Θέλω να φτιάξω ένα banner, ποιό πρόγραμμα είναι καλο?

Γενικά θέματα και ερωτήσεις σχετικά με τα προγράμματα επεξεργασίας εικόνας, video και ήχου.

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tempo
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tempo » 27 Ιαν 2003 23:26

παιδια γεια σας,
θέλω να φτιάξω ένα banner και ζητάω τη βοήθεια σας για να μου συστήσετε το κατάλληλο πρόγραμμα. Κατα προτίμηση να είναι πρόγραμμα εύκολο να το βρω (πχ στα περιοδικά) και ας μην είναι και το πιο απλό.

ευχαριστώ
http://www.automotonet.com πραγματικές καταναλώσεις αυτοκινήτων και μοτοσυκλετών όπως διαμορφώνονται απο τους οδηγούς
http://www.ipedia.gr online εγκυκλοπαίδεια με ερωτήσεις και απαντήσεις απο τους επισκέπτες

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 28 Ιαν 2003 01:29

katallilotero theoro to Adobe Imageready pou periexetai sinithos sto paketo tou Photoshop.

Distixos den to vriskeis sta periodika :(

Άβαταρ μέλους
tempo
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tempo » 28 Ιαν 2003 11:33

ευχαριστώ φίλε μου,

δηλ αν βρω το Photoshop αυτό περιέχεται μέσα στο πακέτο?
http://www.automotonet.com πραγματικές καταναλώσεις αυτοκινήτων και μοτοσυκλετών όπως διαμορφώνονται απο τους οδηγούς
http://www.ipedia.gr online εγκυκλοπαίδεια με ερωτήσεις και απαντήσεις απο τους επισκέπτες

Άβαταρ μέλους
Enigma
Honorary Member

Δημοσίευση από Enigma » 28 Ιαν 2003 11:34

Εαν δεν έχεις Commercial ρίξε μια ματιά στα tucows

http://tucows.forthnet.gr/mmedia.html

Σου προτείνω το Paintshop στους Image Editors.
Είναι λίγο μεγάλο αλλά αξίζει γιατί είναι καλό και μοιάζει στο Photoshop.

Εαν θέλεις να κάνεις animation καλό είναι το Ulead Gif Animator.

Το Photoshop έκδοση 6 και 7 περιέχει και το Image Ready.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 28 Ιαν 2003 17:20

Iprxoun apla programmatakia gia dimiourgeia banner sta grigora opos to "banner maker pro", alla de sta sinisto. GIa ena omorfo banner sou protino na xrisimopoieiseis paintshop pro 7 pou exei mazi kai to animation shop oste na to kaneis animated an thes. Tha to vreis se polla periodika. To paintshop xrisimopoieitai poli kai einai poli dinato shareware programma. Exei paromoies leitourgeis me to photoshop kai einai pio grigoro (an den antexei polla polla to sistima sou). An exeis vevaia oreksi na asxolitheis genikotera me design/graphics kalitera na peraseis to photoshop 7.

Άβαταρ μέλους
loukritia

Δημοσίευση από loukritia » 30 Ιαν 2003 22:18

Επίσης καλό και εύκολο πρόγραμμα για να φτιάχνει κανείς banners στα γρήγορα είναι και το Animation shop της Jasc.
Μπορείς να φτιάξεις και animated banners.

Νομίζω ότι θα το βρείς στα tucows σε trial version. Αλλά έστω και σε trial θα κάνεις τη δουλειά σου αν θέλεις κάτι απλό γρήγορο και εύκολο.

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 30 Ιαν 2003 22:42

tsaganos wrote: "sou protino na xrisimopoieiseis paintshop pro 7 pou exei mazi kai to animation shop oste na to kaneis animated an thes

loukritia wrote: "Επίσης καλό και εύκολο πρόγραμμα για να φτιάχνει κανείς banners στα γρήγορα είναι και το Animation shop της Jasc.

:wink:

To paintshop tis jasc einai pantos apo tis kaliteres shareware efarmoges tou eidous kai tha se voithisei poli stin arxi.[/quote]

Άβαταρ μέλους
hellas

Δημοσίευση από hellas » 31 Ιαν 2003 03:08

OLOI! ma OLOI milagan panta gia to programma tis ulead (ulead gif animator) kai ego milaga gia ton paint shop pro (psp). Tora ksafnika vlepo oti oloi milane gia to psp. Ti thavma egine vre paidia? Rotao giati tha ithela na matho an ypostirizo to ulead xoris na to ksero :o . :lol:

Loipon, pragmati to paint shop pro einai poli kalo. Ego to exo edo kai polla xronia (den ksero giati, alla to ulead pote den me volepse) kai nomizo oti einai to pio katalilo eidika gia banner xari sta efe pou exei to animation shop.

Mia symvouli. To paint shop pro 7 exei polla efe (teleios kainourgia, den ta eixe kamia alli ekdos diladi) alla kai polla bugs (en sxesi me to 6 toulaxiston). Sou proteino na katevaseis to 6 (an yparxei akoma) kai na xrisimopoieis ta efe kapoiou allo programmatos (px PhotoImpact) pou exoun sxedon ta idia efe.

To photo impact einai kai afto tis ulead

Άβαταρ μέλους
anoredis

Δημοσίευση από anoredis » 17 Δεκ 2003 04:54

πολύ ευκολο και ευχρηστο το SWISH που σιγουρα θα το βρεις και freeware

Απάντηση

Επιστροφή στο “επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες