Πρόβλημα με Laptop Toshiba Satellite A 100-906

Σχετικά με όλα τα Laptop, Netbook και Tablet PCs

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Romilos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Romilos » 17 Μαρ 2007 12:23

Καλημέρα σε όλους, αντιμετώπισα ένα πρόβλημα με το παραπάνω μηχανάκι ενώ λειτουργούσε κανονικά σε μία επανεκκίνηση το βράδυ κόλλησε και δεν εκκινεί το λειτουργικό ούτε μπαίνει σε ασφαλή λειτουργία. Εχω εγκαταστήσει τη Acronis Suite και δείχνει να κολλάει εκεί που φορτώνει του boot menu του Acronis για επιλογή λειτουργικού αν και εδώ και 15 μέρες που το έχω εγκαταστήσει λετουργούσε κανονικά και δεν νομίζω να παίζει ρόλο. Μπαίνω στο BIOS και ενώ όλα τα βλέπει κανονικά δεν τσεκάρει πάνω στο δίσκο και τις μνήμες, εννοώ ότι κατεβάζοντας τα με τα πλήκτρα τις επιλογές πηδάει το δίσκο και τις μνήμες και πάει απ'ευθείας στις γλώσσες, του έβαλα μαλιστα τις προεπιλεγμένες ρυθμισεις(αν και ουσιαστικά δεν είχαν τροποποιηθεί) και πάλι δεν εκκίνησε . Αν μπορεί κάποιος να καταλάβει τι συμβαίνει και να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα αφάνταστα γιατί με άφησε σε πολύ κρισιμο σημείο. Ευχαριστώ πολύ

Άβαταρ μέλους
Romilos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Romilos » 17 Μαρ 2007 13:22

Να συμπληρώσω ότι μετά από την επέμβαση στο BIOS πλέον δεν ανάβει η ένδειξη του δίσκου (το λαμπάκι) και σφυράει το μηχανάκι όταν πατάω κάποιο πλήκτρο. Μήπως τελικά έκανε ζημιά το Acronis σατο δίσκο αν αυτό είναι δυνατόν;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φορητοί Υπολογιστές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες