Η κοροϊδία της Forthnet. ΑΙΣΧΟΣ!!!

Ανταλλαγή εμπειριών και νέα για τις τιμές των συνδέσεων ADSL, VDSL στο internet.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ForzaInter

Δημοσίευση από ForzaInter » 16 Αύγ 2007 16:31

Και σκέφτομαι να μετατρέψω τη dsl που έχω σε 2play... Βρίσκομαι Σύρο και στο site μου λέει ότι υπάρχει δυνατότητα. Για να μη πληρώνω τα πάγια του ρημαδΟΤΕ.

Μία φίλη μου είχε τράβαλα με το 2play που έβαλαν σπίτι τους. Εγώ πάντως με τη DSL κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα ευτυχώς...

Τί προτείνετε παιδιά? Να αλλάξω σε 2play? Μετά τα όργια που διάβασα εδώ, το σκέφτομαι πολύ
I told you we would make it to the sunshine one day...you just got there a little quicker

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
chaldofbh
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από chaldofbh » 17 Αύγ 2007 15:09

vsalap έγραψε:Η κοροϊδία που παίζετε στις πλάτες των καταναλωτών δεν έχει όρια πλέον...
QFT
vsalap έγραψε:
στο συμβόλαιο τους (για το οποίο παρεπιπτόντως δεν μου έχουν στείλει αντίγραφο)
PM ένα E-Mail να σου στείλω ένα αντίγραφο του δικού μου συμβολαίου, είναι για απλό adsl, αλλά φαντάζομαι πάνω κάτω τα ίδια ισχύουν
vsalap έγραψε: αναρωτιέμαι εάν υπάρχουν στα μέλη του forum και άλλοι παθόντες από τις υπηρεσίες της Forthnet,, τους παρακαλώ να "κάνουν ένα βήμα μπροστά"..
Πάνω κάτω τα ίδια και σε εμένα σκέφτομαι σοβαρά να ακυρώσω την αίτηση μου και σε μία άκρη του μυαλού μου σκέφτομαι να κινηθώ και νομικά
vsalap έγραψε: ενεργοποιώ τις διαδικασίες κυρώσεων μέσω της ΕΕΤΤ και της Γ.Γ. Καταναλωτή.
Έχεις τα τηλεφωνά τους?
EneMe έγραψε:ΟΤΕ, Οtenet και Cosmote!

Tίποτα άλλο δεν μου έχει δουλέψει!
OTE?

Βδομάδες ολόκληρες χωρίς τηλέφωνο και εξήγηση το γιατί

OTENET?

Στην εργασία:
Σχεδόν καθημερινό Downtime της γραμμής, 2 μήνες χρέωση 2MB, ενώ λαμβάναμε 756. E-Mails, τα οποία πολλές φορές δεν μπορούν να δουλέψουν, 2 μήνες για ένα απλό redirection του site, γιατί οι εργαζόμενοι δεν ήξεραν τι τους γίνονταν, αφού μίλησα με τον υπεύθυνο του προσωπικού σε 2 ώρες ήμουν κομπλέ. Webhosting από ΟΤΕΝΕΤ? Συχνό downtime, και πολλές φορές η σελίδα είναι ποιο βαριά από πολύ ποιο βαριές σελίδες

Στο σπίτι,

Downtime, χωρίς αιτία και εξήγηση, ταχύτητα γτπ, εξυπηρέτηση 0, και αφού έκοψα την συνεργασία μου με τον ΟΤΕ, με χρέωσαν 2 μήνες έξτρα χωρίς να έχω λάβει την παραμικρή υπηρεσία.

Σκέφτομαι να ξαναγυρίσω στον Ο.Τ.Ε., αυτοί τουλάχιστον είναι δίπλα και είναι ποιο εύκολο να πηγαίνω να τους βρίζω

Στην δικιά μου ιστορία δυστυχώς τα ίδια ισχύουν και για την μεγαλύτερη αλυσίδα Υ/Η (Πλαίσιο) καθώς και με την περίφημη Microsoft,
I have no idea what i want... but i would do anything to get it...

Guild
Portfolio

Απάντηση

Επιστροφή στο “Συνδέσεις ADSL, VDSL”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης