνω αίτηση για DSL, με ενημερώνουν πως ΔΕΝ χρειάζεται να περιμένω το MSN αφού η αίτηση είναι για γραμμή DSL...και κάνω αίτηση.

Ξαναπαίρνω το 134, το τμήμα DSL κα;ι τσακώνομαι με την υπέυθυνη, στην αρχή μου την είπε, έως ότου την ενημέρωσα πως ακριβώς δουλεύει το σύστημα τους, κι πως ΔΕΝ φταίει ο καταναλωτής που έχει ο ΟΤΕ 200 διαφορετικά λογισμικά που σε αυτό φταίνε οι μίζες μπου πήρε ο κάθε ένας ανάδοχος... τελικά με βάζουν να κάνω και εκεί ΝΕΑ αίτηση για την γραμμή και όποιος προλάβει πρώτος (134 ή κατάστημα ΟΤΕ) θα την προχωρήσει, με ενημερώνει πως θέλει 14 εργάσιμες!!!!!!!! για να ενεργοποιηθεί η DSL και πως τελικά θα ενεργοποιηθεί το MSN σήμερα, ή ημερομηνία ήταν 12 Νοεμβρίου.....

Στις 14 Νοεμβρίου τετάρτη αν θυμάμαι καλα.. ΤΣΟΥΠ τηλεφωνο απο το κατάστημα του ΟΤΕ και έχω DSL... ξέρετε πότε με πήρε το 134 να ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ πως πρέπει να προχωρήσει η αίτηση μου DSL? ΧΤΕΣ! στιν 23 Νοεμβρίου 2006!!! δηλαδή με πίεση σε όλους, απειλώντας πως θα τους καταγγείλεις και ενώ είμαι εταιρεία παροχής υπηρεσιών internet μου πήρε 24 ημερολογιακές μέρες για να μπορέσω να είμαι πλήρως μέσα στο γραφείο μου και να δουλεύω... Ωραία κοινωνία της πληροφορίας, το φόρουμ μας έλειπε!

Οπότε, παιδιά ΜΗΝ τους λυπάστε, δεν είναι οτι θα πάρετε την σειρά κάποιου άλλου, είναι απλά το στάνταρ δημόσιο.. δηλαδή μπορούμε θεωρητικά να κάνουμε 20 σήμερα, για να μήν κουραστούμε ας το κάνουμε 10 και για να είμαστε μέσα θα κάνουμε 5 την ημέρα. Όσο για την δικαιολογία οτι φταίνε οι τεχνικοί ΔΕΝ ισχύει! Αυτοί κάνουν ότι μπορούνε, με την εθελούσια έμειναν 4 τεχνικοί και δεν ήρθαν άλλοι, αλλα στα τμήματα εξυπηρέτησης-πώλησης έχουν πάρει 100 νέους για να πουλάνε, και κάνουν και διαφημίσεις στην τηλεόραση... Χίλιες φορές να πληρώναν για 1 ακόμα τεχνικό, ΠΟΥ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ και όχι πράσινο ή μπλέ αλλα ένα παλικάρι 22 χρονών που έβγαλε το πτυχίο και θέλει να δουλέψει ΟΧΙ να τα ξύσει!

Αυτά.....
Ελπίζω να μην σας κούρασα και να ξέρετε τί πρέπει να κάνετε εαν σας τύχει να κάνετε νέα σύνδεση ή μεταφορά!

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 24 Νοέμ 2006 16:37

καταρχην εσυ φταις που δεν εχεις ενα χωραφι να καλλιεργεις αγγιναρες και να βγαζεις βιοκαυσιμα που εχουν και επιδοτηση

μετα τραβα μια καταγγελια στην ΕΕΤΤ και μετα καπακι μια αγωγη για διαφηγωντα κερδη και ζητα εφορου ζωης δωρεαν την μεγιστη ταχυτητα

και κανε και ενα περιποιημενο γραμα στα ειδικα περιοδικα

αυτα .....

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 24 Νοέμ 2006 16:56

1) kai epidi eise atomiki epichirisi ti theleis na kanoun? theleis kai idieteri periipiisi? kai epidi einai epichirisi internet prepei na echeis kai kaliteri "diavathmisi/proteriotita"? den katalava... mipos stin ellada echoume sikosei apo tin mizeria mas poli psila ton amane?

2) afou ontos eise epichirisi giati emplekses me to 134, tha mou peis den eiches ta chartia... ma giati na min eise proetimasmenos?

3) afou vlepeis oti me to 134 den vgazeis akri...giati den pas kateuthian sto oteshop na se eksipiretisoun na sou poun ti ginete kai na voithisoun kai perimeneis tsampa kai verese.

4) opos eipe kai enas allos se allo post se allo thread kalo to 134 alla dont rely 100% on it... eidika otan eisaste "giatroi tou internet" kai thelete eidiki periipiisi...
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 24 Νοέμ 2006 16:57

fiskilis έγραψε: μετα τραβα μια καταγγελια στην ΕΕΤΤ και μετα καπακι μια αγωγη για διαφηγωντα κερδη και ζητα εφορου ζωης δωρεαν την μεγιστη ταχυτητα

και κανε και ενα περιποιημενο γραμα στα ειδικα περιοδικα

αυτα .....
re si fiskili me ti apodeiksei? oti pire kapia stigmi to 134? :lol: :lol: :lol: :lol:
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 24 Νοέμ 2006 17:08

vouno tha ertho otan telioso to "timimeno" to project kai giriso athina...

ola ginontai an ta ekane meso katastimatos i analogo -os pros tin "epichirisi" tou- tmima tou ote

Άβαταρ μέλους
atoyx
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από atoyx » 24 Νοέμ 2006 23:22

Φίλε KGP, το συμβόλαιο το περιμέναμε απο την εφορία η οποία όμως καθυστέρησε 2 μέρες λόγω απεργίας και την παρασκευή που δεν είχε απεργία.... ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΑΝ! :P

Στο κατάστημα πήγα εν'τέλει αλλα και το κατάστημα για την νεα τηλεφωνική σύνδεση τα ίδια τηλέφωνα μου δίνει για τα ραντεβού με τους τεχνικούς που αυτοί μετά δίνουν εντολή στους τεχνικούς. Οπότε μια ή άλλη εκεί.

Στο κατάστημα του ΟΤΕ πήγα, βρήκα άκρη άμεσα για την DSL και σε 3 μέρες την είχα, το 134 απο την άλλη έλεγε και υποστήριζε σθεναρά πως το κατάστημα ΔΕΝ ξέρει καλα πως δουλεύουν τα πράγματα και δεν ισχύουν αυτά που λέει, και επιπλέον με πήρε τηλέφωνο 10 μέρες αφού είχα σύνδεση να μου πεί οτι θα μου βάλει σύνδεση σε μερικές μέρες...

Και στην τελική ναι είμαι επιχείρηση και δεν θα μπώ στην λούπα του δε βαριέσαι όσο είναι στο χέρι μου, εαν εμείς όλοι δεν κάνουμε κάτι θα συνεχίσει η ίδια κατάσταση επ άπειρον, ε εγώ δεν θα το ανεχτώ :)

Και ασφαλώς επειδή η επιχείρηση είναι επιχείρηση και το τηλέφωνο είναι εργαλείο περιμένω διαφορετική αντιμετώπιση όπως και να έχει.

O λόγος που έκανα τόση ανάλυση είναι απλός, εγώ σε 20 και κάτι μέρες έκανα την δουλειά μου και το κυνήγησα ουσιαστικά 7 μέρες με τηλέφωνα, ο ΟΤΕ και το 134 δίνει 12 μέρες για την σύνδεση και άλλες τόσες για την γραμμή, οπότε απλώς έκανα την δουλειά μου στις μέρες που έπρεπε αλλα με πολύ κόπο, πολύ πονοκέφαλο και ζόρια, το όλο θέμα με ενόχλησε όταν μου έδωσαν ένα ραντεβού, ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΑ το γραφείο σε 1 μέρα και μετά είχα ένα τηλεφωνο όλο χαρά οτι ακυρώνεται το ραντεβού...

Και ασφαλώς δεν θα περάσει έτσι.. λεφτα για διαφημίσεις έχουν? ε τότε να πάρουν και προσωπικο της προκοπής να γίνουμε έστω λίγο πιο άνθρωποι...

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 24 Νοέμ 2006 23:29

vasika oi fitites/tries tou 134 an sou eipan auto gia to katastima kakos poli kakos kai an eimoun stin diki sou thesi tha to eicha anaferei -dieuthinsi marketing and/or dimosion scheseon-

apo tin alli sinithos oi meres pou dinoun gia ilopiisi echoun megalo buffer kai den lene se 18 i se 19 meres..lene mesa se 18 i se 19 meres... peripou -eite etsi eite diaforetika-

o OTE einai idiotiki epichirisi tora an i eforia echei apergia i ochi den einai diko tous thema...vevea pigan na se eksipiretisoun kai epeses stin loumpa...

telika mallon prepei na riksoume kai tin eforia stous idiotes...tora pou to skeftomai.. den einai katholou kaki idea...

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 25 Νοέμ 2006 06:44

o ote μπορει τυπικα να ειναι ιδιωτικη επιχειρηση αλλα τα μυαλα που τον κυβερνανε και οσοι δουλευουν εκει νομιζουν οτι με νοοτροπια δημοσιου θα πανε μπροστα

ας τα εκαναν αυτα σε ιδιωτικη εταιρεια και θα σου ελεγα εγω

εχω αμεσα αποψη για τηλεπικοινωνιακο προβλημα απο την κοκκινη εταιρεια που με πειραν απευθειας ο προισταμενος τεχνικου τομεα μεσα σε 20 λεπτα απο την αποστολη του email διαμαρτυριας μου για να μου εξηγειση το προβλημα και να προτεινη λυση που μολις την εφαρμοσα λυθηκε το προβλημα

Άβαταρ μέλους
atoyx
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από atoyx » 25 Νοέμ 2006 10:32

KGP η πλάκα είναι πως αυτό για τα καταστήματα του ΟΤΕ το είπε η επόπτρια τμήματος ADSL του 134... οπως και μου είπε οτι δεν γίνεται αλλιως και με ψιλοέβρισε οτι είμαι απλός πολίτης και δεν γίνεται να εξυπηρετήσεις 2 αιτήματα την ίδια στιγμή!!! Και όταν της είπα οτι εσείς φταίτε που δεν μπορείς και οτι εγώ μπορώ και εξυπηρετω 2 και 3 και 5 αιτήματα την ίδια στιγμή, τότε άλλαξε γνώμη και με εξυπηρέτησε...

Δηλαδή μας λένε πως θέλεις να αγοράσεις μηχανάκι και αμάξι απο το ίδιο μαγαζί αλλα επειδή το αμάξι ήρθε χωρίς λάστιχα δεν μπορείς να πάρεις το μηχανάκι που έχει έρθει ήδη επειδή θα μπερδευτούνε.. Ο προγραμματισμός τι ρόλο βαράει δηλαδή?

Απλά το σύστημα Η/Υ καταχώρηση>εκτύπωση σε χαρτί>ενημέρωση κεντρικού συστήματος διασύνδεσης> εκτύπωσε σε χαρτί> ενημέρωσε το σύστημα... για να πάει η αίτηση ISDN απο το πρώτο βήμα στο 2ο, ΜΟΝΟ να πάει, εεεε εγώ δεν φταίω! ούτε εσεις ούτε κανείς! ο πΟΤΕ φταίει!

Α και το άλλο που ξέχασα! η ISDN έχει 6 βήματα μαζί με 1 msn αριθμό, η DSL έχει 5 βήματα (παραγγελία και επιβεβαίωση αυτής-ενημέρωση συστήματος 134, ενημέρωση κεντρικού συστήματος οτε, ενημέρωση συστήματος τεχνικής υπηρεσίας, εγκατάσταση απο τον τεχνικό) τα οποία εγώ κατάφερα να τα κάνω σε 3 μέρες και τους έκανε και πολύ εντύπωση!

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 25 Νοέμ 2006 12:54

fiskilis έγραψε:o ote μπορει τυπικα να ειναι ιδιωτικη επιχειρηση αλλα τα μυαλα που τον κυβερνανε και οσοι δουλευουν εκει νομιζουν οτι με νοοτροπια δημοσιου θα πανε μπροστα

ας τα εκαναν αυτα σε ιδιωτικη εταιρεια και θα σου ελεγα εγω

εχω αμεσα αποψη για τηλεπικοινωνιακο προβλημα απο την κοκκινη εταιρεια που με πειραν απευθειας ο προισταμενος τεχνικου τομεα μεσα σε 20 λεπτα απο την αποστολη του email διαμαρτυριας μου για να μου εξηγειση το προβλημα και να προτεινη λυση που μολις την εφαρμοσα λυθηκε το προβλημα
den echeis kai entelos adiko fiskilli, pantos ton OTE ton "kivernane" idiotika miala kai gia auto akous gia karavakia kai moutsous teleutea... to thema einai oti o ote den itan apo anekathen idiotiki eteria opote katalaveneis oti den prepei na alaksei mono enfanisei to ktirio...alla akomi kai ti domi tou

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 25 Νοέμ 2006 13:01

atoyx έγραψε:KGP η πλάκα είναι πως αυτό για τα καταστήματα του ΟΤΕ το είπε η επόπτρια τμήματος ADSL του 134... οπως και μου είπε οτι δεν γίνεται αλλιως και με ψιλοέβρισε οτι είμαι απλός πολίτης και δεν γίνεται να εξυπηρετήσεις 2 αιτήματα την ίδια στιγμή!!! Και όταν της είπα οτι εσείς φταίτε που δεν μπορείς και οτι εγώ μπορώ και εξυπηρετω 2 και 3 και 5 αιτήματα την ίδια στιγμή, τότε άλλαξε γνώμη και με εξυπηρέτησε...

Δηλαδή μας λένε πως θέλεις να αγοράσεις μηχανάκι και αμάξι απο το ίδιο μαγαζί αλλα επειδή το αμάξι ήρθε χωρίς λάστιχα δεν μπορείς να πάρεις το μηχανάκι που έχει έρθει ήδη επειδή θα μπερδευτούνε.. Ο προγραμματισμός τι ρόλο βαράει δηλαδή?

Απλά το σύστημα Η/Υ καταχώρηση>εκτύπωση σε χαρτί>ενημέρωση κεντρικού συστήματος διασύνδεσης> εκτύπωσε σε χαρτί> ενημέρωσε το σύστημα... για να πάει η αίτηση ISDN απο το πρώτο βήμα στο 2ο, ΜΟΝΟ να πάει, εεεε εγώ δεν φταίω! ούτε εσεις ούτε κανείς! ο πΟΤΕ φταίει!

Α και το άλλο που ξέχασα! η ISDN έχει 6 βήματα μαζί με 1 msn αριθμό, η DSL έχει 5 βήματα (παραγγελία και επιβεβαίωση αυτής-ενημέρωση συστήματος 134, ενημέρωση κεντρικού συστήματος οτε, ενημέρωση συστήματος τεχνικής υπηρεσίας, εγκατάσταση απο τον τεχνικό) τα οποία εγώ κατάφερα να τα κάνω σε 3 μέρες και τους έκανε και πολύ εντύπωση!
i ISDN echei4 vimata (incl msn or not), i DSL echei 8 vimata kai ego echo kataferei stin athina na ta echo se dio ergasimes sti de aleksandroupoli se 3 ergasimes kai fisika choris treksimo kai "fasaria" kai stis dio periptoseis... ase pou gnostos mou katafere pali me choris treksimo kai fasaria na echei tilefoniki grami se dio ergasimes (miamisi gia tin akriveia) kai DSL se 1 ergasimi... (o tipos genika einai tetios kolofardos :evil: )

kai den einai themata APLOU programatismou pistepse me.... eidika otan echeis ena periploko nomiko, diadikastiko kai "malakiotiko" plaisio

epoptria tmimatos DSL 134???? kai pes pos einai -kai kala- mou kanei entiposi pos sou milise...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Συνδέσεις ADSL, VDSL”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες