Πρόβλημα με font color

Ας μάθουμε πως να κάνουμε τις σελίδες μας με στιλ. Τα Cascading Style Sheets είναι ο τρόπος για να το επιτύχουμε.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
denmis

Πρόβλημα με font color

Δημοσίευση από denmis » 09 Μάιος 2007 12:50

Κατ'αρχήν καλωσήρθα στο εξαιρετικό σας forum! :D Σχεδιάζω ένα portal (με πολύ ιδρώτα ομολογουμένως) αλλα είμαι σε καλό δρόμο.Έκανα τα πιό δύσκολα αλλα βρήκε ο hell και έσπασε τη ποδάρα του στο css,και συγκεκριμένα στο χρώμα του κειμένου που εισάγεται στα posts και pages του wordpress που χρησιμοποιώ.Ξεκινόντας την εργασία μου στο portal 2 μήνες πρίν,επέλεξα το θέμα "default" του wp,το οποίο ωστόσο δεν μου διευκρινίζει ξεκάθαρα που μπορώ να αλλάξω το χρώμα των h2,h3 κλπ που εμφανίζεται στα posts/pages..Το αρχείο .css του default θέματος απο την αρχή μου φάνηκε υπερβολικά μεγάλο..Επίσης το ίδιο set χαρακτήρων (λευκοί) είναι και στο footer,το οποίο και αυτό με τη σειρά του,απλά δεν εμφανίζεται..Ξέρει κανεις πώς θα αλλάξω αυτή τη μικρή λεπτομέρεια για να τρέξω τo site? :hammer:
Code is poetry-WordPress for ever!
bodle.gr-Your next level community

Άβαταρ μέλους
porcupine

Πρόβλημα με font color

Δημοσίευση από porcupine » 01 Ιουν 2007 21:01

Μπορείς να ψάξεις στο CSS αρχείο (εμφανίζεται πρώτο πρώτο στη λίστα των templates) κι από εκεί να βρεις που υπάρχει h2, h3 κλπ.

Πειραματιζόμενος θα βρεις σίγουρα την άκρη...

Απάντηση

Επιστροφή στο “CSS - Cascading Style Sheets”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες