Google adsene foroi?

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
kostas223

Google adsene foroi?

Δημοσίευση από kostas223 » 24 Απρ 2007 18:56

Geia sas paidia, tha ithela na mathw an stin ellada xreiazete tpt dilosi gia forous opws leei kai to google... eseis pou exete adsense ti kanete?

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Google adsene foroi?

Δημοσίευση από cdhyper » 24 Απρ 2007 19:05

Οι περισσότεροι (για να μην πω όλοι) κάνουν την πάπια. Εγώ δεν έχω ξεκινήσει ακόμα adsense αλλά αν ξεκινήσω δεν ξέρω αν το google δέχεται ελληνικά τιμολόγια.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

frapegliko

Google adsene foroi?

Δημοσίευση από frapegliko » 28 Απρ 2007 21:55

an den exeis dikia sou doulia.. tote giati na kaneis? an exeis dikia sou epixirisei tote kane.. isos vgeis kai kerdismenos..

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Google adsene foroi?

Δημοσίευση από KGP » 29 Απρ 2007 12:34

vres enan logisti pou na kserei omos tin doulia tou kai rota...
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

ertert

Google adsene foroi?

Δημοσίευση από ertert » 08 Ιουν 2007 09:53

kalimera... mipos kapoios vrike akri... ?

rotisa ton logisti mou kai den mou edose ikanopoihtiki apantisi... anefere oti prepei na kovo kanonika timologio pros tin elliniki edra tou google... kai na pernane kanonika sta timologia opos ta ypoloipa esoda...

poia einai h edra stin ellada ? poia ta stoixia toys ? kai afou den plironome to fpa pos tha kopso timologio afou den moy exei katavlithei ?

Gedis
Επικοινωνία:

Google adsene foroi?

Δημοσίευση από Gedis » 08 Ιουν 2007 14:18

Κοίταξε να δεις. Αντικειμενικά και νομικά δεν μπορείς να έχεις εισόδημα από κάπου το οποίο να είναι μαύρο...
Δεν ξέρω τι γίνεται όταν μιλάμε για ιδιώτες, αλλά στην περίπτωση των επιχειρήσεων το έσοδο εφοριακά πρέπει να φανεί και να δηλωθεί.
Μάλλον λόγω έδρας της Google δεν υπάρχει ΦΠΑ (δεν ξέρω αν θεωρηθεί κάποια στιγμή άλλη έδρα και αλλάξει αυτό).
Το πιο πιθανό είναι να κόβεται κανονικά το τιμολόγιο προς την Google αλλά χωρίς ΦΠΑ. Άσχετα αν το θέλει ή δεν το θέλει η Google.

Μία ερώτηση προς τους κατάλληλους εφοριακούς θα δώσει κάποιο φως, μια και αυτά που λέω και εγώ δεν είναι 100% διασταυρωμένα.

ertert

Google adsene foroi?

Δημοσίευση από ertert » 08 Ιουν 2007 14:32

Gedis έγραψε:Κοίταξε να δεις. Αντικειμενικά και νομικά δεν μπορείς να έχεις εισόδημα από κάπου το οποίο να είναι μαύρο...
ma thelo na kopso timologio den eipa kati antitheto...
Gedis έγραψε: Μάλλον λόγω έδρας της Google δεν υπάρχει ΦΠΑ (δεν ξέρω αν θεωρηθεί κάποια στιγμή άλλη έδρα και αλλάξει αυτό). Το πιο πιθανό είναι να κόβεται κανονικά το τιμολόγιο προς την Google αλλά χωρίς ΦΠΑ.
ma ginete na koveis timologio xoris fpa ?

Gedis
Επικοινωνία:

Google adsene foroi?

Δημοσίευση από Gedis » 08 Ιουν 2007 14:37

Νομίζω πως γίνεται να κόψεις τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ.
Αλλά την ακριβή διαδικασία (εάν χρειάζεται να συρράπτεις την απόδειξη πληρωμής σου, αν αφήνεις απλά κενό το ΦΠΑ, εάν θέλει κανένα αντίγραφο )θα την πει κάποιος εφοριακός.

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Google adsene foroi?

Δημοσίευση από KGP » 08 Ιουν 2007 19:08

nai ginete ena email stin google gia ta peretero den vlaptei einai poli eksipiretiki...
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
chaldofbh
Επικοινωνία:

Google adsene foroi?

Δημοσίευση από chaldofbh » 12 Ιουν 2007 13:09

ertert έγραψε:
Gedis έγραψε: Μάλλον λόγω έδρας της Google δεν υπάρχει ΦΠΑ (δεν ξέρω αν θεωρηθεί κάποια στιγμή άλλη έδρα και αλλάξει αυτό). Το πιο πιθανό είναι να κόβεται κανονικά το τιμολόγιο προς την Google αλλά χωρίς ΦΠΑ.
ma ginete na koveis timologio xoris fpa ?
prepei na prosapseis kai ena antigrafo i na tous parapempseis stin analogi nomothesia pou sou epitrepei na koveis timologia xwris FPA. opos kai stis periptwseis tou miomenou FPA merikvn perioxvn stin elada, i tis apalagmenes apo FPA stis endokinotikes sinalages.
an kai stis endokinotikes sinalages den polixriazete to antigrafo arkei to timologio na simperilmbanete stin analitiki dilosi pou tha kaneis stin eforia sou.

Ayta isxuan prin 1,5 xrvnia pou douleya san logistis...

Paratyta to kalitero pou exei na kaneis, einai na pas sthn eforia tis perioxis sou kai na peis stous forotexnikous... "Exw esoda apo ekei... ti na kanw gia na sas plirwsw ton foro?"
I have no idea what i want... but i would do anything to get it...

Guild
Portfolio

ertert

Google adsene foroi?

Δημοσίευση από ertert » 12 Ιουν 2007 14:32

chaldofbh έγραψε:Paratyta to kalitero pou exei na kaneis, einai na pas sthn eforia tis perioxis sou kai na peis stous forotexnikous... "Exw esoda apo ekei... ti na kanw gia na sas plirwsw ton foro?"
Simfona me ton logisti mou... pou leei oti pige kai rotise (to elpizo)... htan oti prepei na kopei timologio ME fpa... den xero... na theleis na kopseis timologio kai na min vgazeis akri...

ertert

Google adsene foroi?

Δημοσίευση από ertert » 12 Ιουν 2007 14:42

Episis... Sta stoixeia tou Google fenete edra USA alla san AFM (malista to dilonei san FPA ?) exei ta arxika EU opote nomizo simenei evropaiokos AFM.

Psaxno na vro kanenan aritmo nomou ktlp gia na zoriso to logisti na to koitaxei... min xexnate milame gia perioxi ektos Athinas poses epixiriseis nomizete oti tha eine se tetoia periptosi opote na gnorizoun oi topikoi logistes kai eforiakoi... (tous dikeologo ean kai den tha eprepe!)

Adavis
Επικοινωνία:

Google adsene foroi?

Δημοσίευση από Adavis » 05 Ιούλ 2007 03:03

ertert έγραψε:Episis... Sta stoixeia tou Google fenete edra USA...
Στην επιταγή που έρχετε έχει ως έδρα Ιρλανδία και όχι ΗΠΑ πάντως.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες