με το δεξί και ερωτήσεις!

Βοήθεια λύσεις και νέα από τον χώρο των open source ή έτοιμων εφαρμογών που έχουν φτιαχτεί με την PHP όπως oscommerce, κ.α.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
xkorakidis

με το δεξί και ερωτήσεις!

Δημοσίευση από xkorakidis » 04 Απρ 2007 11:09

Παίδες χαίρεται κ να σας πω ότι μπήκα με το δεξί, μιας κ είμαι καινούργιος.
Το χώρο μου τον σύστησε πρόσφατα φίλος, την ώρα που έψαχνα κάποιον διεθνή.
Πολύ καλή κίνηση κ συγχαρητήρια αλλά κ μία παρατήρηση: Το αστέρι μου μοιάζει λίγο με fame story... τι λέτε?
Τεσπά, ήθελα να ξεκινήσω με μία ερώτηση:
Θέλω να φτιάξω ένα κατάστημα. Έχω ακούσει διάφορα για το osCommerce, το παρέχει κ ο isp μου, αλλά τώρα λέω να ασχοληθώ. Δεν ξέρω αν είναι η καλύτερη επιλογή. Οι βλέψεις μου είναι να παρέχει κ εργαλεία customies αργότερα για να μπορεί ο πελάτης να παρέχει λεπτομέρεις παραγγελίας, πχ όταν θέλει να φτιάξει κάτι με δικά του σχέδια ή φωτο.
Αν επισκευθείτε το site (image-art.gr), το έχω φτιάξει παλιότερα σε dreamweaver κ notepad, τα προϊόντα είναι φωτογραφικά δώρα (μπλουζάκια, κούπες, μπρελόκ, παζλ κλπ), διαφημιστικά δώρα (στυλό, τασάκια, αναπτήρες κλπ) κ διαφημιστικά έντυπα (κάρτες, φυλλάδια, αφίσσες κλπ), καθώς κ web design.
Αυτό θέλω να το μεταφέρω σε e-commerce υποστηρίζοντας τα περισσότερα το δυνατόν προϊόντα κ παρέχοντας τη δυνατότητα στον πελάτη να ανεβάζει δικές του φωτό (όπως μάλιστα είδα πως έχει κάνει ήδη κάποιο μέλος για πελάτη του από Θεσσαλονίκη). Έχω κάποιες γνώσεις php αλλά πιστεύω πως λίγο πολύ εργαλεία υπάρχουν ήδη για όλες τις ανάγκες μου, το θέμα είναι ποια κ πως.
Έχω κατεβάσει την τελευταία έκδοση του osCommerce & documentation (αυτό είναι λίγο παλιό) αλλά πριν αρχίσω θα με ενδιέφερε η άποψη των πιό έμπειρων.
Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη!
Ευχαριστώ!

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP έτοιμες εφαρμογές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες