Απίστευτο πρόβλημα με το POWER POINT (ms office 97)!!

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
panoramix

Δημοσίευση από panoramix » 07 Φεβ 2003 18:23

Γεια σας παιδιά! Πρώτη φορά γράφω σε forum γενικώς, αν και πολλά χρόνια χρήστης Η/Υ.
Το πρόβλημα που έχω και θα ήθελα την βοήθεια σας, είναι το εξής:
Έφτιαξα μια παρουσίαση σε POWER POINT 97, που περιέχει εκτός από κείμενο απλό και κείμενο με εφέ, φωτογραφίες, επεξεργασμένες και ξεγυρισμένες στο PHOTOSHOP. Tο πρόβλημα είναι ότι ενώ στο computer που το έχω φτιάξει (Win98, MS97) γίνεται κανονική προβολή χωρίς πρόβλημα, κάνοντας το export ως αυτόνομη παρουσίαση και κάνοντας το προβολή σ'ένα άλλο συγκεκριμένο pc (Win Me, MS Office 97), τα γράμματα με τα εφέ, καθώς και οι φωτογραφίες παρουσιάζονται μέσα σ'ενα λευκό φόντο, και όχι όπως θα έπρεπε. Σαν να έχουν οι φωτογραφίες φόντο, και τα γράμματα με τα εφέ (κύλιση, εμφάνιση από κέντρο κλπ) δείχνουν πολύ άσχημα, μέσα σ'ένα άσπρο φόντο κι αυτά.
Γιατί? Please Help me!!! (Το pc με τα Me, είχε και το MS Works,αλλά όχι το Power Point. Έχω κάνει και ξανακάνει εγκατάσταση το Office αλλά τίποτα..)[/b]

Άβαταρ μέλους
hellas

Δημοσίευση από hellas » 08 Φεβ 2003 14:22

Den exo idea apo powerpoint, den exo asxolithei pote alla etsi opos to eipes mou irthe san idea oti mporei na ftaiei to transparency (diafaneia) ton fotografion. Mipos to evales eno den eprepe i to antitheto? Den ksero... Mia idea leo...

panoramix

Δημοσίευση από panoramix » 08 Φεβ 2003 18:50

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την πρόθεση σου να με βοηθήσεις.
Νομίζω πως δεν φταίει η διαφάνεια, άλλωστε στο pc που το έφτοιαξα παίζει καλά. Έχω την εντύπωση πως είναι κάποια κουφή ασυμβατότητα μεταξύ των Win Me και του Office 97...ή κάτι με την κάρτα γραφικών, αν και είναι νέας τεχνολογίας. Κι αυτό γιατί το πρόβλημα δεν το κάνει μόνο μόνο με τις ξεγυρισμένες φώτο, αλλά και με τα γράμματα με εφέ κύλισης κ.α, που τα δημιουργεί το power point...

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 08 Φεβ 2003 19:09

για τα γράμματα ίσως φταίνε οι γραμματοσειρές... υπάρχουν οι ίδιες και στα δύο PC;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες