Συνδεση adsl modem wireless

Ανταλλαγή εμπειριών και νέα για τις τιμές των συνδέσεων ADSL, VDSL στο internet.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Croc
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Croc » 24 Ιαν 2007 00:00

Λοιπον ενας φιλος μου αγορασε λαπ τοπ,τωρα που ειχε ο Γερμανος την προσφορα 20,7% εκπτωση.

Μαζι με το Λαπ Τοπ του εδωσαν ενα OnDSL KIT 768(oxi wireless)
Επισης του εδωσαν ενα modem να το πω,wireless.

1)Αυτα τα 2 συνδιαζοντε η απλα ειναι 2 αναλακτικοι τροποι συνδεσης στο internet?

2)Αφου στο line εχω βαλει το καλωδιο τηλεφωνου και το ρευμα και κανω αναζητηση δυκτιου και το βρισκει και συνδεεται...δεν ανοιγει σελιδες η γενικα ειναι σαν να μην εχει συνδεθει στο ιντερνετ!Γιατι?(τους κωδικους της οτενετ δεν τους χρησιμοποιησα!!Πως γινετε αυτο?Η πως θα γινει να τις χρησημοποιησω)

:question: 3)Αφου δεν καταφερα τιποτα με το wireless,ειπα να συνδεθω κανονικα με καλωδιο και ΜΟΝΟ το dsl modem της Otenet.Αφου μ βγαζει ποπ θπ οτι συνδεθηκε στα 768 και ανοιγω τον explorer να μπω σε μια σελιδα.Αλλα δεν ανοιγει!!!(ΠΑΛΙ σαν να μην εχει ιντερνετ)

:hammer: Οποτε μαλλον φταινε οι ρυθμισεις του Explorer.Μπορει να μου πει κανεις τι πρεπει να κανω στον explorer ωστε να ανοιγει σελιδες (etc)????

Να σημειωσω πως δεν ειναι προβλημα browser αφου ουτε στο ΜΣΝ μπαινει ουτε στο Skype!

Ευχαριστω Προκαταβολικα! 8)

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 25 Ιαν 2007 01:15

πρεπει να βαλεις τους κωδικούς και τα password είτε στο modem είτε στη συσκευή wireless. Αν μας εδινες και καποια στοιχεια για τις συσκευες αυτές, θα μας διευκόλυνες

Απάντηση

Επιστροφή στο “Συνδέσεις ADSL, VDSL”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες