Supersport

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Looky

Supersport

Δημοσίευση από Looky » 04 Μαρ 2007 21:00

Καλησπέρα σας,
θα ήθελα να αποκτήσω συνδρομή μόνο για τα κανάλια του supersport, χωρίς να θέλω να βάλω nova. Μηπως γνωρίζετε κάποιο επίσημο site;

Ευχαριστώ.

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Supersport

Δημοσίευση από id12586 » 04 Μαρ 2007 21:11

Δυστυχώς μόνο το Supersport1 (ή και το 2) είναι διαθέσιμα και μέσω Filmnet επίγειου αποκωδικοποιητή.

Τα υπόλοιπα είναι pay to view δορυφορικά, άρα αναγκαστiκά πάς για Nova..

Τώρα για site, το www.filmnet.gr δεν έχει αρκετά infos?
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
Looky

Supersport

Δημοσίευση από Looky » 05 Μαρ 2007 00:46

Από ότι βλέπω δεν έχει κάποιο πακέτο και πληροφορίες για αυτό.Ξέρω ότι μόνο το supersport 1 & 2 είναι διαθέσιμα μέσω αποκωδικοποιητή.Απλά ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιο πακέτο και γενικά τιμές συνδρομής κτλ.Απλά μόνο ένα τηλέφωνο έχει και τπτ άλλο.

Αν υπάρχει κάποιος ήδη υπάρχον συνδρομηητής ας ενημερώσει.Επίσης για nova και γενικά γνώμες.

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Supersport

Δημοσίευση από id12586 » 05 Μαρ 2007 03:19

Εγώ είμαι χρόνια συνδρομητής Nova.
Παρότι αυξάνεται με εκθετικούς ρυθμούς το πάγιο, δεν σκέφτομαι να την κόψω.
Αν βάλεις κιόλας έναν διαφορετικό αποκωδικοποιητή και ένα 120άρι πιάτο, πιάνεις και τον δορυφόρο Astra, και βλέπεις τεράστιο όγκο καναλιών..
Δεν ξέρω αν σε κάλυψα..
Αν θες να ρωτήσεις κάτι συγκεκριμένο.. :wink:
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Supersport

Δημοσίευση από PanosIlio » 05 Μαρ 2007 09:22

Looky έγραψε:Καλησπέρα σας,
θα ήθελα να αποκτήσω συνδρομή μόνο για τα κανάλια του supersport, χωρίς να θέλω να βάλω nova. Μηπως γνωρίζετε κάποιο επίσημο site;

Ευχαριστώ.
Αυτό που ζητάς δεν γίνεται. Δηλαδή δεν γίνετε να βλέπεις μόνο το Filmnet1 μέχρι το Filment7 χωρίς να έχεις το δορυφορικό πακέτο. Forget about it που λένε. :P

Άρα ή πας για nova ή απλά δεν βάζεις και είσαι όπως η πλειοψηφία, στην αναμονή μπας και τα ψηφιακά της ΕΡΤ πάρουν περισσότερα πακέτα. Εδώ να πω πως από του χρόνου η ευρωλίγκα θα μοιράζεται σε ΕΡΤ και Filmnet αν σε παρηγορεί καθόλου.

ΥΓ: Μακάρι να υπήρχε τέτοιο πακέτο, πραγματικά όλοι αμέσως θα έκοβαν τη συνδρομή τους για όλο το πακέτο και θα επέλεγαν αυτό. Είναι γνωστό πως η πλειοψηφία των συνδρομητών είναι εκεί μόνο και μόνο για τα αθλητικά :P
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Supersport

Δημοσίευση από deninho » 05 Μαρ 2007 12:11

κί ομως.. Τα καναλια με τα ντοκιμαντερ ειναι πολυ ενδιαφέροντα (discovery & history chanel, animal planet, travel κλπ)

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Supersport

Δημοσίευση από PanosIlio » 05 Μαρ 2007 14:36

@ deninho ναι είναι πολύ ωραία και θα ήθελα να τα έχω και εγώ αλλά οικονομικά είναι ασύμφορο. Απλά λέω πως αν υπήρχε η δυνατότητα να χωριστούν σε πακέτα τα κανάλια που μέσω Nova εκπέμπουν και στην Ελλάδα θα ήταν καλύτερα. Δηλαδή ένα πακέτο με τα αθλητικά, ένα με τις ταινίες, ένα με τα κανάλια με τα ντοκυμανταιρ κτλ. Τα οποία φυσικά θα είχαν και λιγότερο κόστος, έτσι ίσως να είχε και περισσότερους συνδρομητές. Τέσπα δεν πρόκειται να γίνει ποτέ αυτό οπότε ας μην το συζητάμε :P
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Supersport

Δημοσίευση από deninho » 05 Μαρ 2007 15:00

μην το δένεις κιολας.. Πολλά φόρα παρακολουθούνται από εταιρίες, για να βλέπουν τι ζητάει η αγορά :wink:

ΥΓ Μιλάω για ελληνικά φόρα

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Supersport

Δημοσίευση από PanosIlio » 05 Μαρ 2007 15:04

Α μακάρι δεν το συζητώ, αυτό θα ήταν πολύ καλό. Εγώ έχω ήδη και την υποδομή, δηλ πιάτο και αποκοδικωποιητή απλά βλέπω τα ελεύθερα κανάλια που μεταδίδονται για τα άλλα λείπει η smart cart :wink:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

Supersport

Δημοσίευση από supernet » 05 Μαρ 2007 15:12

deninho έγραψε:μην το δένεις κιολας.. Πολλά φόρα παρακολουθούνται από εταιρίες, για να βλέπουν τι ζητάει η αγορά :wink:

ΥΓ Μιλάω για ελληνικά φόρα
Μη το δένεις κιόλας :D :D Είναι γνωστό ανά την υφήλιο, ότι οι εταιρίες που επιβιώσανε και αυξήσανε τον αριθμό των συνδρομητών τους, ήταν αυτές που δημιουργήσανε ΥΠΟπακέτα πέραν του βασικού τους πακέτου. Family, Sports, Music, Sports+Cine, Family+Cine κλπ κλπ κλπ.

Γιατί όλοι, δεν έχουμε τις ίδες ανάγκες και τα ίδια "θέλω". Αυτό η NOVA δεν θέλει να το καταλάβει. Τόσα χρόνια μονοπωλεί την Ελληνική αγορά, και αυτό ίσως είναι που την κάνει... ΜΗ ΕΥΕΛΙΚΤΗ. 1 πακέτα : Ολα τα κανάλια : 1 ενιαία τιμή (τσουχτερή).

Θα έπρεπε να είχαν δημιουργήσει υποπακέτα. Και πολύ αργήσαν. Δεν ελπίζω ότι παρακολουθόντας τα forum, η εταιρία τους θα ξυπνήσει. Ο λόγος του εφυσηχασμού (το ξαναλέω) είναι το μονοπώλιο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης