Πολύ κάλος τρόπος προώθησης

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Απάντηση
Nightfall25gr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nightfall25gr » 10 Μάιος 2007 14:40

Υπάρχουν πολλοί τρόποι να διαφημίσετε το site, πέρα από τους γνωστούς τρόπους που θα διαβάσετε εδώ μέσα σε άλλα posts, για σκεφτείτε και αυτόν:
Κάντε αρχική σελίδα, τη δική σας σελίδα σε δημόσιους υπολογιστές ... εννοώ πανεπιστήμια!!!

Αν έχετε κάποιο φίλο/η που σπουδάζει σε κάποια σχολή, μέσα στη βιβλιοθήκη τις σχολής υπάρχουν πάνω από 30 υπολογιστές διαθέσιμοι στο κοινό που μπαίνουν στο internet, ανάλογα τη σχολή μπορεί να είναι και 100. Για βάλτε κάποιον να πάει και να κάνει αρχική τη δική σας σελίδα σε όλους αυτούς τους υπολογιστές και πιστεύω θα δείτε αποτελέσματα!
αυτό έκανα και εγώ, και είχα όφελος τουλάχιστον όσο αφορά τα click στο google...:D
και άλλα πολλά...

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 10 Μάιος 2007 16:30

Τι σχέση έχουν τα clicks στο google με το ότι μπαίνουν απευθείας στην ιστοσελίδα σου κάποιοι υπολογιστές;
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 10 Μάιος 2007 16:39

φαντάζομαι λέει για adsense...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 10 Μάιος 2007 16:44

ααα την κ**φαλίτσα :) :)
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stathis » 10 Μάιος 2007 18:27

Αυτο όντως δουλευει , και το αλλο κλασσικό , wallpaper που είχα φτιάξει για την σελίδα , το εκανε μια φίλη φόντο σε pc σε ιντερνετ καφε ;)

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ArchangelX » 10 Μάιος 2007 19:39

Αυτο το είχα κάνει το 2000 με το site που είχα τότε :lol: Το έβαλα σαν homepage σε ένα απο τα 2 netcafe της μυτιλήνης (τότε) σε όλα τα PC. Καλά πήγε :lol:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 10 Μάιος 2007 21:17

δέν έχουμε νετ καφέ εδώ βρε αλλα νέτ καφενεδες

οεο! :o
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 12 Μάιος 2007 15:12

Καλά και αν πάει δηλαδή ο επόμενος έξυπνος που θα ακολουθήσει την συμβουλή σου και αλλάξει στην σχολή σου την αρχική σελίδα με το δικό του site τι θα γίνει; θα το αλλάζετε μια ο ένας μια ο άλλος; :p

smiley

Δημοσίευση από smiley » 12 Μάιος 2007 18:33

τρελάθηκα... πόσα χρήματα έχασα τόσα χρόνια... τρέχω να ανοίξω internet cafe με αρχική σελίδα google adsense...

s-hs

Δημοσίευση από s-hs » 12 Μάιος 2007 22:20

Βασικά δεν είναι καθόλου καλός τρόπος. Το google βλέπει από ποια ip γίνονται clicks. Με αυτό τον τρόπο όταν γίνουν πολλά clicks (αφού θα γίνονται από το ίδιο pc ή από παραπλήσια ip του δικτύου του internet café) το μόνο που θα γίνει είναι να κάνουν ban το domain σου.

Τώρα από άποψη επισκεπτών μπορεί να έχεις δίκαιο, αλλά δεν νομίζω να πώς θα κερδίσεις τίποτα σπουδαίο. Κερδίζεις νούμερα και όχι τακτικούς χρήστες που τους ενδιαφέρει το site σου.

Άβαταρ μέλους
JimKarvo
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από JimKarvo » 12 Μάιος 2007 23:55

Και για όποιον δεν ξέρει και πολλά, σημένει ότι χάνεις τα λεφτά σου...

Άρα, αν έιχες 200 και άυριο σου τα στέλνανε (λέμε τώρα), τα έχασες..

PS: και δεν είναι "Τι είχα τι έχασα"...

Nightfall25gr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nightfall25gr » 13 Μάιος 2007 00:07

Για καθίστε ρε παιδιά... εγώ ξέρω ότι την έβαλα τη σελίδα μου σε 80 υπολογιστές ΑΡΧΙΚΗ και όλα είναι μια χαρά. Τι θα πει οτι ο googlis ελέγχει τα IP?
Ασφαλώς και τα ελέγχει αλλά αυτά τα άτομα δεν είναι βαλτά να κάνουν click στις διαφημίσεις...
δηλαδή αν υποθέσουμε οτι αυτή είναι μια εταιρία με 80 υπαλλήλους, τότε απαγορεύεται αυτοί να μπαίνουν στο site μου και να κάνουν click?

s-hs

Δημοσίευση από s-hs » 13 Μάιος 2007 00:44

Nightfall25gr έγραψε:Για καθίστε ρε παιδιά... εγώ ξέρω ότι την έβαλα τη σελίδα μου σε 80 υπολογιστές ΑΡΧΙΚΗ και όλα είναι μια χαρά. Τι θα πει οτι ο googlis ελέγχει τα IP?
Ασφαλώς και τα ελέγχει αλλά αυτά τα άτομα δεν είναι βαλτά να κάνουν click στις διαφημίσεις...
δηλαδή αν υποθέσουμε οτι αυτή είναι μια εταιρία με 80 υπαλλήλους, τότε απαγορεύεται αυτοί να μπαίνουν στο site μου και να κάνουν click?
Φυσικά και δεν απαγορεύεται. Αν πατήσουν όμως πάνω στις διαφημίσεις του google πολλά άτομα τότε θα δημιουργηθεί πρόβλημα. Νομίζεις ότι είσαι ο πρώτος που το σκέφτηκε?

Σου παραθέτω ένα απόσπασμα του google

Invalid Clicks and Impressions

Clicks on Google ads must result from genuine user interest. Any method that artificially generates clicks or impressions on your Google ads is strictly prohibited. These prohibited methods include but are not limited to repeated manual clicks or impressions, using robots, automated click and impression generating tools, third-party services that generate clicks or impressions such as paid-to-click, paid-to-surf, autosurf, and click-exchange programs, or any deceptive software. Please note that clicking on your own ads for any reason is prohibited. Failure to comply with this policy may lead to your account being disabled.
Encouraging clicks

In order to ensure a good experience for users and advertisers, publishers may not request that users click the ads on their sites or rely on deceptive implementation methods to obtain clicks. Publishers participating in the AdSense program:

* May not encourage users to click the Google ads by using phrases such as "click the ads," "support us," "visit these links," or other similar language
* May not direct user attention to the ads via arrows or other graphical gimmicks
* May not place misleading images alongside individual ads
* May not promote sites displaying ads through unsolicited mass emails or unwanted advertisements on third-party websites
* May not compensate users for viewing ads or performing searches, or promise compensation to a third party for such behavior
* May not place misleading labels above Google ad units - for instance, ads may be labeled "Sponsored Links" but not "Favorite Sites"
https://www.google.com/adsense/support/ ... T_xbvHDZnU

Comfis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Comfis » 14 Μάιος 2007 15:54

δεν έχει σημασία το τι πιστεύεις εσύ για το "τι είναι λογικό". Σημασία είναι τι πιστεύει ο Big G.

Του Big G του φαίνονται ύποπτα τα πολλά κλικ από το ίδιο ΙP.

Και είναι πολύ χάλια να σου γίνει ban το adsense account

smiley

Δημοσίευση από smiley » 14 Μάιος 2007 20:43

βασικά το google δεν καταλαβαίνει πόσοι μπαίνουν από το ίδιο pc και με το ίδιο ip ? τι για τόσο ντιπ κουτό το περάσατε το google;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες