MyCorner.gr

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Comfis
Επικοινωνία:

MyCorner.gr

Δημοσίευση από Comfis » 02 Ιουν 2007 12:18

αυτό το τελευταίο που λες billt μάλλον το έχω πετύχει και τα παιδιά είναι πολύ δραστήρια.

Η στρατηγική είναι αντικείμενο προς συζήτηση και βελτίωση, δεν βλέπω κάτι κακό σε αυτό KGP. Fafe 1000 ελληνικά sites με phpfox;;

Παίδες διάβασα αρκετά πριν το ξεκινήσω. Αυτό στο οποίο κατέληξα είναι ότι η μοναδική ελπίδα για πετυχημένο social network ειναι τα regional. Και όντως ακούγεται πολύ λογικό, γιατί δεν έχουμε κανένα ελληνικό social network

Άβαταρ μέλους
billt

MyCorner.gr

Δημοσίευση από billt » 02 Ιουν 2007 13:15

Sou euchome kali epitichia :)

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

MyCorner.gr

Δημοσίευση από fafos » 02 Ιουν 2007 14:41

Comfis έγραψε: Fafe 1000 ελληνικά sites με phpfox;;
Htan pano apo 1200 ton Dekemvrh alla molis vghke to 1.5 oi perissoteroi ta ekleisan h ta exoun anenerga.. :D
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Comfis
Επικοινωνία:

MyCorner.gr

Δημοσίευση από Comfis » 02 Ιουν 2007 14:47

δλδ το Phpfox βγάζει 40 k το μήνα μόνο από ελλάδα :O

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

MyCorner.gr

Δημοσίευση από fafos » 02 Ιουν 2007 14:56

Comfis έγραψε:δλδ το Phpfox βγάζει 40 k το μήνα μόνο από ελλάδα :O
An den kano lathos to diko sou einai to 2o h 3o apo Ellada.. milao gia pagkosmia paragogh :D
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Comfis
Επικοινωνία:

MyCorner.gr

Δημοσίευση από Comfis » 02 Ιουν 2007 15:02

Comfis έγραψε:Fafe 1000 ελληνικά sites με phpfox;;
α γιατί εγώ ρώτησα για ελλάδα!

Άβαταρ μέλους
alexandr0s
Επικοινωνία:

MyCorner.gr

Δημοσίευση από alexandr0s » 02 Ιουν 2007 15:25

Comfis έγραψε:αυτό το τελευταίο που λες billt μάλλον το έχω πετύχει και τα παιδιά είναι πολύ δραστήρια.

Η στρατηγική είναι αντικείμενο προς συζήτηση και βελτίωση, δεν βλέπω κάτι κακό σε αυτό KGP. Fafe 1000 ελληνικά sites με phpfox;;

Παίδες διάβασα αρκετά πριν το ξεκινήσω. Αυτό στο οποίο κατέληξα είναι ότι η μοναδική ελπίδα για πετυχημένο social network ειναι τα regional. Και όντως ακούγεται πολύ λογικό, γιατί δεν έχουμε κανένα ελληνικό social network
Έχουμε το joy :kaloe: Επίσης λόγο της παγκοσμιοποίησης και της ανάγκης επικοινωνίας με άλλες χώρες πολλοί είναι γραμμένοι σε myspace κτλ

Γιατί δεν το γυρνάς στα Ελληνικά?

Comfis
Επικοινωνία:

MyCorner.gr

Δημοσίευση από Comfis » 02 Ιουν 2007 16:16

περιμένω να βγει το update το 1.6 γιατί εκεί η αλλαγή σε ελληνικά θα γίνεται πολύ εύκολα! Το joy, δεν λέω, μαζεύει τρελό κόσμο, αλλά...

Comfis
Επικοινωνία:

MyCorner.gr

Δημοσίευση από Comfis » 10 Ιουν 2007 15:46

παίδες χτες είχα 40 εγγραφές στο site! είμαι πολυ ικανοποιημένος.. αν συνεχίσει έτσι θα κάνει φτάσει τα 1000 μέλη μέσα σε ενάμιση μήνα! .. δεν είναι καλά δείγματα αυτά;; δεν έχω μεγάλη εμπειρία από ελληνικά sites, γι'αυτό ερωτώ τη γνώμη σας!

Comfis
Επικοινωνία:

MyCorner.gr

Δημοσίευση από Comfis » 19 Ιουν 2007 23:59

όοολε είμαι ενθουσιασμένος, χτες είχα 75 νέα μέλη και έχω φτάσει αισίως τα 750! όοολε . και όλα αυτά με τρελή κίνηση!! και ακόμη χωρίς banner του mycorner πουθενά

Άβαταρ μέλους
alexandr0s
Επικοινωνία:

MyCorner.gr

Δημοσίευση από alexandr0s » 20 Ιουν 2007 00:11

Πολύ καλά είναι, πρέπει ήδη να αρχήσεις να προσέχεις τη κίνηση για να δουλεύουν όλα καλά. Σε κατάλογους όπως το in.gr το έβαλες? Γιατί δεν κάνεις και μια χαμηλού budget διαφήμιση στο google?

Comfis
Επικοινωνία:

MyCorner.gr

Δημοσίευση από Comfis » 20 Ιουν 2007 00:18

έφτιαξα ομάδα για την προώθηση του σάιτ και ομάδα για τον έλεγχο του σάιτ. εννοείται ότι μπήκε διαφήμιση!

Σε καταλόγους δεν το έβαλα. το μεγάλο του πρόβλημα είναι ότι μερικές μέρες είναι τραγικά αργό, όπως τώρα γκρρ..

θα πάρουμε dedicated server, αλλά ως τότε....

POLISPASIMO

MyCorner.gr

Δημοσίευση από POLISPASIMO » 26 Ιουν 2007 00:43

Καλό το mycorner. Το ίδιο καλό και το worldwidegreeks.com, το ίδιο καλό και το myparea.net, το ίδιο καλό και τα όσα υπόλοιπα sites χρησιμοποιούνε phpfox. Αυτό που πρέπει να καταλάβετε όλοι όσοι χρησιμοποιείτε phpfox, είναι οτι αυτή τη στιγμή δεν ξεχωρίζει το ένα site aπό το άλλο. Είναι όλα ακριβώς το ίδιο. Και δεν μιλάω για αισθητική ή design, δές'το styledojo.com για το τι μπορείς να κάνεις από άποψη design, αλλά για το τι προσφέρει το πρόγραμμα στους χρήστες. Και το χειρότερο απ'όλα είναι ότι το phpfox είναι ένα από τα χειρότερα γραμμένα προγράμματα που έχω δει ποτέ στη ζωή μου. Και είναι και υπερτιμημένο. Πολύ χάλια κωδικό μιλάμε.

Όσο λοιπόν και να το δουλέψετε, όσο και να το διαφημίσετε, σε τελική ανάλυση δεν θα διαφέρετε πουθενά και σε κανένα σημείο από οποινδήποτε άλλον που χρησιμοποιεί phpfox. Και για social networking sites στην Ελλάδα το πάνω χέρι το έχει και θα το έχει για πολύ καιρό το joy. Μέχρι τουλάχιστον να βρεθέι ένας άλλος προγραμματιστής με καλές διασυνδέσεις και χτίσει ένα δικό του πρόγραμμα που να προσφέρει κάτι παραπάνω. Και έιμαι 100% σίγουρος πως αυτό θα συμβεί πολύ σύντομα.

Αλλά, δεν πρέπει να υποτιμάμε και την γενικότερη μαλακία που δέρνει τον κάθε χρήστη στο διαδύκτιο. Μόλις βγει κάτι καινούργιο θα τρέξει να το δοκιμάσει κι'ας το'χει ξαναδεί χιλιάδες φορές. Γι'αυτό είναι απαραίτητο εάν το έχετε πάρει απόφαση να φτάσετε κάπου ψηλά, εστω και με το phpfox, να μην έχετε κανένα απολύτως πρόβλημα με servers, bandwidth, κτλ. Να έιστε πρωτοπόροι στα mods που βγαίνουν, κι'αν έχετε τις δυνατότητες παραγγείλετε αποκλειστικά mods aπο προγραμματιστές. Και πολύ πιο σημαντικό απ'όλα είναι η κοινότητα. Δημιουργήστε μια κοινότητα που να συμμετέχει στο site. Δεν φτάνει απλά να δημιουργούν προφίλ και να στέλνουν μυνήματα ο ένας στον άλλον. Πρέπει να υπάρχει κίνηση στα φορουμ, στα chat, και στην αρχική σελίδα. Η αρχική σελίδα πρέπει να δείχνει συνεχώς καινουργιο περιεχόμενο.

Μ'αλλα λόγια θέλει δουλειά. Θέλει πολύ δουλειά.
Καλή επιτυχία να έχετε.

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

MyCorner.gr

Δημοσίευση από KGP » 26 Ιουν 2007 00:46

ego pantos perimeno poli sintoma to proto "pragmatiko " antisticho site na anoiksei tis portes tou... kai to mono pou elpizo einai oti ta paidia pou kathisan kai to "doulepsane" na doulepsoun kai ligo parapano sto "onoma/domain"...
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

POLISPASIMO

MyCorner.gr

Δημοσίευση από POLISPASIMO » 26 Ιουν 2007 00:53

KGP έγραψε:ego pantos perimeno poli sintoma to proto "pragmatiko " antisticho site na anoiksei tis portes tou... kai to mono pou elpizo einai oti ta paidia pou kathisan kai to "doulepsane" na doulepsoun kai ligo parapano sto "onoma/domain"...
lolololol. να'σαι καλά. τα'σπασες. η σπόντα για το domain με πέθανε.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες