Πρόβλημα στην εκτύπωση SOS

Συζητήσεις σχετικές με την Delphi και την πρόγονη της Pascal

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Valliant

Πρόβλημα στην εκτύπωση SOS

Δημοσίευση από Valliant » 13 Ιαν 2007 12:46

Καλημέρα!!! Δεν ξέρω αν υπάρχει παρόμοια καταχώρηση με το θέμα για το οποίο θα ζητήσω βοήθεια αλλά αν υπάρχει ζητώ συγνώμη. Λοιπόν κάνω την πτυχιακή μου εργασία στην Delphi με θέμα «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΜΙΑΣ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ Φ.Π.Α. ΑΓΡΟΤΩΝ» και τα έχω τελειώσει όλα και δουλεύουν όλα άψογα αλλά κολλάω στις εκτυπώσεις. Μετά από κάτι υπολογισμούς που είναι απαραίτητο να γίνουν κάνω ενημέρωση της βάσης δεδομένων μου (χρησιμοποιώ την Microsoft Access για την βάση δεδομένων μου) και μετά πηγαίνω στις εκτυπώσεις για να εκτυπώσω τα στοιχεία που μόλις υπολόγισα. Αλλά οι σελίδες που βγαίνουν για τις εκτυπώσεις δεν έχουν ενημερωθεί με τα δεδομένα που έχουν βγει από τους υπολογισμούς. Η βάση όμως ενημερώνεται κανονικά. Αν σταματήσω το RUN του προγράμματος και το ξανά ξεκινήσω και πάω στις εκτυπώσεις τότε οι σελίδες των εκτυπώσεων έχουν ενημερωθεί κανονικά. Τι φταίει? Αν κατάλαβε κάποιος από αυτά που γράφω τι μπορεί να φταίει παρακαλώ βοηθήστε με. Αν πάλι θέλει κάποιος ας μου πει να του στείλω με mail όλο το πρόγραμμα για να το δει live. Όπως και να έχει πάντως ευχαριστώ πολύ για κάθε βοήθεια. :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Delphi, Pascal”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες