MyCorner.gr

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Comfis
Επικοινωνία:

MyCorner.gr

Δημοσίευση από Comfis » 13 Μάιος 2007 14:51

Γειάα σας! Αυτή είναι μια νέα ιστοσελίδα που φτιάξαμε. Πρόκειται για μια προσπάθεια να φτιάξουμε ένα social network στο οποίο να μπουν όσο περισσότεροι έλληνες γίνεται.

Είναι σε ημιδοκιμαστική κατάσταση. Έχει ακόμη λαθάκια και πολλά κομμάτια της πρέπει να μεταφραστούν στα ελληνικά.

Πρόκειται για ένα πειραγμένο Phpfox! Πιστεύετε ότι έχει πιθανότητες να πετύχει;;

Mycorner

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

MyCorner.gr

Δημοσίευση από KGP » 13 Μάιος 2007 14:53

ochi
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

MyCorner.gr

Δημοσίευση από fafos » 13 Μάιος 2007 17:06

Comfis έγραψε:Γειάα σας! Αυτή είναι μια νέα ιστοσελίδα που φτιάξαμε. Πρόκειται για μια προσπάθεια να φτιάξουμε ένα social network στο οποίο να μπουν όσο περισσότεροι έλληνες γίνεται.

Είναι σε ημιδοκιμαστική κατάσταση. Έχει ακόμη λαθάκια και πολλά κομμάτια της πρέπει να μεταφραστούν στα ελληνικά.

Πρόκειται για ένα πειραγμένο Phpfox! Πιστεύετε ότι έχει πιθανότητες να πετύχει;;

Mycorner
Otan les peiragmeno phpfox ti enoeis? milame gia to layout h exeis peiraksei kai thn mhxanh tou? giati an peirakseis thn mhxanh autou tou software to pithanotero na pareis mia leukh selida...

Se ena website tou eidous tou (kata thn gnomh mou) den paizei rolo h efarmogh h to omorfo layout alla ta connections pou exoun oi syntelestes tou website...

kalh eputyxia kai oti xreiasteite edo eimaste

@KGP.. an arosthso, na ertheis na mou doseis kouragio :D
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

MyCorner.gr

Δημοσίευση από id12586 » 13 Μάιος 2007 18:15

Μου αρέσει το design. Απλό και λιτό, αλλά ταυτόχρονα μοντέρνο.

Δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για το περιεχόμενο, γιατί δεν το κοίταξα ενδελεχώς.

Παρατήρηση: Προσπάθησε να αφαιρέσεις μερικά links απο το horizontal navigation menu. Είναι πάρα πολλά και κουράζουν. Καλύτερα να φτίαξεις ένα dropdown menu, αν τα θές όλα :wink:
HOME GALLERY BROWSE BLOGS FORUM RATE BATTLE POLLS GROUPS CLASSIFIED QUIZZES EVENTS SIGNUP LOGIN
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
alexandr0s
Επικοινωνία:

MyCorner.gr

Δημοσίευση από alexandr0s » 13 Μάιος 2007 21:55

Για να μαζέψεις περισσότερους Έλληνες πρέπει πρώτα όλο το περιεχόμενο του site (menu κτλ) να είναι στα ελληνικά.

Comfis
Επικοινωνία:

MyCorner.gr

Δημοσίευση από Comfis » 13 Μάιος 2007 22:35

Σωστά όλα αυτά που λέτε. Εκτός από αυτό που λες εσύ KGP και για να σου μπω στο μάτι, θα τα καταφέρω :P Φάφο λολ το σχόλιο σου! Να σαι καλά για τα καλά σου λόγια.

Τα μενού κλπ σιγά σιγά θα αλλαχθούν, συμφωνώ, είναι απαραίτητο να γίνει ελληνικό.

ΙD Το σκέφτηκα και εγώ αυτό για το οριζόντιο μενού, αλλά θέλω να δω αρχικά αν ο κόσμος θα ασχοληθεί με τα στοιχεία του μενού και μετά αν είναι θα αρχίσω να αφαιρώ.

Fafo, η σχεδίαση βασικά άλλαξε, δεν είμαι εγώ επί των του σκριπτ, διότι είμαι αναλφάβητος!

Να στε καλά ρε παιδιά για την καλοπροαίρετη προσέγγιση!

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

MyCorner.gr

Δημοσίευση από fafos » 13 Μάιος 2007 23:00

Comfis έγραψε:Σωστά όλα αυτά που λέτε. Εκτός από αυτό που λες εσύ KGP και για να σου μπω στο μάτι, θα τα καταφέρω :P Φάφο λολ το σχόλιο σου! Να σαι καλά για τα καλά σου λόγια.

Τα μενού κλπ σιγά σιγά θα αλλαχθούν, συμφωνώ, είναι απαραίτητο να γίνει ελληνικό.

ΙD Το σκέφτηκα και εγώ αυτό για το οριζόντιο μενού, αλλά θέλω να δω αρχικά αν ο κόσμος θα ασχοληθεί με τα στοιχεία του μενού και μετά αν είναι θα αρχίσω να αφαιρώ.

Fafo, η σχεδίαση βασικά άλλαξε, δεν είμαι εγώ επί των του σκριπτ, διότι είμαι αναλφάβητος!

Να στε καλά ρε παιδιά για την καλοπροαίρετη προσέγγιση!
Mhn viasteis na to metafraseis (einai to 1.5.1 an den kano lathos).. to 1.6.X pou vgainei se liges hmeres tha exei oles tis lekseis - fraseis se 1-2 arxeia kai oxi skorpies opos einai tora mesa sthn html..

Oso gia ta scriptoeidh kai loipa peiragmata tou kodika mpes sta forums ths phpfox kai tha vreis poly pragma (kapou ekei mesa vosko kai ego :lol: )
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

MyCorner.gr

Δημοσίευση από KGP » 13 Μάιος 2007 23:07

Comfis έγραψε:Σωστά όλα αυτά που λέτε. Εκτός από αυτό που λες εσύ KGP και για να σου μπω στο μάτι, θα τα καταφέρω :P
makari... oute sto mati tha mou mpeis oute tha zilepso... rotises

===quote===
Πιστεύετε ότι έχει πιθανότητες να πετύχει;;
===unquote===

kai tha sou epanalavo gia akoma mia fora oti den to pisteuo akoma kai ena swot na kaneis tha to deis...
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Comfis
Επικοινωνία:

MyCorner.gr

Δημοσίευση από Comfis » 13 Μάιος 2007 23:10

ναι μωρέ, η απάντηση μου ήταν καθαρά σε πνεύμα χιουμοριστικό, μην την λαμβάνεις σοβαρά.

Άβαταρ μέλους
coby
Επικοινωνία:

MyCorner.gr

Δημοσίευση από coby » 28 Μάιος 2007 18:17

Είναι λίγο δύσκολο να πετύχει πλέον... Υπάρχουν τόσα μεγάλα sites με χιλιάδες Έλληνες που κάνουν αυτή τη δουλειά. Αν μπορούσε να αποκτήσει την δική του ταυτότητα ίσως να έκανε την διαφορά...

Comfis
Επικοινωνία:

MyCorner.gr

Δημοσίευση από Comfis » 28 Μάιος 2007 18:28

Ένα δίκιο το χεις, μόνο που όσα έχω υπ'όψιν μου δεν έχουν τα features που έχει το συγκεκριμένο σάιτ (μιλάω για ελληνικά σάιτς). Θα δείξει στο μέλλον

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

MyCorner.gr

Δημοσίευση από georgemakaronis » 28 Μάιος 2007 19:43

εμένα μου άρεσε πάντως
Those who educate children well are more to be honored than they who produce them; for these only gave them life, those the art of living well.
Aristotle

Comfis
Επικοινωνία:

MyCorner.gr

Δημοσίευση από Comfis » 28 Μάιος 2007 20:03

είδες το τωρινό μωμ-άσπρο τεμπλέιτ;; πριν είχα ένα άλλο, για το οποίο πλήρωσα μια εταιρεία, που αντί να μου κάνει τεμπλέιτ μου κατέστρεψε τον μισό κώδικα. αυτό εδώ είναι free και σκεφτόμαστε να αγοράσουμε ένα άλλο template.. να δούμεν.

Αλήθεια ποια είναι η γνώμη σας για το γραφικό μέρος του σάιτ;;

ibanezix

MyCorner.gr

Δημοσίευση από ibanezix » 28 Μάιος 2007 20:28

Όταν κάνεις hover πάνω από τους συνδέσμους στην οριζόντια μπάρα, στο CLASSIFIED, επειδή είναι μακρύτερο από τα άλλα, η εικονίτσα που εμφανίζεται με τη μπίλια από κάτω από το κείμενο κάνει repeat κατά άξονα χ και έτσι εμφανίζεται μιάμιση μπίλια αντί για μία. Απαράδεκτο για σάητι τέτοιου βεληνεκούς. :)

Επίσης στη γραμμή πάνω πάνω που λέει Welcome Guest Login or Signup LIVE CHAT | IM LIST | BOOKMARK US | HELP, αν πραγματικά θέλεις να εξαφανίζονται τα links όταν κάνεις hover, δεν είναι ανάγκη να περιορίζεσαι στο να βάζεις το ίδιο χρώμα, με το background, μπορείς να χρησιμοποιήσεις Javascript και να τα στέλνεις σε άλλο σημείο της σελίδας.

<νοσταλγία>teasing Comfis $10 ανά λέξη, αλλά teasing Comfis από κοντά... priceless</νοσταλγία>

Πάντως αυτά που λέω ισχύουν.

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

MyCorner.gr

Δημοσίευση από Specom » 28 Μάιος 2007 21:05

Aman re KGP me thn kalh kouventa sto stoma :)
Emena mou fenete mia xara kai makari na petixei giati kanena alo elliniko social network den aksizei. H mono mou erwtish einai ti parapanw exete na prosferete apo ta 3ena social networks otan to hi5 exei 200.000 ellines kai to facebook alous tosous?
Vasika auth thn erwtish prepei na thn kanete eseis stous eautous sas, prepei dld na vreite kati pou tha parexei to diko sas social network to opio den to parexei kanena alo.
auta apo emena sinexiste thn prospathia :)
As poume to Facebook efage to Hi5 epeidi mporei o kathe xrisths mporouse na valei wses fotografies thelei se antithesh me tou hi5 pou mporouse na valei 5 - 10, epishs htan elafritero ara taxutero kai xilia duo alla.
Den 3erw an me thn platforma pou exete epile3ei exete polles dunatotites na kanete dika sas 3exwrista pragmata ala sas euxomai na to petixete :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες