Πολύ κάλος τρόπος προώθησης

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 24 Φεβ 2009 19:09

Μιας και το θέμα ξεθάφτηκε...

Ένα ερώτημα που προκύπτει απο τα παραπάνω:
Αν ξαφνικά αυξηθεί το CTR ή τα impressions σου, τουλάχιστον για την πρώτη περίπτωση θα γίνει κάποια έρευνα.
όλα τα ελέγχουνε και ακόμα περισσότερα για να μην χάσουν και στο μέλλον το βρακί τους... ο ανταγωνισμός δεν θα μείνει μικρός... και τι προγράματα έχει πάνω το pc και τις ώρες που είναι online και τις κινήσεις στο keyboard (από τις οποίες παίρνουν και εξάγουν ένα ψηφιακό αποτύπωμα με μαθηματικές προσεγγίσεις) και που είσαι ακόμα... μέχρι ψυχογραφήματα θα εκδίδουν για τον καθένα μας, αν το πετύχουν αυτό και σε μένα θα την κάνω για ινδία...
Και να΄ταν μόνο το IP... εμένα μου έκοψαν το adsense γιατί έκανα 5-6 clicks τη βδομάδα από ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ IP's.
δεν έχει σημασία το τι πιστεύεις εσύ για το "τι είναι λογικό". Σημασία είναι τι πιστεύει ο Big G.

Του Big G του φαίνονται ύποπτα τα πολλά κλικ από το ίδιο ΙP.

Και είναι πολύ χάλια να σου γίνει ban το adsense account
Δηλαδή αν εγώ δεν γουστάρω τον (κάθε) Γιάννη... Ξεκινάω να πατάω κάθε μέρα τις διαφημίσεις στην σελίδα του... με αποτέλεσμα να τον τιμωρήσει το Google...

Ένα απλό blacklisting μου σαν σπάμερ πιστεύω οτι είναι αρκετό και όχι η τιμωρία του Γιάννη. :wink:

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scoobby » 24 Φεβ 2009 22:02

Απλα δεν τα χρεωνουν δεν σε κανουν μπαν για αυτο.Ειναι προφανες κακοπροαιρετα κλικς και εχουν τους μηχανισμους να το αποτρεψουν απο το να γινουν κερδη η μπαν για τον εκδοτη,απλα τα αγνοουν.
Οσον αφορα τον ντιμσις μπορει παραλληλα να εγινε κατι αλλο και να τον εκαναν μπαν,αλλα ποτε δεν ξερεις με τον γκουγκλι....

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες