Προτείνετε το καλύτερο παιχνίδι

Video games για PC, On Line παιχνίδια και παιχνίδια για κονσόλες.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
droopinos

Δημοσίευση από droopinos » 10 Φεβ 2003 12:59

Γειά σας
Είμαι καινούργιος στον χώρο των παιχνιδιών σε pc
Επαιζα το sims αλλά τελικά είδα πόσο πιο ωραία είναι άλλα παιχνίδια
Επαιξα το siburia δηλαδή ακόμα στην αρχή είμαι αλλά έχω ξετρελαθεί με τα καταπληκτικά γραφικά
Ηθελα να μου πείτε λίγα πράγματα για τα παιχνίδια
δηλαδή ποιά λέγονται adventure ποιά λέγονται action κτλπ
Μου αρέσει πχ που στο siburia έχει τόσο ωραία γραφικά αλλά θα προτιμούσα να μην δούλευε με το ποντίκι και να κλικάρω που θέλω να πάει αλλά να έχει δράση ώστε να κινείτε πιο φυσικά οδηγώντας την εγώ με τα βελάκια πχ ή ένα joystick
Επίσης με ενοχλεί που είναι σαν να σε οδηγεί με το ζόρι το παιχνίδι κάπου
Υπάρχει κάποιο παιχνίδι που να είσαι "ελεύθερος" να κινηθείς στο χώρο ? να πας από δρόμους να βλέπεις πόλεις ( γραφικά ωραία ) και να έχεις την αίσθηση ότι βρήκες τη λύση αφού παιδεύτηκες και όχι να είναι τόσο ....στενά προσεγμένο
Δεν ξέρω αν έγινα αντιληπτός
πχ θα ήθελα να άνοιγαν όλες οι πόρτες που θα χτυπούσα και να μην άκουγα " i dont need to go down there "
Θα ήθελα να μου προτείνατε το πιο καλό παιχνίδι κατά τη γνώμη σας
Υπάρχει αλήθεια παιχνίδι με donald duck κτλπ για pc ?
Υπάρχει κάποιο με απίστευτα καλά γραφικά ?
Αυτά και άλλα πολλά περιμένω να πούμε σε αυτό το θεματάκι
Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
Drizzt
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Drizzt » 11 Φεβ 2003 01:02

File
An theleis paixnidia pou exoun arketes epiloges kai mporeis na akolouthiseis diaforetikes pories(omos tha katalixeis sto idio apotelesma) dokimase (RPG) opos Baldur Gate II, NeverWinter, Morrowind ktl :wink:

An sou aresei i drasi(action games) alla na yparxei mia ipothesi tis prokopis dokimase ta GTA3 kai Mafia :wink:

An theleis kapoio soccer manager, O BASILIAS einai ENAS CM4 (ton Martio tha bgei) :wink:

An sou aresoun stratigikis exoume ta Warcraft III, Age Mythology, Civilization III ktl...

Dialegeis kai perneis :pint: Tora pou girnaei

droopinos

Δημοσίευση από droopinos » 11 Φεβ 2003 09:12

Kostas Theofilopoulos έγραψε:File
An theleis paixnidia pou exoun arketes epiloges kai mporeis na akolouthiseis diaforetikes pories(omos tha katalixeis sto idio apotelesma) dokimase (RPG) opos Baldur Gate II, NeverWinter, Morrowind ktl :wink:

An sou aresei i drasi(action games) alla na yparxei mia ipothesi tis prokopis dokimase ta GTA3 kai Mafia :wink:

An theleis kapoio soccer manager, O BASILIAS einai ENAS CM4 (ton Martio tha bgei) :wink:

An sou aresoun stratigikis exoume ta Warcraft III, Age Mythology, Civilization III ktl...

Dialegeis kai perneis :pint: Tora pou girnaei
Eyxaristo para para polu gia tin enimerosi
Extes epaiksa pali sibyria einai katapliktiko !!!!!
Euxaristo pali :)

Άβαταρ μέλους
Drizzt
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Drizzt » 11 Φεβ 2003 10:54

droopinos έγραψε: Eyxaristo para para polu gia tin enimerosi
Extes epaiksa pali sibyria einai katapliktiko !!!!!
Euxaristo pali :)
Koitaxe na to telioseis giati ton Oktobrio bgainei to Syberia 2, elepizo na exoume plirofories tou paixnidiou mesa stin bdomada :idea:

Άβαταρ μέλους
Enigma
Honorary Member

Δημοσίευση από Enigma » 11 Φεβ 2003 15:18

Τί να πω, εγώ με το Mafia έμεινα άναυδος !
Και δεν μιλάω για την καταπληκτική μηχανή γραφικών του, αλλά για την πιστή αναπαράσταση της εποχής, και των αυτοκινήτων της.

Ελπίζω όσοι το παίξαν να ξεκλείδωσαν τις extra πίστες και τα αυτακίνητα, γιατί το παιχνίδι κρύβει πολλές εκπλήξεις.

Στο τέλος εγώ το έπαιζα για racing! Μην πω οτι ξεπέρασε και το Need for Speed στις διαδρομές του και στην αντίδραση των αμαξιών.
Οσοι πήρατε τα Special Cars ξέρετε !!!

Υ.Γ. Ολα τα patchs εδώ :
http://dlh.net/chtdb/chtindex.php?lang= ... atch=Mafia
Εικόνα

cendor

Δημοσίευση από cendor » 04 Απρ 2003 12:11

Λοιπόν απο action σου προτείνω το Grand Theft Auto III.
Απο στρατηγική το Empire Earth είναι αρκετά καλό.
Άν σου αρέσουν τα παιχνίδια διαχείρισης δοκίμασε κάποιο simcity.
Απο sports πιστεύω οτι το fifa προτοπορεί.
Ένα πολύ καλό παιχνίδι που ίσως σου αρέσει είναι το Ultima IX:Ascension (RPG/Adventure)

Άβαταρ μέλους
Black Dahlia

Δημοσίευση από Black Dahlia » 04 Απρ 2003 18:26

na po ki ego ton pono mou...
prospathisa na paikso ki ego to Syberia alla distixos ki eno eixa proxorisei(min fantasteite trela pragmata... :lol: )xathikan oloi oi xaraktires kai o kersoras eno o ixos kai to background tou domatiou sto opoio imoun ekeini tin stigmi fainotan mia xara...ara i thiteia mou eleikse adoksa...
Ektos apo afto poio allo paixnidaki adventure (xoris skotomous, akrotiriasmous,aftokinita klp- kath'oti asthenes filo :) ) tha proteinate?

spookyb52
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spookyb52 » 06 Απρ 2003 20:23

Εγώ πιστεύω οτι απο τη στιγμή που θέλεις ελέυθερία κινήσεων τα gta 3 και mafia είναι ότι καλύτερο. Το πρώτο το έχω τελειώσει και einai super το δεύτερο... και αυτο τρομερό παιχνίδι αλλα με πιό αργα οχήματα. Εγώ πάντως λατρεύω τα adventures. Αυτά που με έκαναν να τα βλέπω και στον... ύπνο μου!!!! ήταν : Quest for glory 1 vga remake, Day of the tentacle, Gabriel Knight 2, Zork grand Inquisitor, Syberia, Broken sword 1, Monkey island 1,3, Grim fandago, Redjack, Fate of Atlantis, Morpheus, Simon 1. {ελπίζω να μήν ξέχασα κάποιο}
Απο strategy επιλέγω : Heroes of might and magic 3, Civilization 3, Black and white, Worms world party
Aπο simulation : Grand prix 4, Michelin rally Masters, Insane, F22 lightning 3, Championship manager 3 (2001-2002)
Απο action : System shock 2, Deus ex, Unreal tournament
Απο rpg : Might and magic 7, Baldurs gate 1,2, Morrowind, Arx Fatalis, ultima 9, Seadogs.

Ελπίζω να μήν σας κούρασα υπερβολίκά :roll:

spookyb52
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spookyb52 » 06 Απρ 2003 20:37

Προς Black Dahlia και κάθε ενδιαφερόμενο για adventure games

Και επειδή το ξέχασα... Βρήκα στο site του πλαισίου ενα απίστευτο πακέτο με φοβερά παλιά adventures της Luca Arts για όποιον δεν τα εχει παίξει : Grim Fandango, Sam & Max Hit the Road, Full Throttle και The Dig

Άν δέν τα έχετε παίξει και υπάρχει απόθεμα είτε στο πλαίσιο είτε σε κάποιο άλλο κατάστημα τρέξτε!

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage. ... &sts_cid=3

micro

Δημοσίευση από micro » 10 Απρ 2003 02:09

gia rixe mia matia edo http://www.il2sturmovik.com/
einai o kenourios exomioths ths ubisoft to forgotten battles shneexia tou arxikou IL2 sturmovik ena polh kalo programa me istorika aeroplana tou 1 kai 2 pagkozmiou polemou kai istorikes apostoles.....to multiplayer einai me polh liga logia......APITHANO genika olo to paixnidi einai APITHANO ta grafika exeisou apithana..... :lol: :lol:

kai episis me mia polh kalh ellinikh omada 45+> "virtual piloton"

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 10 Απρ 2003 02:16

Emena mou arese para poli to MaxPayne. To mono kako pou tou vrika einai i poli mikri tou diarkeia... http://www.maxpayne.com

Se analogo stil mou aresei kai to DeusEx

Άβαταρ μέλους
Drizzt
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Drizzt » 10 Απρ 2003 18:03

greekbytes έγραψε:Emena mou arese para poli to MaxPayne. To mono kako pou tou vrika einai i poli mikri tou diarkeia... http://www.maxpayne.com

Se analogo stil mou aresei kai to DeusEx

Simfono apolitos
Se ligo kairo erxetai kai to DeusEx 2

Απάντηση

Επιστροφή στο “Games (PC, On Line, Console)”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης