exo to site..thelo server

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
07

Δημοσίευση από 07 » 12 Φεβ 2003 23:13

hello! etoimazo edo kai ligo kairo ena poly kalo site (oxi afto pou exo edo sto profile mou sto freestuff.gr).
skeftome na prosfero yphresies hosting..kai psaxno atomo pou na exei server kai na prosferei analoges yphresies..
50-50 ta money se pithanon synergasia!
efxaristo
ta leme

Άβαταρ μέλους
iNDEFiX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από iNDEFiX » 13 Φεβ 2003 01:01

Ti einai afto to poli kalo site pou etoimazeis? Kammia plhroforia? Episis gia na theleis 50% pososta apo yphresies hosting na 3ereis oti tha plironeis kai to 50% twn eksodwn gia ton server.

Άβαταρ μέλους
macman
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από macman » 13 Φεβ 2003 12:55

Είναι η πιο σωστή λύση, και για σένα, και για αυτόν που θα συνεργαστεί μαζί σου.

Εκτός από τη δικιά μας, υπάρχουν πολλές εταιρίες που γίνουν πακέτα μεταπωλητών.

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 14 Φεβ 2003 10:02

07 έγραψε:hello! etoimazo edo kai ligo kairo ena poly kalo site (oxi afto pou exo edo sto profile mou sto freestuff.gr).
skeftome na prosfero yphresies hosting..kai psaxno atomo pou na exei server kai na prosferei analoges yphresies..
50-50 ta money se pithanon synergasia!
efxaristo
ta leme

Καλημέρα,

Ρίξε μία ματιά στο πρόγραμμα μεταπωλητών μας. το περιθώριο κέρδους είναι καθαρά στην κρίση σου (αναλόγως πόσο πουλάς τις υπηρεσίες σου) και το κόστος είναι μικρό, αφού δεν χρειάζεται να μοιράζεσαι κόστος server. Η ιδανική λύση για νέο ξεκίνημα.

http://www.hyperhosting.gr/prices/reseller.html
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

85Host.com
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από 85Host.com » 07 Μαρ 2003 17:00

Δες επίσης τα Πακέτα της 85Host.com
Μπορείς να αγοράσεις πακέτο Resseler μας ή να πουλάς τα δικά μας πακέτα με κέρδος ανάλογα το πακέτο.Αν ενδιαφέρεσε για την δεύτερη περίπτωση επικοινώνησε μαζί μας.

http://www.85host.com
sales@85host.com

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 09 Μαρ 2003 11:15

Χωρίς να θέλω να γίνομαι κακός ( ή έστω πολύ κακός) το να προσφέρει κάποιος hosting λέγοντας οι εταιρία μας φιλοξενεί τους server της στην Αμερική δεν είναι λίγο monkey business ? και αυτό γιατί τι πιο εύκολο το να κάνεις μια επαφή μέσω email με μια εταιρία του εξωτερικού και μετά στήνεις μια σελίδα και βαφτίζεσαι Hosting Provider.
Φυσικά και οι τιμές σου θα είναι ανταγωνιστικές έναντι μιας εταιρίας με Data Center στην Ελλάδα αλλά η ποιότητα υπηρεσιών σου θα είναι η ίδια ? δεν νομίζω. Τι εγγύηση υπάρχει ότι δεν θα καταρρεύσει ο κολοσσός εξ Αμερικής ? μήπως έχει πάει κάποιος επιτόπου να δει τι γίνεται ? χλωμό.
Βέβαια πάλι καλά που ορισμένοι αναφέρουν ότι το Hosting γίνεται στην Αμερική γιατί υπάρχουν και πολλοί που κάνουν την πάπια (όχι Πεκίνου αλλά Αμερικής)

:pint: Έφαγε η φακή το λάδι

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 09 Μαρ 2003 22:56

Το καλύτερο φίλε hik hok είναι άτομα που γράφουν το reseller με 2 s και το ενδιαφέρεσαι με τελικό ε, που ούτε καν έχουν νομικό πρόσωπο και φυσικά είναι μαυραγορίτες χωρίς να κόβουν τιμολόγια, να ζητούν ελπίζω όχι ανυποψίαστους πελάτες μέσα από το forum αυτό.

Δυστυχώς υπάρχουν κάποιοι βλάκες όπως εγώ που πληρώνω γύρω στα 900 euros το μήνα σε ΦΠΑ, Εφορίες, ΤΕΒΕ και λογιστές για να βλέπω τον κάθε άσχετο να πουλάει hosting όπως τις πατάτες στις λαϊκές.

Οι παραπάνω μου ισχυρισμοί σχετίζονται άμεσα με την πραγματικότητα και έχουν σκοπό να προσβάλλουν τους αναφερόμενους σε αυτούς. Όποιος έχει τη μύγα να την αφήσει λοιπόν. :wink:

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 10 Μαρ 2003 16:43

hik-hok έγραψε:Χωρίς να θέλω να γίνομαι κακός ( ή έστω πολύ κακός) το να προσφέρει κάποιος hosting λέγοντας οι εταιρία μας φιλοξενεί τους server της στην Αμερική δεν είναι λίγο monkey business ? και αυτό γιατί τι πιο εύκολο το να κάνεις μια επαφή μέσω email με μια εταιρία του εξωτερικού και μετά στήνεις μια σελίδα και βαφτίζεσαι Hosting Provider.
Φυσικά και οι τιμές σου θα είναι ανταγωνιστικές έναντι μιας εταιρίας με Data Center στην Ελλάδα αλλά η ποιότητα υπηρεσιών σου θα είναι η ίδια ? δεν νομίζω. Τι εγγύηση υπάρχει ότι δεν θα καταρρεύσει ο κολοσσός εξ Αμερικής ? μήπως έχει πάει κάποιος επιτόπου να δει τι γίνεται ? χλωμό.
Βέβαια πάλι καλά που ορισμένοι αναφέρουν ότι το Hosting γίνεται στην Αμερική γιατί υπάρχουν και πολλοί που κάνουν την πάπια (όχι Πεκίνου αλλά Αμερικής)

Καλησπέρα,

Σε διαφορετικό post είχα αναλύσει γιατί είμαι κατά στην δημιουργία ή στην φιλοξενία σε ελληνικό datacenter. Δεν είναι μόνο το κόστος, αλλά και το γεγονός οτι ορισμένες εταιρίες στην Αμερική μπορούν και προσφέρουν τρελές υπηρεσίες. Δεν λέω μόνο τις 2-3 C Class IP's, αλλά και το bandwith με διαφορετικές συνδέσεις. Οταν αυτό έρθει στην Ελλάδα μας, τότε θα είμαι από τους πρώτους που θα πάρω την πελατειακή μου βάση και θα την φέρω στην Ελλάδα. Να είσαι σίγουρος για αυτό.

Μπορεί το μήνυμα σου να μην πήγαινε σε εμένα, απλώς επειδή είμαι ένας από τους πολλούς που έχω dedicated στην Αμερική θεωρώ υποχρέωση μου να απαντήσω. Συν τοις άλλοις δεν έχω κόλλημα να το αναφέρω οτι ο server βρίσκεται στην Αμερική, πράγμα που δεν ντρέπομαι για αυτό.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 10 Μαρ 2003 18:50

Κατ αρχήν θα ήθελα να διευκρινίσω δύο θέματα, πρώτο ότι δεν είμαι επαγγελματίας του χώρου (hosting) και δεύτερο ότι συνεχίζω το θέμα για να επιβεβαιώσω τον λόγο ύπαρξης των Forum δηλαδή τον διάλογο.
Πράγματι ορισμένοι μπορεί να απολαμβάνουν dedicated υπηρεσίες στο εξωτερικό αλλά πώς θα τους ξεχωρίσουμε εμείς οι ενδιαφερόμενοι πελάτες ?
Όσο για το αν είναι καλύτερο ένας Έλληνας να βλέπει τις σελίδες του "μέσω Λαμίας" θα ψάξω να διαβάσω το post του φίλου gvard, φυσικά μπορεί να έχει και δίκιο.

Άβαταρ μέλους
iNDEFiX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από iNDEFiX » 10 Μαρ 2003 22:06

Tha symfoniso me ton gvard para poly kai tha eimai kai ego enas apo tous protous pelates se mia tetoia kinhsh apo ellinikes etairies. Thelo epishs na prostheso pos kammia sxesh den exei h aksiopistia twn ksenwn se sxesh me twn ellinikwn etairiwn. Toulaxiston sto eksoteriko oi yphresies kai to support einai amesa.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες