Μέχρι 3 ή 5 σχέσεις

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Μέχρι 3 ή 5 σχέσεις

Δημοσίευση από georgemakaronis » 13 Δεκ 2006 04:39

Για να πώ και του στραβου το δίκιο με την κοπέλα που είμαι τώρα στην αρχή δεν ε'ιχα ξεκινήσει για κάτι σοβαρό.Μερικές φορές σκεφτόμουν πολύ σοβαρά οτι ίσως πρέπει να χωρίσουμε....αυτό βέβαια πριν δαγκώσω τη λαμαρίνα....
Those who educate children well are more to be honored than they who produce them; for these only gave them life, those the art of living well.
Aristotle

zeppos
Επικοινωνία:

Μέχρι 3 ή 5 σχέσεις

Δημοσίευση από zeppos » 13 Δεκ 2006 10:17

Μια μικρή συμβουλή από ένα μεγαλύτερο σε ηλικία για όλους..Μην λέτε ποτέ την αλήθεια για το σεξουαλικό σας παρελθόν, εκτός και αν περιορίζεται σε 1- 2 σχέσεις..
Με άλλα λόγια οι άνθρωποι θέλουν να πιστεύουν οτι είναι οι "δάσκαλοι" του άλλου σε μία σχέση..Είναι πολύ "σέξυ" αυτή η ιδέα..Ακόμη και όταν είναι "κοινό μυστικό" η δραστηριότητά σας..εσείς θα λέτε πάντα ΟΧΙ...Διαδόσεις!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
gwgw
Honorary Member

Μέχρι 3 ή 5 σχέσεις

Δημοσίευση από gwgw » 13 Δεκ 2006 11:46

Κοίτα, επειδή εμένα γενικά δε μου αρέσει το ψέμα/απόκρυψη της αλήθειας σε οτιδήποτε αφορά τη ζωή μου, θα διαφωνήσω με αυτό που λες. Είμαι πάντα υπέρ της ειλικρίνειας σε μία σχέση, διαφορετικά δεν μπορώ να λειτουργήσω και να την υποστηρίξω.
Όλα θα πάνε καλά στο τέλος. Αν δεν πάνε καλά, δεν είναι το τέλος.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Μέχρι 3 ή 5 σχέσεις

Δημοσίευση από Cha0s » 13 Δεκ 2006 11:53

Εγώ πάλι δεν πιστεύω ότι ισχύει τίποτα...

Κάθε σχέση είναι παντελώς διαφορετική από την άλλη.

Αλλού μπορεί η πλήρης ειλικρίνια να δουλέψει καλύτερα, αλλού τα ψέματα καλύτερα.

Θέμα χημείας είναι μεταξύ των 2.
Τα υπόλοιπα είναι απλά κουβέντα να περνά η ώρα ;)

Άβαταρ μέλους
γιαννης
Επικοινωνία:

Μέχρι 3 ή 5 σχέσεις

Δημοσίευση από γιαννης » 13 Δεκ 2006 12:49

ThyClub έγραψε:
Μπορείς να το πεις και αυτό. Πόσο συχνά λέμε ότι: αυτή είναι ότι πρέπει για μερικά μανίκια;

Μα αυτό δεν είναι δεσμός. Είναι ξεπέτα :wink:
Μερικές φορές ξεκινάει σαν ξεπέτα και ενώ έχεις στο μυαλό σου ότι μετά από κάποιες επαφές θα την κάνεις, συνειδητοποιείς ότι αυτό το «θα την κάνεις» τράβηξε καιρό. Αυτό για διάφορους λόγους, σε βολεύει η κατάσταση, κ.λ.π.

ALKIVIADES από ένα σημείο και μετά δεν σε αντιλαμβάνομαι.

Αν και προσωπικά είμαι υπέρ της ειλικρίνειας, ο Cha0s το λέει σωστά. Πράγματι κάθε σχέση είναι διαφορετική και πράγματι για κάποιους η ειλικρίνεια είναι σημαντική Και κάποιοι άλλοι θα προτιμούσαν να ακούσουν ένα ψέμα παρά μια σκληρή αλήθεια.

Γωγώ τι σου φάνηκε υπερβολικό στα νούμερα;
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Μέχρι 3 ή 5 σχέσεις

Δημοσίευση από gaucho » 13 Δεκ 2006 12:58

gwgw έγραψε:Κοίτα, επειδή εμένα γενικά δε μου αρέσει το ψέμα/απόκρυψη της αλήθειας σε οτιδήποτε αφορά τη ζωή μου, θα διαφωνήσω με αυτό που λες. Είμαι πάντα υπέρ της ειλικρίνειας σε μία σχέση, διαφορετικά δεν μπορώ να λειτουργήσω και να την υποστηρίξω.
Ποτέ δεν παραδέχεσε ότι λένε για σένα. Ακόμα και άν σε μεθύσανε και έγινε . Το ίδιο ισχύει και γι ατον άντρα. Για΄τι η γκόμενα θα νομίζει ότι είναι μιά της σειράς και θα κολάει σε βλακείες.

Δεν έχει σημασία το παρελθόν. Κοιτάς να είσαι εντάξει με την τωρινή και να τη φέρεσε σωστά+να περνάς καλά

Σωστά είπε ο zeppos

Άβαταρ μέλους
γιαννης
Επικοινωνία:

Μέχρι 3 ή 5 σχέσεις

Δημοσίευση από γιαννης » 13 Δεκ 2006 13:00

gwgw έγραψε:Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο σημαντικό θέμα με πόσους έχει πάει μια γυναίκα πριν βρεθεί στην αγκαλιά σας... Ήταν ένας, δύο, πέντε, δέκα, παραπάνω, κανένας; Το με πόσες έχετε πάει εσείς αντίστοιχα, δε νομίζω ότι απασχολεί και τόσο το γυναικείο πληθυσμό.
Γωγώ δεν το ανέφερα σαν σημαντικό, αν και για κάποιους από μας φαίνεται πως είναι. Αυτό που ρώτησα αρχικά είναι γιατί οι περισσότερες γυναίκες λένε τυποποιημένα σχεδόν το ίδιο νούμερο 3 ή 5; Γνωρίζεις μια γυναίκα στα 18 και σου λέει 3, μια στα 22 και σου λέει 3, μια άλλη στα 26 και σου λέει 3, μια άλλη στα 29 και σου λέει 3 και αυτό το ακούς από το 90% των γυναικών που γνωρίζεις.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
gwgw
Honorary Member

Μέχρι 3 ή 5 σχέσεις

Δημοσίευση από gwgw » 13 Δεκ 2006 14:02

Καταρχήν, προφανώς, δεν μπορώ να μιλήσω εξ'ονόματος όλων των γυναικών. Μιλάω κρίνοντας από μένα και το περιβάλλον μου. Το 50 άντρες που ανέφερε ο Γιάννης για μια γυναίκα 35-40 ετών μου φάνηκε κάπως υπερβολικό, για τα δικά μου δεδομένα τουλάχιστον. Ακόμα και το 10-15, επειδή δε θέσατε κάποιο ηλικιακό όριο. Οι αριθμοί αυτοί είναι σχετικοί και εξαρτώνται από το κάθε άτομο.

Επίσης συμφωνώ με τον Cha0s στο ότι κάθε σχέση είναι διαφορετική από την άλλη. Αλλά εξακολουθώ να λέω ότι με ψέμματα δεν μπορώ, δε νιώθω εγώ καλά, δεν ξέρω πώς αλλιώς να το θέσω. Έτσι είναι ο χαρακτήρας μου.
Όσο για το 3 που λες Γιάννη, τι να σου πω... Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ και ούτε έτυχε να μου κάνει τέτοιο "παράπονο" κάποιος φίλος μου. Δεν ξέρω αν ισχύει. Ίσως οι άντρες του forum σε διαφωτίσουν καλύτερα.
Όλα θα πάνε καλά στο τέλος. Αν δεν πάνε καλά, δεν είναι το τέλος.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Μέχρι 3 ή 5 σχέσεις

Δημοσίευση από Cha0s » 13 Δεκ 2006 14:20

gwgw έγραψε:Το 50 άντρες που ανέφερε ο Γιάννης για μια γυναίκα 35-40 ετών μου φάνηκε κάπως υπερβολικό, για τα δικά μου δεδομένα τουλάχιστον.
Και 5 να έλεγε, στην ηλικία των 15 υπερβολικό φαίνεται.

Στα 25 σου το 50 φαίνεται υπερβολικό.

Στα 50 το 50 μπορεί να είναι και λίγο :P

Θέλω να καταλήξω πως αν δεν περάσεις κάποιες ηλικίες ώστε να αποκτήσεις τα κατάλληλα μυαλά δεν μπορείς να κρίνεις βάση των τωρινών δεδομένων :wink:

Άβαταρ μέλους
sessi

Μέχρι 3 ή 5 σχέσεις

Δημοσίευση από sessi » 13 Δεκ 2006 14:30

γιαννης έγραψε:
sessi έγραψε:Ειναι θεμα ανασφαλειας πιστευω....Τυπου εχω κανει πολλες σχεσεις και ξερω,οποτε τον νου σου..Ενω αλλες που ειναι σιγουρες για τον εαυτο τους δεν θα μιλησουν πιστευω...
Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, το 3 ή το 5 το θεωρείς πολλές σχέσεις; Εγώ το είπα με την λογική ότι λένε πολύ μικρό νούμερο. Αυτό που δεν λένε είναι τι νουμεράκι μπαίνει κανονικά μπροστά ή πίσω από το 3 ή το 5. Δηλαδή όταν μια γυναίκα σου πει 5, μπορεί τελικά να είναι 15 ή 50 ξέρω γω.
αναλογα την ηλικια φιλε μου....
αλλα anyway εγω μιλησα γενικα για τις γυναικες,μιας και εθεσες το θεμα!!
Επισης πιστευω πως τελικα οταν ξενιναμε μια καινουρια σχεση πρεπει να ειμαστε ειλικρινης και να πουμε για πιο σοβαρα θεματα και οχι για σχεσεις που ειχαμε κ με ποσους καναμε οτι καναμε γιατι δημιουργουντε προβληματα που δεν χρειαζονται..και δεν ειναι οτι δεν ειμαστε ειλικρινης απλα θελουμε να εχουμε μια πιο ηρεμη σχεση..
ΟΥΤΕ ΚΑΝ!

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Μέχρι 3 ή 5 σχέσεις

Δημοσίευση από Sheena » 13 Δεκ 2006 16:26

zeppos έγραψε:Μια μικρή συμβουλή από ένα μεγαλύτερο σε ηλικία για όλους..Μην λέτε ποτέ την αλήθεια για το σεξουαλικό σας παρελθόν, εκτός και αν περιορίζεται σε 1- 2 σχέσεις..
Με άλλα λόγια οι άνθρωποι θέλουν να πιστεύουν οτι είναι οι "δάσκαλοι" του άλλου σε μία σχέση..Είναι πολύ "σέξυ" αυτή η ιδέα..Ακόμη και όταν είναι "κοινό μυστικό" η δραστηριότητά σας..εσείς θα λέτε πάντα ΟΧΙ...Διαδόσεις!
Έγραψες!! Και πάλι αυτή η αγωνία με το πόσους έχει πάει ο άλλος ή η άλλη είναι για να έχω κάτι να σου πω όταν σε βαρεθώ και θέλω να την κάνω, κάτι για να στην βγω..... Ιστορίες μπλε, όπως λέτε και εσείς οι άντρες....... Το σημαντικότερο είναι για το ποιούς λόγους είμαι μαζί σου, τι αισθάνομαι για σένα και αν περνάμε καλά σε όλα τα επίπεδα της σχέσης (λέγοντας "περνάω καλά" δεν εννοώ που συχνά ορίζουν οι άντρες "περνάω καλά", γιατί τότε κλάφτα χαράλαμπε!)....
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Μέχρι 3 ή 5 σχέσεις

Δημοσίευση από Sheena » 13 Δεκ 2006 16:46

ThyClub έγραψε:Δεν ξέρω αν είμαι πολύ "Φλού" και δεν με νοιάζει ποτέ με πόσους πήγε πρίν απο μένα. Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να περνάμε και οι 2 καλά και αν προχωρήσει προχώρησε.

Επίσεις δεν μπορώ να καταλάβω το:
Εξαρτάται τι θες να κάνεις με την εκάστοτε κυρία...
Δλδ πρίν κάνεις δεσμό λές θα κάτσω μαζί της 2 μήνες και μετά θα την κάνω ενα πράμα?

Κατα τ άλλα συμφωνώ με Geostuff.
Σωστός!!! :) :kaloe:
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Μέχρι 3 ή 5 σχέσεις

Δημοσίευση από GeoStuff » 14 Δεκ 2006 21:48

Δεν μου αρέσει αυτό το κλίμα συμφωνίας με τον Geostuff...

Είναι ψιλομαλάκας, όπως μπορεί να σας διαβεβαιώσει και ο Cha0s, με μεγάλη του χαρά...

Anyway... Το θέμα παραμένει και έχω τα εξής ερωτήματα...

01) Γιατί να θες να μάθεις??
02) Γιατί να σε ενδιαφέρει??
03) Γιατί να μην ζεις την στιγμή με την κοπέλα που έχεις μόλις γνωρίσει??
04) Γιατί να σκαλίζεις τα παλιά??
05) Γιατί να κάνεις διαχωρισμούς άνδρα - γυναίκας??
06) Γιατί να αρνήσε ότι μερικές γκόμενες είναι μόνο για πήδημα, όπως και μερικοί άνδρες, και ΝΑΙ το ξέρεις από πριν.

Ακούω... Μιλάτε σκουλίκιαααααα :lol: :lol:
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
Ria
Επικοινωνία:

Μέχρι 3 ή 5 σχέσεις

Δημοσίευση από Ria » 14 Δεκ 2006 21:56

GeoStuff έγραψε:
01) Γιατί να θες να μάθεις??
02) Γιατί να σε ενδιαφέρει??
03) Γιατί να μην ζεις την στιγμή με την κοπέλα που έχεις μόλις γνωρίσει??
04) Γιατί να σκαλίζεις τα παλιά??
05) Γιατί να κάνεις διαχωρισμούς άνδρα - γυναίκας??
06) Γιατί να αρνήσε ότι μερικές γκόμενες είναι μόνο για πήδημα, όπως και μερικοί άνδρες, και ΝΑΙ το ξέρεις από πριν.
1) Γιατί είσαι περίεργος...
2) Γιατί και πάλι είσαι περίεργος!
3) Έλα μου ντε????
4) Και πάλι έλα μου ντε????
5) Αλήθεια... Γιατί????
6) Σωστόοοοοοοοοοοοοοος!!!!!!

Αυτάααααααααααααα!!!! :P

Freegreece

Μέχρι 3 ή 5 σχέσεις

Δημοσίευση από Freegreece » 14 Δεκ 2006 22:58

Αρχικά βλέποντας το topic νόμισα ότι πρόκειται για νέο σαζμάν χεχε όντως το 3 και 5 το έχω συναντήσει και σε συζητήσεις αλλά ίσως να έχει να κάνει με έναν γενικό μέσο όρο....

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης