Ρίξτε μια ματία στην προσωπική μου σελίδα..

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 24 Φεβ 2003 00:05

Ρίξτε μια ματία στην προσωπική μου σελίδα αν θέλετε:

http://tsaganos.greekbytes.com

Δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, δεν έχει κανένα γραφικό... Είπα να το κάνω ένα μεσημέρι που δεν είχα τίποτα να κάνω, και να μην το φορτώσω με τίποτα (καλά το παράκανα και λίγο). Ενα απλό σχεδιάκι και λίγα πράγματα για μένα (σοβαρό θέμα :-? ) .. Μερικά links και 2-3 απο τα sites με τα οποία κατα καιρούς έχω ασχοληθεί...

Άβαταρ μέλους
Garifas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Garifas » 24 Φεβ 2003 01:42

An kai oxi kati to idiaitero i selida sou poli apli kai metrimeni!!Mou arese sinexise tin kali doulia kai vale perisotera pragmata iside!!!

www.h2opolo.gr

Άβαταρ μέλους
tsiger
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tsiger » 24 Φεβ 2003 01:47

cool alla mi mou petas tin IP mou sti mourh mou, den einai kai oti kalitero.. cheers

Άβαταρ μέλους
hellas

Δημοσίευση από hellas » 24 Φεβ 2003 11:59

greekbytes έγραψε:Ρίξτε μια ματία στην προσωπική μου σελίδα αν θέλετε:

http://tsaganos.greekbytes.com

Δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, δεν έχει κανένα γραφικό... Είπα να το κάνω ένα μεσημέρι που δεν είχα τίποτα να κάνω, και να μην το φορτώσω με τίποτα (καλά το παράκανα και λίγο). Ενα απλό σχεδιάκι και λίγα πράγματα για μένα (σοβαρό θέμα :-? ) .. Μερικά links και 2-3 απο τα sites με τα οποία κατα καιρούς έχω ασχοληθεί...
Oraia selidoula. An ftiakseis ligo to mavro dil prostheseis kati akoma gia na min einai toso ektyflotiko an an exeis oreksi na ftiakseis mia leptomereia sta grammata tote tha exeis mia mikri men alla pliri selida de.

I leptomereia pou sou elega (an exeis oreksi na asxolitheis vevaia) einai na valeis tis lekseis tis kathe grammis (aristera sta links) na einai sto idio epipedo (opos vlepeis einai san kati na tis travaei pros ta kato)

Gia na to ftiakseis afto kai na einai ola kanonika mporeis na to kaneis enan apo aftous tous 2 tropous.

1) Vazeis css. Kai epeidi exeis idi apla allakse to "verdana 8", kateftheian se "arial 9" (to 9 i 10 , einai sxedon to idio me verdana 8 apla ta arial fainontai se netscape eno to verdana 8 oxi. Gia tin akriveia fainetai san mikrotero (7 kati) kai etsi stravonetai kapoios)

Simeiosi: Min afineis kena anamesa stis entoles ton css giati to netsacpe 4.7 exeis provlima. Xoris kena ola einai mia xara eno me kena oxi (Prosopika afto mou tin spaei poli giati oloi to agnooun)

2) To deftero kolpaki mallon den sou xreiazetai afou xrisimopoieis css alla ego tha sto po gia na to ksereis. Einai se morfi html oxi css. Apla grapse to keimeno etsi:

<font face="verdana"><font size="-2>keimeno bla bla<br>apo kato grammi keimeno bla bla<br> pali alli grammi kai loipa</font></font>

Kai OXI etsi

<font face="verdana"><font size="-2>keimeno bla bla</font></font> <br><font face="verdana"><font size="-2>defteri grammi</font></font>

Me dyo logia na apofevgeis tous axristous kodikes.

Mallon ta apopano sou itan axrista alla epeidi eixa oreksi kathisa kai ta egrapsa :wink:

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 24 Φεβ 2003 13:11

Ευχαριστώ hellas.. Για την verdana και την arial δεν το ήξερα... Το sitακι το έκανα όπως είπα σε λίγη ώρα ένα μεσημέρι και το template στο Dreamweaver (και τη στήλη αριστερά) και δεν κοίταξα για διπλά <font> tags.. Στο κύριο περιεχόμενο δε θα βρείς τέτοια.. Thanks πάντως ..

Τsiger, εκεί με την IP έχεις δίκαιο :Ρ απλά είπα να μην έχει μόνο ημερομηνία και δεν είχα τι να βάλω...

Eυχαριστώ κι εσένα Garifa και μία σημείωση.. Πήγαινε στο "edit profile" και βάλε το site σου για "signature/υπογραφή".. Μην το γράφεις κάτω απο το post μόνος σου και παιδεύεσαι..

Άβαταρ μέλους
hellas

Δημοσίευση από hellas » 24 Φεβ 2003 13:52

greekbytes έγραψε:Ευχαριστώ hellas..

Τsiger, εκεί με την IP έχεις δίκαιο :Ρ απλά είπα να μην έχει μόνο ημερομηνία και δεν είχα τι να βάλω...
Parakalo! Apla exo mania me tis leptomereies. (Elpizo na min me vriseis kamia mera epeidi tha se exo priksei :wink: )

Ektos apo tin imerominia giati den vazeis tin ora?

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 24 Φεβ 2003 14:27

Νο prob ρε ;) .. Την ώρα δε μ'αρέσει να τη βάλω.. Εχω πρόβλημα με την ώρα! Δε μ'αρέσει να την βλέπω συχνά γιατί αγχώνομαι!!! Κάτι θα βάλω μωρέ... (καμιά γυμνή φωτό μου κλπ :Ρ )

Άβαταρ μέλους
macman
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από macman » 25 Φεβ 2003 22:19

Είναι πολύ συμπαθητική. Ξεχωρίζει και επιβάλλεται με την απλότητά της.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης