Στέλνει το Amazon προς Ελλάδα μεριά?

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Hermeia » 28 Φεβ 2008 01:01

RADICAL έγραψε:
Hermeia έγραψε: εγώ ονειρευόμουνα αυτό
http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASI ... B89EFO68SH
- να αγόραζα 10 για να κάνω δωράκια σε όλους τους φίλους τόσο φτηνά..
Είναι και player αυτο ε?
κορυφαίο το θέλω τώρα :p

Δεν το πουλάει κανείς Ελλάδα ε?
Ενα μαγαζι στη στοά Φεξη/Αθήνα είχε κάτι παρόμοιο.. μόνο για usb-στικ, κάπου 30ευ.. το πήρε μια φίλη.. ίσα που παιζει - δεν εχει πολλά κομμάτια αλλα πιστευω θα ξαναφέρει

Υπάρχουν μερικά πιο αξιόπιστα στο διαδίκτυο μέχρι 20-25ευ.
(και στην Αμαζον-UK]

ψάχνεις FM-modulator
Hermeia the InfoSharer
Η Γνώση είναι Δύναμη
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Hermeia » 28 Φεβ 2008 01:09

thanosgr9 έγραψε:Thanks Hermeia.. πάρε παράδειγμα το λινκ που μου έδωσες... λέει : # Delivery Restrictions: This item can only be delivered within the UK
Find out more about our Delivery Rates and Returns Policy

:(:( :evil: :evil:

Ακριβώς το ίδιο έλεγε σε εμένα για το ρολόι, μόνο που όταν έστειλα μειλ στην εταιρία που το έδινε, μου είπαν ότι μπορώ να το παραλάβω Ελλάδα... τι μπορεί να συμβαίνει τελικά??!!
Από ότι δείχνει, η Amazon έχει τους περισσότερους "εξωτερικους συνεργάτες" της στην κατηγορία "μονο εντός UK". Πρέπει να έχει σχέση με τους τοπικους νόμους, με μάλλον πολύπλοκο τρόπο - το βασικό είναι πως εκει έχει σοβαρους νόμους υποστήριξης του καταναλωτή και μη-παραπλάνησης, κι είναι εύκολο να βρεις το δίκιο σου - σε μεγάλη αντίθεση με το ελλαντα πχ.
Οπότε το βλέπω μάλλον για την προστασία της αξιοπιστίας της ίδιας της Amazon...uk
- δηλ. αν κάποιος εξωτερικός συνεργάτης της κάνει πατάτα εντός Βρετανίας, δεν ξεφεύγει με τίποτα και δεν εκθέτει και την άμαζον.
Hermeia the InfoSharer
Η Γνώση είναι Δύναμη
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
astrolabos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από astrolabos » 28 Φεβ 2008 12:29

Αυτό που με ξενερώνει με το amazon.co.uk είναι ότι οι τιμές είναι σε λίρες. Αν μπορούσε να το κάνει όπως το play.com που κάνει απευθείας μετατροπή σε ευρώ, θα ήταν καλύτερα.
Εικόνα
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία

Ισοκράτης,436 π.Χ-338 π.Χ

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 28 Φεβ 2008 13:21

mpa den se sinferei i metatropi tou play se euro

kai eidika tora pou to euro echei dinamosi idietera enanti tis liras

min ksechnas oti se merika magagia tha chreotheis sto currency tis topikis tous oikonomias se alla mporei na chreotheis analoga me to ti epilekseis
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Sugar-Mall
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sugar-Mall » 27 Ιούλ 2011 17:03

Το amazon.co.uk στέλνει προϊόντα στην Ελλάδα και μάλιστα για παραγγελίες πάνω από 25 λίρες Αγγλίας δηλαδή περίπου 28 ευρώ και σε επιλεγμένα προϊόντα, αυτά που είναι δηλαδή Fulfilled By Amazon (FBA), η αποστολή είναι ΔΩΡΕΑΝ αρκεί να επιλέξεις Free Super Saver Delivery κατά το checkout.

Αν θές μπορείς να ρίξεις και μία ματιά στο δικό μου site Sugar-Mall.com το οποίο έχει επιλεγμένα προϊόντα από το amazon uk με δωρεάν παράδοση για Ελλάδα. Βέβαια έχει πολύ λίγα προϊόντα αλλά το δουλεύουμε συνεχώς. Στην ουσία δεν είναι τίποτε άλλο από ένα amazon associate store για Ελλάδα.

Ευχαριστώ
www.sugar-mall.com
Smart Shopping!

eirini89

Δημοσίευση από eirini89 » 10 Σεπ 2011 19:08

THA HTHELA KAPOIOS NA MOY PEI TOYS TROPOYS PLHRWMHS STO AMAZON....

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 10 Σεπ 2011 23:12

με πιστωτική κάρτα, δεν υπάρχει άλλος.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης