Πως κάνω format επιγόντως !!!

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Enigma
Honorary Member

Δημοσίευση από Enigma » 12 Μαρ 2003 17:13

Στην περίπτωση αυτή κάνεις format σε fat32 και δεν έχεις κανένα πρόβλημα!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
pritanis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pritanis » 24 Μαρ 2003 22:11

Ligo ektos thematos alla peite mou kati
Exw enan Pentium III sta 450 MHZ kai 128 MB stin ram
tha mporesei me ta XP i menw anagkastika sta 98?

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 24 Μαρ 2003 22:57

Χλομό σε κόβω..
Πολύ λίγη μνήμη.. ίσως με 512 κάτι να έκανες..
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 24 Μαρ 2003 23:02

Kala re gianni, kai me 256 entaksei einai ta XP. O epeksergastis ta xalaei ligo.. Thelei ena 700ari gia na paei ikanopoiitika. Ego exo 2000. Nomizo to sistima sou tha antexei 2000 kai einai poli kalitera apo ta 98/se/ME. Dokimase an thes.

Άβαταρ μέλους
Giannis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Giannis » 25 Μαρ 2003 01:19

Φίλε μου pritanis, έχω έναν Pentium III στα 450 MHZ και 384 MB μνήμη και τα ΧΡ τρέχουν με χίλια. Βάλε μόνο μνήμη και είσαι οκ! Τα Mhz είναι παραμύθι για να πουλάν οι εταιρείες.Το μυστικό είναι η πολύ μνήμη.Με 512 βέβαια θάσαι καλύτερος.

:hammer:

Άβαταρ μέλους
pritanis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pritanis » 25 Μαρ 2003 10:18

Me kalupsate oloi
Thnaks :hammer:

Warrel

Δημοσίευση από Warrel » 10 Απρ 2003 10:18

Όσον αφορά τα XP νομίζω πως μία καλή λύση είναι ένα μικρό partition (16 Gb) σε Fat32 (μικρό για τα σημερινά δεδομένα) όπου θα μπουν τα Windows και το υπόλοιπο του δίσκου σε NTFS.

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από steki-man » 10 Απρ 2003 11:28

Εγώ ξέρω ότι μπορεί να γλύτωσα τις μπλε οθόνες τώρα που έβαλα τα 2000 αλλά τουλάχιστον στα 98 δεν είχα ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ Κ Α Ν Ε Ν Α πρόβλημα
να βάλω όποιοδήποτε πρόγραμμα ή παιχνίδι ή ότι άλλο
Τώρα με τα 2000 το παιχνίδι dracula πχ μου λέει ότι δεν μπορεί να κάνει install γιατί δεν βρίσκει κάποιο αρχείο με κατάληξη .ini
Επίσης δεν περνάει το photoshop 7
και γενικά νομίζω ότι είναι πιο πολύπλοκο από όσο θα μπορούσε να είναι.
Και γενικά νομίζω πως αργεί πιο πολύ να ανοίξει από τα 98

Warrel

Δημοσίευση από Warrel » 10 Απρ 2003 12:57

Φίλε steki-man τα 2000 σίγουρα δεν είναι για παιχνίδια! Είναι περισσότερο δικτυακά και είναι καλό λειτουργικό για εφαρμογές γραφείου!

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από steki-man » 10 Απρ 2003 13:31

Warrel έγραψε:Φίλε steki-man τα 2000 σίγουρα δεν είναι για παιχνίδια! Είναι περισσότερο δικτυακά και είναι καλό λειτουργικό για εφαρμογές γραφείου!
oups oups perimene ............. ennoeis oti einai kurios gia douleia grafeiou alla paizeis kai paixnidia kai oti thes ? i oti den einai gia paixnidia outos i allos ?
px ego asxoloumai me mousiko programatismo kai ligo me noiazei pos douleuei ta programata tupou excel ktlp .............

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

Δημοσίευση από e-times » 10 Απρ 2003 14:28

steki-man έγραψε:
Warrel έγραψε:Φίλε steki-man τα 2000 σίγουρα δεν είναι για παιχνίδια! Είναι περισσότερο δικτυακά και είναι καλό λειτουργικό για εφαρμογές γραφείου!
oups oups perimene ............. ennoeis oti einai kurios gia douleia grafeiou alla paizeis kai paixnidia kai oti thes ? i oti den einai gia paixnidia outos i allos ?
px ego asxoloumai me mousiko programatismo kai ligo me noiazei pos douleuei ta programata tupou excel ktlp .............
Καταρχην τα 2000 ειναι πολυ καλυτερα απο τα 98, σε γενικες γραμμες. Αλλα ειναι αυτα που κανουν τα 98 πιο προσιτα σε εναν χρηστη. Τωρα ολα τα παιχνιδια που βγαινουν ειναι ολα συμβατα με τα 2000 απ'οτι ηταν πριν καποιο καιρο. Γιατι ομως εχεις εσυ προβληματα?, μαλλον δεν φταινε τα προγραμματα που πας να εγκαταστησεις και πολυ πιθανο βλεπω να μην εχεις κανει σωστα την εγκατασταση των 2000. Για παραδειχμα το photoshop 7.0 ειναι απολυτα συμβατο με τα 2000 και εχω και παραδειγμα αφου το εχω δει εγκατεστημενο σε μηχανακι. Δεν ειναι μονο για εφαρμογες γραφειου αφου δουλευουν πολυ καλα στις περισσοτερες εφαρμογες που υπαρχουν. Εαν δεν γνωριζεις εαν καποιο απο τα προγραμματα που πας να εγκαταστησεις ειναι ή οχι συμβατο με τα 2000 τοτε ψαξτο καλα πριν ωστε να μην προχωρησεις και μετα σου βγαινουν διαφορα προβληματα. Τουλαχιστον οσο ξερω, γι'αυτο που τα θες ειναι μια χαρα και δεν εχουν κανενα προβλημα. Ασε που ξεχνας και τις μπλε οθονες, :wink: λιγο ειναι αυτο????
Εικόνα

Good News For The Smokers, Non-Smokers Die Too

Quino

Δημοσίευση από Quino » 30 Απρ 2006 08:10

na rothso kati kai ego san pio sxetos...otan pas na kaneis format kai soy leei oti ta windows yparxoyn hdh egatesthmena ston ypologisth sas...tote pos ta diagrafeis gia na valeis ta kainoyrgia???kai posh ora xreiazete h diadikasia toy format?
eyxaristo :-?

smiley

Δημοσίευση από smiley » 04 Μάιος 2006 15:40

hellas έγραψε:Ena kako pou exei to NTFS einai oti ean kaneis ton HDD NTFS, den mporeis meta na ton epanaferis se FAT32 h otidipote allo tipo partition ektos an kaneis format...
... εκτός και μόνο βέβαια αν μπορείς και ξέρεις να κάνεις μαγικά :arrow: Partition Magic

Partition Magic Publisher's Description
Partition Magic allows you to create, resize and merge partitions on your hard drive without destroying data. Partition Magic helps organize and protect your data, run multiple operating systems, convert file system types and fix partition table errors.

Features:

· Organize and protect the information on a hard drive
· Easy, step-by-step wizards help with performing partitioning tasks
· Preview the effects of partitioning a hard drive before implementing anything
· Safely manage multiple operating systems
· Partition hard drives as large as 80 GB
· Access and partition external USB drives
· Undelete a deleted partition from rescue disks
· Remotely copy, move, delete, and create partitions across a TCP/IP connection
· Create and run scripts to automate common partitioning tasks
· Shred partitions to ensure the security of corporate data on retiring hard disks
· Convert from one file system or partition type to another without losing data
· Supports FAT, FAT32, NTFS, and Linux ext2/Swap file systems
· Support for Windows XP

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης