oi eikones ston explorer sozontai mono os .bmp

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
AH-BASILHS

Δημοσίευση από AH-BASILHS » 17 Φεβ 2003 10:00

katarxas thelo na euxaristiso osous me exoune boithisei mexri tora.

exo to parakato problima:opote pao na soso eikona apo kapoio site meso internet explorer tin sozei mono os bmp. eite einai jpg eite gif auto ekei..kollimeno...mono bmp.

mporei kapoios na boithisei? thanks.

Άβαταρ μέλους
Enigma
Honorary Member

Δημοσίευση από Enigma » 17 Φεβ 2003 15:35

Πολύ κουφό αυτό !! :o

Για δοκίμασε να ξανακάνεις εγκατάσταση τον Explorer οπως τον έχεις ή να βάλεις τίποτα service packs.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 17 Φεβ 2003 16:48

Dokimase ki ayto...
Tool > Options > Delete Files
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
hellas

Δημοσίευση από hellas » 17 Φεβ 2003 18:39

Enigma έγραψε:Πολύ κουφό αυτό !! :o

Tora an sou po oti emena afto mou ginetai apo tin proti mera pou arxisa na xrisimopoio explorer ti tha peis? Ego san fanatikos stou netscape mia mera arxisa na xrisimopoio explorer mono kai mono gia na do diafores! Kai etyxe na kano save ena image kai mou to ekane os bmp. Koufathika! Den iksera ti itan kai oute ksero! Afto pou katalava omos einai oti 9 sta 10 images meta ta kanei afto pou einai stin pragmatikotita. An dil stin pragmatikotita einai jpg's jpg's tha ta kanei meta apo kapoo diastima alla den ksero pote! Sxetika grigora pantos! Tora to giati ginetai afto den exo idea!!

Άβαταρ μέλους
loukritia

Δημοσίευση από loukritia » 17 Φεβ 2003 19:47

Εγώ χρησιμοποιώ μόνο ΙΕ5.5 και 6.0.
Δεν το έχω δεί αυτό.
Δοκίμασες να το αλλάξεις?
Κάτω αριστερά στο παραθυράκι που ανοίγει έχει ένα "save as type" και δίπλα ένα drop-down menu με τους διάφορους τύπους (.jpg, .gif, .bmp, .png) για ρίξε μια ματιά μήπως μπορείς να το αλλάξεις απο εκεί.

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

Δημοσίευση από e-times » 17 Φεβ 2003 20:19

Analoga ti explorer xrisimopoieis?
Sinithos autou tou eidous ta provlimata ypirxan ston ie4.
Vale to ie6 kai pisteuo na min exeis pia tetoia provlimata.
Εικόνα

Good News For The Smokers, Non-Smokers Die Too

savvas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από savvas » 17 Φεβ 2003 21:28

Μου έχει συμβεί κι εμένα δεκάδες φορές. Αυτό γίνεται όταν γεμίσει υπερβολικά η cashe του Explorer. Απλά άδειασε το Temporary Internet Files και θα είσαι OK!

Άβαταρ μέλους
hellas

Δημοσίευση από hellas » 17 Φεβ 2003 23:54

savvas έγραψε:Μου έχει συμβεί κι εμένα δεκάδες φορές. Αυτό γίνεται όταν γεμίσει υπερβολικά η cashe του Explorer. Απλά άδειασε το Temporary Internet Files και θα είσαι OK!
:o :o :o Καλά σοβαρά μιλάς τι σχέση έχει temp; Όχι οτι σε αμφισβητώ απλά κουφάθηκα!! Και δεν μπορούσα και να καταλάβω γιατί ορισμένες φορές γίνεται ενώ άλλες όχι. Και μάλλον έχεις δίκιο γιατί έχει καιρό να μου συμβεί μιας και τον τελευταίο καιρό πέταγα πολύ συχνά τα σκουπίδια από εκεί.

Καλά ε, ούτε στον ύπνο μου δεν θα μάντευα την λύση

ΥΓ: Λουκρητία και εγώ το σκέφτηκα αυτό που λες αλλά δεν πιάνει. Έχει μόνο την μορφή bmp!

ΥΓ2: e-times πληροφοριακά να σου πω ότι εχώ explorer 6 αλλά κάθε τόσο μου γίνεται!!

Άβαταρ μέλους
agrippas
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από agrippas » 18 Φεβ 2003 00:24

Ορισμένα sites χρησιμοποιούν έτοιμα scripts για να προστατέψουν τις εικόνες τους και κατά το δεξί κλικ - κατέβασμά τους τις μετατρέπουν σε bmp. Δοκίμασε και σε άλλα sites. Είναι γενικό το πρόβλημα;

savvas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από savvas » 18 Φεβ 2003 00:47

Φίλε Hellas, μη ψάχνεις να βρεις λογική στα προγράμματα της Microsoft... και εγώ μέρες προσπαθούσα να βρω τη λύση όταν μου πρωτοπαρουσιάστηκε (σ' όλα τα sites, όχι σε μερικά) και τυχαία βρήκα τη λύση!
Ως γνωστόν, οποιδήποτε εικόνα όταν ανοίξει αποθηκεύεται αυτόματα στα Temp. Αν κάνουμε στη συνέχεια Δεξι κλικ->Αποθήκευση εικόνας ως, τότε ο Explorer απλά την αντιγράφει από τον Temp στη νέα θέση. Όταν γεμίζει το Temp τότε μάλλον έχει πρόβλημα και κολλάει. Τι άλλο να πώ!

Άβαταρ μέλους
tsiger
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tsiger » 18 Φεβ 2003 03:39

λοιπον ακου:

1. παρε τον internet explorer και γραψτον σε ενα zip ή ενα CD.
2. βαλτο στο πλυντηριο για κανα 2 ωρες στους 40 (ΒΑΣΙΚΟ!)
3. απλωσε το για κανα 30 λεπτο και περιμενε.
4. μολις στεγνωσει βαλτο στο τηγανι με κρεμμιδακι και μαιντανο.
5. Πετα το στο φουρνο με καμια μοσχαροκεφαλη και μεχρι να γινει παρε τηλεφωνο τη Microsoft Hellas. Η μαρια απο τα Σουρμενα θα σε κατατοπισει για το ποσο νερο ακριβως πρεπει να εχεις μεσα στο ταψι.
6. Αφου βρεις ακρη το βγάζεις απο το φουρνο - τρως τη μοσχαροκεφαλη και πεταγεσαι μεχρι τη Στουρναρη να παρεις καμια αξιοπρεπή Distro του Linux η αμα εισαι ματσό τσιμπα ενα Powerbook.
7. Σε περιπτωση που κατι στραβώσει παρε τηλεφωνο παλι τη μαρια απο τα Σουρμενα στη Μιcrosoft Hellas.

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

Δημοσίευση από e-times » 18 Φεβ 2003 15:02

hellas έγραψε: ΥΓ2: e-times πληροφοριακά να σου πω ότι εχώ explorer 6 αλλά κάθε τόσο μου γίνεται!!
Πληροφοριακά και εγώ σου λέω οτι χρησιμοποιώ μόνο explorer 6 και αυτο το πρόβλημα δεν μου έχει παρουσιαστεί ποτέ.
:wink: Τώρα εάν είναι θέμα η όχι του Temp δεν ξέρω αλλά εγώ φροντίζω να καθαρίζω αρκετές φορές την εβδομάδα τα cookies /temporary files etc.
με το "purge ie" (πολύ καλο πρόγραμμα, δουλεμένο αρκετά.)
Εικόνα

Good News For The Smokers, Non-Smokers Die Too

Άβαταρ μέλους
hellas

Δημοσίευση από hellas » 18 Φεβ 2003 17:43

agrippas έγραψε:Ορισμένα sites χρησιμοποιούν έτοιμα scripts για να προστατέψουν τις εικόνες τους και κατά το δεξί κλικ - κατέβασμά τους τις μετατρέπουν σε bmp. Δοκίμασε και σε άλλα sites. Είναι γενικό το πρόβλημα;
Όχι δεν είναι και γι' αυτό δεν ήξερα τι μου γίνεται! Από την μία ναι αλλά από την άλλη όχι!
:roll:

Άβαταρ μέλους
hellas

Δημοσίευση από hellas » 18 Φεβ 2003 17:45

savvas έγραψε:Φίλε Hellas, μη ψάχνεις να βρεις λογική στα προγράμματα της Microsoft... και εγώ μέρες προσπαθούσα να βρω τη λύση όταν μου πρωτοπαρουσιάστηκε (σ' όλα τα sites, όχι σε μερικά) και τυχαία βρήκα τη λύση!
Ως γνωστόν, οποιδήποτε εικόνα όταν ανοίξει αποθηκεύεται αυτόματα στα Temp. Αν κάνουμε στη συνέχεια Δεξι κλικ->Αποθήκευση εικόνας ως, τότε ο Explorer απλά την αντιγράφει από τον Temp στη νέα θέση. Όταν γεμίζει το Temp τότε μάλλον έχει πρόβλημα και κολλάει. Τι άλλο να πώ!
Ευχαριστώ φίλε Σάββα για την απάντηση. Μάλλον αυτό είναι γιατί δεν βλέπω άλλη λύση! Και ότι δεν μου γινόταν τον τελευταίο καιρό αφού τα έκανά delete είναι η απόδειξη!

Άβαταρ μέλους
hellas

Δημοσίευση από hellas » 18 Φεβ 2003 17:49

tsiger έγραψε:λοιπον ακου:

1. παρε τον internet explorer και γραψτον σε ενα zip ή ενα CD.
2. βαλτο στο πλυντηριο για κανα 2 ωρες στους 40 (ΒΑΣΙΚΟ!)
3. απλωσε το για κανα 30 λεπτο και περιμενε.
4. μολις στεγνωσει βαλτο στο τηγανι με κρεμμιδακι και μαιντανο.
5. Πετα το στο φουρνο με καμια μοσχαροκεφαλη και μεχρι να γινει παρε τηλεφωνο τη Microsoft Hellas. Η μαρια απο τα Σουρμενα θα σε κατατοπισει για το ποσο νερο ακριβως πρεπει να εχεις μεσα στο ταψι.
6. Αφου βρεις ακρη το βγάζεις απο το φουρνο - τρως τη μοσχαροκεφαλη και πεταγεσαι μεχρι τη Στουρναρη να παρεις καμια αξιοπρεπή Distro του Linux η αμα εισαι ματσό τσιμπα ενα Powerbook.
7. Σε περιπτωση που κατι στραβώσει παρε τηλεφωνο παλι τη μαρια απο τα Σουρμενα στη Μιcrosoft Hellas.

Ομολογώ ότι τέτοιο φαγητό δεν έχω φάει ποτέ! Θα το κάνω καμιά μέρα! Την ημέρα που θα θέλω να ανατινάξω τον φούρνο στον αέρα τρώγοντας ψητό explorer!! Λέω όμως να προσθέσω και πατάτες γιατί μόνο explorer με κρέας δεν λέει!! Και θα βάλω και πιπέρι για να γίνει πιο πικάντικο! Ευχαριστώ για την συνταγή!

ΥΓ: Το κουφό (μα πολύ κουφό μιλάμε) ξέρεις ποιο είναι; Ότι ίσως τα φαγητό να πετύχει παρά να μπορέσω να βρω βοήθεια aπό την μικρο-μαλακή μας εταιρία

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες