Sxeseis me diafora hlikias.

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση

Tha kanate sxesh me mikrotero/mikroterh ?

nai
26
79%
oxi
7
21%

Σύνολο ψήφων: 33

panosru
WebDev Moderator

Δημοσίευση από panosru » 22 Ιαν 2007 18:30

Poia einai h gnomh sas gia tis sxeseis me diafora hlikias? theoreite pos tha mporousate na kanete kapoia sxesh me kapoion mikrotero sas an oxi giati?

Pantos yparxei megalo comblex sto thema ayto kai kyrios apo thn pleyra ton gynaikon. Oles theloun megalyterous epidi tous theoroun orimous.. tora kata poso orimos einai kapoios pou thelei kopela 5+ xronia mikroterh tou enas theos kserei.

Άβαταρ μέλους
NAT
Honorary Member

Δημοσίευση από NAT » 22 Ιαν 2007 18:53

Θέμα λογικής είναι όλα. Εάν ο άλλος σε γεμίζει κ έχετε κοινά ενδιαφέροντα, η ηλικία δεν παίζει κανένα ρόλο. Όμως, τις περισσότερες φορές τουλάχιστον, σε "γεμίζουν" άτομα της ηλικίας σου ή έστω κ μεγαλύτερα - αν είσαι γυναίκα.

Π.χ. μία κοπέλα στην ηλικία μου (19ετών) δεν μπορεί να έχει τα ίδια ενδιαφέροντα με κάποιον που είναι 15-16, γιατί εκείνος έχει άλλες προτεραιότητες στη ζωή του' αυτό βγάζει μάτι. Οι περισσότερες κοπέλες, βέβαια, θέλουν κάτι "σοβαρό" -ό,τι ηλικία κ να 'ναι η εκάστοτε κοπέλα, πάντα τέτοια προβλήματα αντιμετωπίζουν οι γυναίκες- με αποτέλεσμα να καταλήγουν στην αγκαλιά ενός κατά πολύ μεγαλυτερου τους.

Γιατί όμως ένας μεγαλύτερος κάνει κάτι με μία μικρότερη; Πόσο ώριμος είναι; Τις περισσότερες φορές καθόλου, γιατί πολύ απλά αυτό που θέλει είναι είτε να ξανααισθανθεί νέος, είτε γιατί του αρέσει να έχει στο πλευρό του μία νέα κοπέλα. Οι γυναίκες, βέβαια, δεν το καταλαβαίνουν(; ) ή πολύ απλά εθελοτυφλούν.

Επιπλέον, μία 25-26 δεν μπορεί να κάνει κάτι σοβαρό -δε μιλάω για γάμο αλλά για σχέση- με κάποιον 19χρονο-20αρη, γιατί πολύ απλά κι εκείνος ζητάει άλλα σε αυτήν την ηλικία.

(Όχι ψήφισα)
.

Άβαταρ μέλους
tix-3-
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tix-3- » 22 Ιαν 2007 19:35

Πανο αν ειναι μεγαλυτερη go for it αν ειναι μικρη προσεχς τους παιδονομους :oops: :oops:

spookyb52
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spookyb52 » 22 Ιαν 2007 20:02

panosru έγραψε:tora kata poso orimos einai kapoios pou thelei kopela 5+ xronia mikroterh tou enas theos kserei.
5 χρόνια δηλαδή είναι πολλά??? Σιγά την τεράστια διαφορά!!! :o :hammer:
Life is like a fast car on an icy road. Brakes don't work, yes I know it, but I step on the gas
Garage punk | Rockabilly | Rock 'n' Roll | Stoner

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sibas » 22 Ιαν 2007 20:22

NaT έγραψε:Θέμα λογικής είναι όλα.
Δεν υπάρχει λογική στις σχέσεις και ειδικά στον έρωτα :hammer:

Για κάτω των 10 ετών διαφορά για μένα δεν είναι διαφορά. (ανάλογα την κατάσταση)

Με τις σχέσεις που έχουν διαφορά +10, για μερικούς μήνες, άντε χρόνο είναι όλα μια χαρά το πρόβλημα πάντα αρχίζει μετά από αρκετά χρόνια όταν ο μεγαλύτερος γίνεται ευαίσθητος και τον τρώνε τα φίδια ότι η μικρότερη θα βρει μικρότερο και το αντίστοιχο.

Για σχέσεις +15 και άνω εκεί αρχίζουν σοβαρά κοινωνικά προβλήματα, και αν είναι το ζευγάρι σε χωρίο έχει μεγάλο πρόβλημα.
(φυσικά εγώ γράφω τα κοινωνικά προβλήματα εκεί που δεν πιάνει μελάνι)

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 22 Ιαν 2007 20:39

NaT έγραψε:Επιπλέον, μία 25-26 δεν μπορεί να κάνει κάτι σοβαρό -δε μιλάω για γάμο αλλά για σχέση- με κάποιον 19χρονο-20αρη, γιατί πολύ απλά κι εκείνος ζητάει άλλα σε αυτήν την ηλικία.
Καλά το άρχισες ρε ΝΑΤ αλλά στο τέλος μου τα χάλασες... Τι θα πει ένας 20άρης ζητάει άλλα πράγματα???

Δλδ οι γυναίκες 25+ δεν έχουν ανάγκη από sex??? Και σημαντικότατη λεπτομέρεια... Τι σχέση έχει η ηλικία με την σοβαρότητα...

Έχω γνωρίσει 30+ άνδρες που το μυαλό τους δεν έχει καλά καλά δημιουργηθεί ακόμα και έχω γνωρίσει και 20 άρηδες που από τα σκατά που έχουν φάει στην ζωή τους θα μπορούσαν κάλλιστα να είναι 50 χρονών... Να μην μιλήσω για γυναίκες... 30+ νύχι, κομμωτήριο, ψωνιστήρι...

Ηλικίες και μάντολες... Το θέμα είναι να μην είναι κολλημένη η γυναίκα... Άμα ο στόκος δεν στροφάρει τότε τι ηλικίες και χρόνια και πεπόνια λέμε???

Άντε γιατί έγινα κακός πάλι...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 22 Ιαν 2007 21:09

συμφωνώ απόλυτα με το Γιώργο :o :o :o :o

ιστορική στιγμή

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 22 Ιαν 2007 21:21

Η διαφορά ηλικίας είναι σχετική. Στην δεκατετία 20-30 η διαφορά των 5 ετών είναι τεράστια. Στην δεκατετία 40-50 όμως είναι μηδαμινή.

Τί έγινε γνωρίσαμε καμία 35άρα; Πάνο όρμα αγόρι μου. :P:P:P:P

panosru
WebDev Moderator

Δημοσίευση από panosru » 22 Ιαν 2007 22:21

ThyClub έγραψε:Τί έγινε γνωρίσαμε καμία 35άρα; Πάνο όρμα αγόρι μου. :P:P:P:P
Oxi kamia sxesh plhroforiaka apla ekan to topic, thelo na do thn apopsi tou kosmou genikotera eos tora omos den eida na milaei kai kamia gynaika mesa.. ti na poun ki' aytes kseroume ti tha poune.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 22 Ιαν 2007 22:53

λοιπον ο μπατζανακης μου με την κουνιαδα μου εχουν 30 χρονια διαφορα

και μην ρωτησετε ποιος απο τους 2 ειναι ο μεγαλυτερος γιατι θα σας βαρεσω κατακεφαλα !!

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 22 Ιαν 2007 22:56

Ε, δε χρειαζεται να ρωτήσουμε. Η κουνιαδα σου θα ειναι μεγαλύτερη :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:

@panosru: Η NaT δε σου κανει, ως εκπρόσωπος του γυναικειου φύλου? :P :P :P

panosru
WebDev Moderator

Δημοσίευση από panosru » 23 Ιαν 2007 00:10

deninho έγραψε:@panosru: Η NaT δε σου κανει, ως εκπρόσωπος του γυναικειου φύλου? :P :P :P
Ti egine? :roll: :roll:

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 23 Ιαν 2007 00:18

ειπες οτι δεν ειδες καποια εκπρόσωπο του γυναικειου φύλου να μιλάει, και σε ρωτησα γτ δε σου κανει η Νατ. Μη σε μπερδεύει το μπλε συμβολάκι. Απλά της αρέσει το χρώμα, δε συμβαίνει κάτι άλλο :P :P :P

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Δημοσίευση από georgemakaronis » 23 Ιαν 2007 00:38

μια πιο μεγάλη γυναίκα σε ηλικία απο εμένα θα είχε να μου διδάξει κάτι περισσότερο επάνω στο σεξ αλλά και σε θέμα συμπεριφοράς και ωριμότητας. Αυτό αποκόμισα από τη ζωή.Αλλά το πιπίνι είναι άλλο πράμα... Σε τραβάει.
Those who educate children well are more to be honored than they who produce them; for these only gave them life, those the art of living well.
Aristotle

panosru
WebDev Moderator

Δημοσίευση από panosru » 23 Ιαν 2007 00:41

deninho έγραψε:ειπες οτι δεν ειδες καποια εκπρόσωπο του γυναικειου φύλου να μιλάει, και σε ρωτησα γτ δε σου κανει η Νατ. Μη σε μπερδεύει το μπλε συμβολάκι. Απλά της αρέσει το χρώμα, δε συμβαίνει κάτι άλλο :P :P :P
Gynaika einai? Nat gynaika eisai?

Kati ypopsiasthka apo to reply sou :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης